Fujitsu PRIMEQUEST drtí paměťové limity databází a umožňuje plánování zdrojů podniku skutečně v reálném čase

Praha, 27. listopadu 2013 – Společnost Fujitsu na Fujitsu Fóru v Mnichově oznámila evaluační program pro technologie vyspělých serverů PRIMEQUEST, který rozšiřuje kapacitu jejich pamětí pro výpočty až na 12TB. To znamená, že se Fujitsu stává prvním dodavatelem, jenž umožňuje využití rozměrných aplikačních databází SAP ERP pro plánování podnikových zdrojů k rozhodování v reálném čase využitím paměti na platformě SAP HANA. (TZ)

Servery PRIMEQUEST od Fujitsu disponují jak nebývalým výkonem, tak pro podnikání zásadní vlastností RAS (spolehlivost, dostupnost a použitelnost – Reliability, Availability and Serviceability). Servery jsou schopné poskytnout skutečně průlomovou kapacitu paměti díky evaluačním systémům, které umožňují docílit až čtyřnásobného překročení současných limitů.

Společnosti, jež provedou evaluaci serverů PRIMEQUEST, získají konkurenční výhodu, protože zrychlí chod celé firmy díky provozu kritických systémů plánování zdrojů ERP přímo v paměti. Databáze umístěné přímo v paměti místo na disku umožňují realizovat rychlou analytiku, rozhodování v reálném čase i modelování alternativních scénářů.

Protože rozhodování v reálném čase zintenzivňuje konkurenční tlak, zavádí Fujitsu evaluaci technologií, která umožňuje překračovat současné kapacitní limity a výkonová omezení.  PRIMEQUEST toho dosahuje díky mohutně rozšířené paměťové kapacitě až na 12TB a bance víc než 100 procesorových jader.

„Ve světě, kde si firmy uvědomují, že rozhodování v reálném čase představuje rozdíl mezi úspěchem a neúspěchem, stojí Fujitsu v čele.. Dnes vyhlašujeme evaluační program pro technologie, který nabízí organizacím příležitost získat významnou konkurenční výhodu bezpečným provozem aplikací SAP ERP v reálném čase na platformě SAP HANA,” říká Jens-Peter Seick, viceprezident skupiny produktového vývoje mezinárodní divize společnosti Fujitsu.

Online zdroje

O společnosti Fujitsu

Fujitsu patří mezi největší japonské společnosti v oblasti informačních a komunikačních technologií (ICT), která nabízí kompletní portfolio IT produktů, řešení a služeb. Přes 170 tisíc zaměstnanců Fujitsu obsluhuje zákazníky ve více než 100 zemích světa. Společně se svými zákazníky přispívá Fujitsu svými dlouholetými zkušenostmi a znalostmi k vytváření lepší budoucnosti světové společnosti. Konsolidované tržby společnosti Fujitsu Limited (TSE:6702) za poslední fiskální období dosáhly výše 47 miliard USD (k 31. březnu 2013).

Další informace naleznete na webu http://www.fujitsu.com.

O společnosti Fujitsu Technology Solutions

Fujitsu Technology Solutions patří mezi přední evropské poskytovatele IT infrastruktury. Působí na všech hlavních trzích v Evropě, Středním východě, Africe a Indii. Společnost nabízí komplexní portfolio produktů, podnikových řešení a služeb, od pracovních stanic, přes datacentra až cloudové struktury. Fujitsu Technology Solutions zaměstnává přes 13 000 pracovníků a je součástí globální skupiny Fujitsu.

Další informace najdete na ts.fujitsu.com/aboutus

O společnosti Fujitsu Technology Solutions ČR

Fujitsu Technology Solutions ČR patří do stejnojmenné divize, která je součástí globální skupiny Fujitsu Limited. Společnost vznikla v roce 2009 odkoupením 50% podílu společnosti Siemens ve společném podniku Fujitsu – Siemens. V České republice společnost nabízí kompletní portfolio IT produktů, řešení a služeb, včetně koncepce dynamických infrastruktur (cloud computing). K jejím klientům se řadí největší společnosti a instituce, pro které zajišťuje správu datových center, infrastrukturu a infrastrukturu jako službu (IaaS). Pro střední, malé firmy a jednotlivce zajišťuje servis prostřednictvím sítě svých obchodních partnerů. Fujitsu Technology Solutions zaměstnává v ČR přes 100 lidí.

Další informace o Fujitsu Technology Solutions najdete na webu www.fujitsu.cz