Novým ředitelem skupiny End User Security Group byl jmenován Dan Schiappa

Praha – 17. prosince 2013 – Společnost Sophos oznámila jmenování Dana Schiappy novým generálním ředitelem skupiny Sophos End User Security Group. Ředitel skupiny zaměřené na ochranu koncových uživatelů bude působit v bostonské centrále Sophosu a bude podléhat přímo výkonnému řediteli Krisi Hagermanovi. (TZ)

Dan Schiappa přichází do společnosti z firmy RSA, bezpečnostní divize EMC, ve které zastával pozici hlavního viceprezidenta a generálního ředitele skupiny pro ochranu dat a identit. Napříč různými částmi této společnosti, které se na tržbách EMC podílely více než půl miliardou dolarů, zodpovídal Dan Schiappa například za produktový marketing, vývoj, boj proti podvodům a provoz datových center. Ve společnosti Sophos bude mít Dan Schiappa na starosti celé produktové portfolio určené pro ochranu koncových uživatelů, včetně koncových bodů, mobilních zařízení a serverů. Zodpovídat bude i za produkty pro šifrování a ochranu dat.

„Jsem velmi rád, že Dana Schiappu můžeme přivítat v naší společnosti,“ říká Kris Hagerman, výkonný ředitel společnosti Sophos. „Dan má bohaté zkušenosti s bezpečností informačních technologií. Jeho znalosti, všeobecný přehled i nadšení pro tuto oblast zcela jistě urychlí naši strategii zpřístupnění bezpečnostních řešení jak v klasickém provozním a licenčním modelu on-premise, tak i v prostředí cloudu. Samozřejmě napříč rozličnými koncovými body, které naši zákazníci ve svých prostředích využívají. Dan se bude podílet i na dalším zjednodušování našich řešení pro komplexní zabezpečení a jsem přesvědčený, že přijde s mnoha zajímavými nápady.“

Před nástupem do společnosti EMC Dan Schiappa pracoval ve společnosti Microsoft, kde prošel několika vrcholovými manažerskými pozicemi a zodpovídal mimo jiné za bezpečnost Windows, technologii Microsoft Passport/Live ID a on-line reklamní systémy. Dan byl také vůdčí osobou zodpovědnou za směrování divize Entertainment and Devices. Dále z pozice šéfa bezpečnostní divize společnosti Microsoft vedl produktový tým složený ze 400 členů, který měl na starosti vývoj bezpečnostní infrastruktury operačních systémů Windows Vista, Windows 7 a Windows Server. Dan Schiappa byl pro Microsoft klíčovou osobou i v případě bezpečnostních technologií BitLocker a Rights Management Services.

V minulosti působil Dan Schiappa na pozici výkonného ředitele start-upové firmy Vingage Corporation, zaměřené na video servery, kterou koupila společnost L3 Mobilevision. Podílel se i na úspěšném prodeji dalšího start-upu, firmy PictureVision, zaměřené na digitální zpracování obrazu, kterou převzala společnost Kodak. Dan Schiappa zastával i řadu technických pozic ve společnostech Informix Software a Oracle Coproration.

„Společnost Sophos je bezesporu vůdčí firmou v oblasti efektivní a snadno použitelné ochrany uživatelů a dat,“ říká Dan Schiappa. „Technologie cloudu umožní IT odborníkům i našim partnerům nejen zrychlit zavádění bezpečnostních řešení, ale výrazně zjednodušit i jejich správu. Jde o velmi důležitou konkurenční výhodu, zejména pak s ohledem na neustále se měnící charakter škodlivého software, cílených útoků i dalších bezpečnostních hrozeb. Navíc plánujeme další inovace našich řešení, které zlepší ochranu firem všech velikostí bez ohledu na to, zda si vyberou tradiční on-premise řešení nebo řešení pro prostředí cloudu. Je to vzrušující doba a jsem nadšený, že u toho mohu být právě jako člen týmu Sophos.“

Fotografie Dana Schiappy ke stažení zde.

O společnosti Sophos

Již více než 100 milionů uživatelů ze 150 zemí se spoléhá na komplexní bezpečnostní řešení společnosti Sophos jako na nejlepší možnou ochranu před pokročilými hrozbami i ztrátou dat. Společnost Sophos nabízí jednoduše implementovatelné, spravovatelné a použitelné služby síťové bezpečnosti, zabezpečení koncových bodů, webových prezentací, elektronické pošty i mobilních zařízení. To vše za podpory globální sítě pro zkoumání hrozeb SophosLabs.

Společnost Sophos sídlí v americkém Bostonu a v britském Oxfordu. Více informací o společnosti naleznete na adrese www.sophos.com.