Fujitsu ukazuje schopnosti platformy SAP HANA a integrace SAP ERP u zákazníka a v cloudu

Praha, 27. listopadu 2013 – Společnost Fujitsu na Fujitsu Fóru ohlásila dosažení významných milníků v historii své univerzální nabídky platformy SAP HANA, včetně třísté instalace platformy SAP HANA u zákazníka, zavedení SAP HANA v rámci globální cloudové platformy Fujitsu a obecné dostupnosti plně virtualizovaného ekosystému FlexFrame pro provoz aplikace SAP ERP na platformě SAP HANA. (TZ)

Dosažením počtu 300 instalací platformy SAP HANA u zákazníka se společnost Fujitsu zařadila ke globálním poskytovatelům ICT, kteří implementují rozsáhlé technologie výpočetních operací v paměti. S rostoucím počtem zákazníků po celém světě, kteří využívají instalace a řízení celých infrastruktur na bázi platformy SAP HANA společností Fujitsu, rozšiřuje Fujitsu své portfolio zavedením cloudové nabídky spočívající v provozu SAP HANA na globální cloudové platformě Fujitsu.

Společnost Fujitsu se také stala certifikovaným poskytovatelem cloudových služeb SAP využívajících podnikový cloud SAP HANA, což jen dokazuje schopnosti společnosti Fujitsu poskytnout komplexní služby zákazníkům využívajícím systém SAP po celém světě.

Firmy, které si nechaly platformu SAP HANA zavést nově, i ty, které dlouhodobě využívají výhod rozhodování v reálném čase umožněných technologií výpočetních operací v paměti, získaly vysokou přidanou hodnotu v podobě nového cloudu FUJITSU pro SAP HANA.

Protože cloud Fujitsu nabízí optimalizovanou platformu pro vývoj a realizaci projektů na platformě SAP HANA, mohou si organizace nyní snadno vyzkoušet, co přináší technologie výpočetních operací v paměti, rozhodování v reálném čase a modelování alternativních scénářů. Připravené šablony Fujitsu pro implementaci SAP HANA na globální cloudové platformě Fujitsu pomáhají realizovat cloudové implementace za jediný den. Celkově nabídka Fujitsu poskytuje podnikům možnost inovovat snáze a rychleji s podporou inteligentnějšího rozhodování.

Globální cloudová platforma Fujitsu pro SAP HANA

Společnostem zvažujícím zavedení technologie výpočetních operací v paměti nabízí cloud Fujitsu pro platformu SAP HANA příležitost vyzkoušet si výhody cloudových výpočetních operací v reálném čase bez nutnosti nejprve investovat do infrastruktury a provozu. Společnosti, které již s platformou SAP HANA od společnosti Fujitsu pracují, mají výhodu výběru a pružnosti rozšiřování svých aplikací výpočetních operací v paměti.

GEMS Fujitsu radikálně snižuje náklady na provoz řešení

Fujitsu také nyní globálně nabízí GEMS (služby globálního řízení podniků), které pomáhají zákazníkům radikálně snížit provozní náklady jejich řešení SAP zavedením modelu „plateb za reálné použití“ (pay-as-you-use) do softwarového prostředí SAP. Služby Fujitsu GEMS snižují kapitálové výdaje zákazníků a zlepšují úroveň služeb, výkon aplikací a jejich spolehlivost spojením kompetence Fujitsu v oblasti SAP řešení s jejími globálními poskytovatelskými středisky a soukromými cloudovými platformami.

Balík Fujitsu GEMS zahrnuje širokou škálu služeb od podpory individuálního softwaru SAP po komplexní řízení služeb údržby aplikací a řízení infrastruktury.

Orchestrátor FlexFrame nabízí jednotnou platformu pro provozování aplikace SAP ERP na platformě SAP HANA

Na mnichovském Fujitsu Fóru 2013 představilo Fujitsu také nová řešení podnikových datových středisek určených k tomu, aby umožnily organizacím vytěžit maximum ze sofistikovaných prostředí SAP. Orchestrátor Fujitsu FlexFrame pro řešení SAP je nyní k dispozici pro objednání s okamžitým vyřízením. Orchestrátor FlexFrame staví na desetiletých zkušenostech Fujitsu v oblasti řízení plně virtualizovaných systémových prostředí SAP ERP a poskytuje konsolidovanou podporu provozu systémů SAP ERP a SAP HANA v rámci jediného rozširovatelného zařízení.

Cameron McNaught, výkonný vicepresident Fujitsu

„Společnost Fujitsu dosahuje dlouhodobě úspěchů v oblasti implementace a řízení komplexních, rozšiřovatelných a vysoce flexibilních prostředí pro zavádění softwaru SAP. Od dob představení produktu FlexFrame před téměř deseti lety realizovala společnost Fujitsu stovky implementací a vybudovala si bezkonkurenční zkušenosti v oblasti zefektivňování provozu prostředí SAP řešení. Orchestrátor Fujitsu FlexFrame nastavuje novou laťku plné virtualizace a řízení komplexních systémů SAP, včetně jedinečné schopnosti řízení SAP ERP a SAP HANA pod jednou střechou.”

Ceny a dostupnost

Orchestrátor Fujitsu FlexFrame a služby GEMS jsou k dispozici okamžitě, ceny závisejí na regionu a konfiguraci. Globální rozšíření provozu SAP HANA na globální cloudové platformě Fujitsu bude zahájeno ve Střední Evropě a postupně rozšiřováno na další regiony.

O společnosti Fujitsu

Fujitsu patří mezi největší japonské společnosti v oblasti informačních a komunikačních technologií (ICT), která nabízí kompletní portfolio IT produktů, řešení a služeb. Přes 170 tisíc zaměstnanců Fujitsu obsluhuje zákazníky ve více než 100 zemích světa. Společně se svými zákazníky přispívá Fujitsu svými dlouholetými zkušenostmi a znalostmi k vytváření lepší budoucnosti světové společnosti. Konsolidované tržby společnosti Fujitsu Limited (TSE:6702) za poslední fiskální období dosáhly výše 47 miliard USD (k 31. březnu 2013).

Další informace naleznete na webu http://www.fujitsu.com.

O společnosti Fujitsu Technology Solutions

Fujitsu Technology Solutions patří mezi přední evropské poskytovatele IT infrastruktury. Působí na všech hlavních trzích v Evropě, Středním východě, Africe a Indii. Společnost nabízí komplexní portfolio produktů, podnikových řešení a služeb, od pracovních stanic, přes datacentra až cloudové struktury. Fujitsu Technology Solutions zaměstnává přes 13 000 pracovníků a je součástí globální skupiny Fujitsu.

Další informace najdete na ts.fujitsu.com/aboutus

O společnosti Fujitsu Technology Solutions ČR

Fujitsu Technology Solutions ČR patří do stejnojmenné divize, která je součástí globální skupiny Fujitsu Limited. Společnost vznikla v roce 2009 odkoupením 50% podílu společnosti Siemens ve společném podniku Fujitsu – Siemens. V České republice společnost nabízí kompletní portfolio IT produktů, řešení a služeb, včetně koncepce dynamických infrastruktur (cloud computing). K jejím klientům se řadí největší společnosti a instituce, pro které zajišťuje správu datových center, infrastrukturu a infrastrukturu jako službu (IaaS). Pro střední, malé firmy a jednotlivce zajišťuje servis prostřednictvím sítě svých obchodních partnerů. Fujitsu Technology Solutions zaměstnává v ČR přes 100 lidí.

Další informace o Fujitsu Technology Solutions najdete na webu www.fujitsu.cz