Fujitsu poskytuje úplnou konsolidovanou infrastrukturu pro zálohování a archivaci s novou generací ETERNUS CS8000

Praha, 27. listopadu 2013 – Společnost Fujitsu na Fujitsu Fóru 2013 představila významný krok vpřed pro podniky řešící prudce narůstající objemy dat. Nová generace velmi úspěšného produktu Fujitsu ETERNUS CS8000 umožňuje úplnou konsolidaci všech metod jednotného zálohování a archivace dat. Kapacita online (diskového) zálohování se rozšiřuje na 15 Petabytů v kombinaci s téměř neomezenou kapacitou near-line zálohování na pásce. (TZ)

Nová generace produktu Fujitsu ETERNUS CS8000, kterou bude možno objednat od prosince 2013, bude se svými vylepšeními patřit k nejuniverzálnějším zálohovacím a archivačním řešením na trhu: řešení zabezpečené proti poruchám umožní společnostem daleko dostupnější ukládání než kdykoliv dříve.

Díky plné virtualizaci všech diskových a páskových systémů jak na mainframových počítačích, tak v otevřených systémech nabízí ETERNUS CS8000 nebývalou flexibilitu v dosahování rovnováhy mezi čtyřmi základními pilíři ochrany dat: rychlostí, kapacitou, dostupností a výdaji. S produktem ETERNUS CS8000 dokážou IT manažeři zajistit, aby byli neustále schopní koncovým uživatelům poskytovat požadovanou úroveň služeb zálohování, archivace dat a současně optimalizovat náklady.

V rámci produktu ETERNUS CS8000 jsou ostrá data z produkčních serverů a mainframových počítačů uchovávána na disku ve značně rozšiřitelné paměti cache, kde mohou zůstat, aby umožňovala téměř okamžitou obnovu. Alternativně lze data přemístit na pásku, nebo pro ještě větší flexibilitu je možné je ukládat současně na disku a na pásce.

Do interní cache paměti na disku ETERNUS CS8000 je zabudována výkonná technologie deduplikace dat, která z produktu činí vysoce účinný nástroj konečného zálohování. Deduplikace snižuje požadavky na diskový prostor zhruba deset až padesátkrát. Fujitsu také nabízí zařízení pro deduplikaci uživatelům systémů starší generace jako produktový upgrade známý pod názvem ETERNUS CS High End.

Jako jediný na trhu je ETERNUS CS8000 schopen provádět náročný proces deduplikace současně na několika serverových uzlech své vnitřní modulární architektury a zajišťovat tak, aby ani datové sady s dvoumístnými petabytovými hodnotami neprodlužovaly nadměrně realizaci zálohovacích a obnovovacích operací. V přímé reakci na potřeby poskytovatelů služeb, které vyžadují současný průběh více procesů, dokáže ETERNUS CS8000 nezávisle provozovat až deset zcela samostatných datových úložišť s ochranou proti duplikacím.

ETERNUS CS8000 rozšiřuje své možnosti na novou úroveň díky konsolidované infrastruktuře zálohování a archivace i v opravdu velkých datacentrech. Stává se tak skutečnou jedničkou na trhu, co do kapacity: víc než 15PB dat před kompresí nebo duplikací, což představuje 300 % rozšíření oproti předchozímu modelu. Maximální propustnost dat dosahuje nyní 150TB/hod, což představuje zrychlení o 50% a lepší ochranu prostředí s prudkým nárůstem objemu dat před zpomalováním výkonu.

Ukládání velkých souborů s pružnou ochranou proti nehodám

Funkce síťového ukládání (NAS) produktu ETERNUS CS8000, podporující až 2 000 000 000 souborů, představuje obrovskou konsolidační platformu pro archivaci dat jako skladování NAS druhé úrovně pro neaktivní datové soubory. Integrované synchronní zrcadlení dat umožňuje firmám provozovat i takto velkou konsolidační platformu bez rizika. Nově posílená funkce asynchronní replikace nabízí pružnou ochranu před nehodou, i na velkou vzdálenost, například mezi Evropou a Jižní Amerikou.

Posílená interní paměť cache a univerzální funkce kopírování dat činí z produktu ETERNUS CS8000 ideální bránu pro kopírování dat v cloudu. Systém nejen konsoliduje a řídí všechny zálohovací a archivační potřeby na místě a integruje lokální a vzdálené páskové knihovny, ale nyní další podporou ukládání v cloudu umožňuje i flexibilnější využívání IT služeb s nižšími náklady, které vznikají při obnově dat po nehodě.

Hans-Dieter Wysuwa, výkonný vicepresident divize produkty, systémy, technologie a channel společnosti Fujitsu

„Řízení veškerého zálohování a archivace dat na jednotném zařízení ETERNUS CS8000 nabízí firmám službu odolnou proti selhání, ale přesto pružnou a úspornou, jež je schopna plnit nejrůznější požadavky a zaručuje neomezenou rozšiřitelnost. S novou generací architektury ETERNUS CS8000 pomáhá Fujitsu zákazníkům zajišťovat kontinuitu jejich podnikání a zároveň snižovat náklady na komplexní provoz.“

Ceny a dostupnost

Systémy ETERNUS CS8000 budou celosvětově k dispozici od prosince 2013. Ceny podle regionů a specifikací.

Online zdroje

O společnosti Fujitsu

Fujitsu patří mezi největší japonské společnosti v oblasti informačních a komunikačních technologií (ICT), která nabízí kompletní portfolio IT produktů, řešení a služeb. Přes 170 tisíc zaměstnanců Fujitsu obsluhuje zákazníky ve více než 100 zemích světa. Společně se svými zákazníky přispívá Fujitsu svými dlouholetými zkušenostmi a znalostmi k vytváření lepší budoucnosti světové společnosti. Konsolidované tržby společnosti Fujitsu Limited (TSE:6702) za poslední fiskální období dosáhly výše 47 miliard USD (k 31. březnu 2013).

Další informace naleznete na webu http://www.fujitsu.com.

O společnosti Fujitsu Technology Solutions

Fujitsu Technology Solutions patří mezi přední evropské poskytovatele IT infrastruktury. Působí na všech hlavních trzích v Evropě, Středním východě, Africe a Indii. Společnost nabízí komplexní portfolio produktů, podnikových řešení a služeb, od pracovních stanic, přes datacentra až cloudové struktury. Fujitsu Technology Solutions zaměstnává přes 13 000 pracovníků a je součástí globální skupiny Fujitsu.

Další informace najdete na ts.fujitsu.com/aboutus

 

O společnosti Fujitsu Technology Solutions ČR

Fujitsu Technology Solutions ČR patří do stejnojmenné divize, která je součástí globální skupiny Fujitsu Limited. Společnost vznikla v roce 2009 odkoupením 50% podílu společnosti Siemens ve společném podniku Fujitsu – Siemens. V České republice společnost nabízí kompletní portfolio IT produktů, řešení a služeb, včetně koncepce dynamických infrastruktur (cloud computing). K jejím klientům se řadí největší společnosti a instituce, pro které zajišťuje správu datových center, infrastrukturu a infrastrukturu jako službu (IaaS). Pro střední, malé firmy a jednotlivce zajišťuje servis prostřednictvím sítě svých obchodních partnerů. Fujitsu Technology Solutions zaměstnává v ČR přes 100 lidí.

Další informace o Fujitsu Technology Solutions najdete na webu www.fujitsu.cz