První český JoomlaDay se bude konat 1. března 2014 na Fakultě informačních technologií ČVUT v Praze.

JoomlaDay Prague je určen pro všechny příznivce open source. Vývojáře, obchodníky i nováčky čekají znalí řečníci v tematických sekcích: Developers Stage, Money Making Stage a Case Studies Stage. Praktici si užijí workshopy, které budou probíhat celý den. Všichni mohou vystoupit v rámci bloku pětiminutových prezentací vlastních projektů – stačí se zaregistrovat. Vstup na akci je zdarma. (TZ)

Joomla! je open source redakční systém (CMS) pro správu obsahu webových stránek. Název pochází ze svahilského „jumla“, tedy „všichni dohromady“. To je také důvod, proč se firma Easy Software rozhodla JoomlaDay pořádat. Vysvětluje to její obchodní ředitel Ondřej Šťovíček: „Chtěli jsme na jedno místo sezvat co nejvíc českých joomlařů, abychom se mohli seznámit a sdílet know-how.“

Na akci přijede i jeden ze spolutvůrců Joomly! a spoluzakladatelů Open Source Matters Brian Teeman. Očekávájí se od něj novinky o Joomla! 3.5, která má vyjít v březnu.

Proč na JoomlaDay přijít?

Potkáte se ostatními Joomla! a VirtueMart nadšenci, získáte inspiraci pro své projekty, poznáte nové technologie a marketingové přístupy.

Na akci se zaregistrujte na www.joomladayprague.org, kde jsou k dispozici veškeré další informace. Ale hlavně! Pokud máte zajímavé téma, které chcete prezentovat na prvním JoomlaDay v České republice, pošlete ho na: katerina.kubova@easysoftware.cz. O tom, kdo a o čem bude přednášet, rozhodne hlasování, které bude na stránkách spuštěno začátkem roku.