„Mobilní okna v KB“ – Cleverlance vyvinula Komerční bance nového klienta Mobilní banky 2 pro Windows Phone 8

Praha, 13. prosince 2013 – Cleverlance Enterprise Solutions a. s. rozšířila pro Komerční banku, a. s. skupinu nativních „tlustých“ klientů nové generace Mobilní banky 2 o aplikaci pro platformu Windows Phone 8. Komerční banka nyní nabízí služby svého mobilního bankovnictví majitelům více jak 80 000 smartphonů a teď k nim přibude řada dalších, kteří používají Windows Phone 8.  Komerční banka se tak stala jednou z mála bank na českém trhu, které nabízejí řešení mobilního bankovnictví designované pro všechny hlavní nativní mobilní klienty (iOS, Android, Windows Phone8).   (TZ)

Mobilní banka 2 zpřístupňuje důležitá telefonní čísla Komerční banky, poradí kde hledat nejbližší bankomat nebo pobočku Komerční banky, ale umožňuje i realizovat aktivní platební transakce, spravovat investice v podílových fondech, propočítávat půjčky a hypotéky či simulovat penzijní spoření v rámci 2. a 3. pilíře, vyhledávat obchody se slevovými programy napojenými na KB produkty. Samozřejmostí je např. platba vygenerovaná naskenováním složenky anebo např. moderní QR platby s možností generovat i vlastní QR platbu v rámci funkcionality ZaplaťMi.  Pomocí Mobilní banky je možné také sjednat online cestovní pojištění a elegantně jej ihned prostřednictvím této aplikace zaplatit.  Klienti KB se mohou těšit na řadu dalších novinek a vychytávek, které se Komerční banka a Cleverlance chystají do této „clever“ aplikace v příštím roce implementovat.

Úloha Cleverlance spočívala v kompletní dodávce návrhu, designu, vývoje a funkčním testování frontendové aplikace pro Windows Phone 8 včetně serverové části a spolu s její integrací do bankovních systémů.

„Jsme rádi, že se nám podařilo oslovit i uživatele platformy Windows Mobile, kteří nám svou spokojenost dávají najevo hodnocením 4,5 z pěti možných na Windows Phone Store. A touto verzí, která vznikla za méně než 5 měsíců, nekončíme. Do konce roku chystáme aktualizaci, ve které zapracujeme drobné připomínky našich uživatelů a v příštím roce se těšíme na další větší novinky,“ uvedl Mojmír Prokop, ředitel Přímého bankovnictví KB.

„Cleverlance se podílí na vývoji mobilního bankovnictví pro KB od roku 2005. Jsem rád, že se nám opět podařilo dodržet vysokou kvalitu našich služeb, na kterou je KB od nás zvyklá,“ uvedl Petr Škoda, Key Account Manager společnosti Cleverlance.

O Cleverlance Enterprise Solutions, a. s.

Společnost Cleverlance je přední český dodavatel IT konzultačních služeb a komplexních SW řešení pro finanční, telekomunikační a veřejný segment. Hlavní nabídkou společnosti je podpora obchodních procesů a nových služeb zákazníků díky efektivní implementaci SW řešení. Tým Cleverlance tvoří více než 400 specialistů se znalostmi v oblastech obchodních konzultací a analýzy, návrhu, vývoje a implementace informačních systémů, projektového řízení, testování a QA, informační bezpečnosti, technické podpory a kompletního outsourcingu informačních systémů. Dceřiné společnosti TrustPort a AEC rozšiřují portfolio o služby v oblasti bezpečnosti informačních systémů a špičkové bezpečnostní produkty, společnost CTS pak v oblasti investičního bankovnictví.

Více informací o skupině Cleverlance najdete na adrese: www.cleverlance.com.

O Komerční bance, a.s.

KOMERČNÍ BANKA je jednou z nejefektivnějších univerzálních bank ve střední Evropě. Poskytuje klientům komplexní služby v oblasti drobného, podnikového a investičního bankovnictví. Celkem 8 618 zaměstnanců skupiny Komerční banky obsluhuje 2,5 milionu klientů, kteří mohou využít rozsáhlé sítě 398 obchodních míst v celé České republice. KB nyní provozuje 715 bankomatů. Jeden z kanálů přímého bankovnictví využívá 1,1 milionu klientů. KB je součástí skupiny Société Générale.

www.kb.cz