Projekt Blesk Srdce pro děti završuje svůj šestý ročník

Blesk Srdce pro děti zahájený v roce 2008 deníkem Blesk je iniciativa, která pomáhá vážně nemocným a postiženým dětem v České republice získávat finanční prostředky na úhradu léčby, zdravotních pomůcek a přístrojů.  Koncept projektu je převzatý z Německa, původní myšlenka vzešla od Axla Springera, zakladatele vydavatelství. (TZ)

Iniciativa “Ein Herz für Kinder” („Srdce pro děti“) oslavila v roce 2008 třicetileté výročí. Postupem času se projekt dostal i na obrazovky německé televize, kde v rámci velkolepé show vystupují desítky známých umělců. Jako součást strategie mezinárodního vydavatelství převzaly tento projekt i ostatní země koncernu. Do dnešního dne se tato iniciativa změnila na jednu z největších mezinárodních aktivit pomáhající dětem v nouzi.

Koncepce „Ein Herz für Kinder“ byla přenesena i do dalších zemí v rámci mezinárodní společnosti Ringier Axel Springer. V Srbsku se letos koná první ročník akce, na Slovensku vysílá televize JOJ třetí charitativní večer a v České republice formát z německého originálu převzala televize Prima, která odvysílá benefiční večer 15. prosince od 20. hodin již po čtvrté.

V průběhu přímého přenosu večera budou představeny příběhy osmi nemocných dětí, v jejichž prospěch se celá akce pořádá. Příběhy dětí celý rok dokumentuje a sleduje tým redaktorů deníku Blesk, kteří za nemocnými dětmi jezdí. Díky návštěvám redaktorů deníku Blesk si mohou i čtenáři udělat obrázek o tom, jaké jsou potřeby rodin se zdravotně postiženým dítětem. Od počátku projektu navštívili pracovníci Blesku desítky rodin. Občas narazí redaktoři na příběhy, kdy rodina bojuje nejen s onemocněním dítěte, ale také s ignorací úřadů. Například u malého Dominicka, který onemocněl vzácným typem rakoviny, přišla jeho matka o sociální příspěvek 4 tisíce korun. Deník Blesk se rozhodl zasáhnout a spolu s odborníky se podařilo matce Dominicka pomoci k opětovnému získání příspěvků.

Samotné příběhy vyvolávají v čtenářích velkou míru solidarity, jako například v případě Karolínky, která je od tří let na vozíčku. Rodině se po uveřejnění jejího příběhu ozývali dárci, kteří nabízeli koupi nového vozíčku, finanční pomoc, atd. Redakce Blesku hledá stále nové způsoby, jak rozšířit podoby finanční pomoci. Například na podporu projektu byla letos uspořádána dražba možnosti nechat si udělat na míru zmenšené titulní strany valentýnský vzkaz. Štědrý dárce pak tuto valentýnku vydražil za 99 tisíc korun.

Důkazem, že projekt považují čtenáři Blesku za opravdu velmi důležitý, je i následující příhoda z letošního léta. Vítězka oblíbené hry deníku Blesk Štědrá Bleskovka se rozhodla dát z výhry jednoho milionu sto tisíc právě do projektu Blesk Srdce pro děti.

Ringier Axel Springer CZ je multimediální vydavatelství s největším počtem čtenářů na českém trhu. Naše tištěné tituly čte více než 3,8 milionů z vás. Ringier Axel Springer CZ je jasnou jedničkou mezi deníkovými vydavateli, kde dosahuje více než 36% podílu na trhu. Na časopiseckém trhu je Ringier Axel Springer CZ na druhém místě a významný podíl dosahuje i na internetu.

Pod společností Ringier Axel Springer CZ působí v České republice také virtuální mobilní operátor BLESKmobil a dvě tiskárny Ringier Axel Springer Print CZ v Praze a Ostravě.

Ringier Axel Springer CZ je součástí švýcarsko-německé vydavatelské skupiny Ringier Axel Springer Media SE, vedoucí integrované multimediální korporace ve střední a východní Evropě. Společnost se sídlem ve švýcarském Curychu vydává noviny a časopisy, provozuje webové a mobilní platformy a vlastní tiskárny. Ringier Axel Springer Media AG je joint venture společností Ringier AG a Axel Springer AG.