Děti kreslí pro dobrou věc – Třetí ročník charitativní umělecké soutěže ASTRA Talent byl uzavřen

Praha, 19. prosince 2013 – Letošní ročník soutěže ASTRA Talent, kterou pořádala společnost SES ASTRA (NYSE Paris Euronext a Luxembourg Stock Exchange: SESG) v České republice a na Slovensku, v Bulharsku, Chorvatsku, Maďarsku, Polsku, Rumunsku, Slovinsku a v Srbsku, již zná svoje vítěze. Mladí umělci ve věku 8 až 15 let byli vyzváni, aby zpodobnili svoji představu o tom, jak satelity pomáhají lidem. Za každý přijatý obrázek daruje SES ASTRA 1 euro humanitární organizaci Lékaři bez hranic. (TZ)

Talentová soutěž probíhala od 2. září do 31. října 2013. Odborná porota, která i letos zasedala pod záštitou Slovenské národní galerie, vybrala 12 nejpovedenějších uměleckých děl. Vítězové obdrží hodnotné ceny, stejně jako dalších šest dětí, kterých obrázky získaly nejvíce hlasů ve veřejném hlasování.

V průběhu soutěže navštívilo stránku www.astratalent.eu 65 565 unikátních uživatelů, kteří otevřeli celkem 3 805 979 samostatných stránek.

„Třetí ročník soutěže se konal v nejvíce zemích a sešel se nám nejvyšší počet obrázků. Jsme velmi vděčni za tolik povedených kreseb a maleb, které představují nezanedbatelný příspěvek k důležité činnosti Lékařů bez hranic“, vysvětluje Barbara Uzunowa-Drymer, ředitelka marketingu společnosti SES v regionu CEE.

„Podpory společnosti SES ASTRA si velmi vážíme stejně jako práce mladých umělců, kterým velmi děkujeme za účast. Jejich tvořivost nám pomáhá v naší snaze, přinášet lékařskou péči a humanitární pomoc tam, kde je jí nejvíce potřeba“, říká Pavel Gruber, ředitel české pobočky Lékařů bez hranic.

Navštivte stránku soutěže na www.astratalent.eu