Ringier Axel Springer Media AG: Podnikatelé Daniel Křetínský a Patrik Tkáč převezmou aktivity v České republice

Společnost Ringier Axel Springer Media AG, joint-venture společností Ringier AG a Axel Springer SE, prodala svou českou dceřinou společnost Ringier Axel Springer CZ a.s. a svou účast v české První novinové společnosti a.s. (PNS), jejímž hlavním předmětem činnosti je distribuce tisku, podnikatelům Danielu Křetínskému a Patriku Tkáčovi. Ohodnocení společnosti činí 170 mil. €. (TZ)

Prodejem účastí ve společnostech činných především v oblasti tisku v České republice se společnost Ringier Axel Springer Media AG ještě více soustředí na další rozšiřování svého obchodu v zemích Polsko, Srbsko a Slovensko, kde joint venture již zaujímá silné postavení v podnikatelských aktivitách v oblasti digitálního tisku.

Mark Dekan, CEO Ringier Axel Springer Media AG: ”Tímto krokem se může Ringier Axel Springer Media AG ještě více soustředit na své aktivity na trzích, na nichž již zaujímá vedoucí postavení v digitální oblasti. Děkuji managementu a pracovníkům v České republice za excelentní a úspěšnou spolupráci v posledních letech. Jsem přesvědčený o tom, že zaměstnanci s příchodem nového vlastníka vykročí do nového roku s velmi nadějnými vyhlídkami do budoucnosti.“

Daniel Křetínský: „Jsme hrdi a vděčni za příležitost převzít zodpovědnost za toto velké vydavatelství, v jehož úspěšnou budoucnost pevně věříme. Jsme si vědomi problémů, se kterými se tradiční tištěné noviny v současnosti potýkají a těšíme se na spolupráci se současným manažerským týmem vedeném Libuší Šmuclerovou, se kterým chceme najít správná strategická řešení.“

Ringier Axel Springer CZ je jednou z předních mediálních společností v České republice. Portfolio sestává z novinových titulů Blesk, Aha! a Sport a dále časopisů Reflex, ABC, GEO, Blesk pro ženy, Blesk Hobby či Svět motorů a dalších Line Extensions a Supplements.

Výkon transakce ještě podléhá schválení úřadu pro hospodářskou soutěž.

Ringier Axel Springer Media AG je po prodeji svých českých aktivit nadále činná jako přední mediální společnost v Polsku, Srbsku a na Slovensku. Dále se plánuje vnést do joint-venture maďarské aktivity společností Ringier AG a Axel Springer SE.

Ringier Axel Springer CZ je multimediální vydavatelství s největším počtem čtenářů na českém trhu. Naše tištěné tituly čte více než 3,8 milionů z vás. Ringier Axel Springer CZ je jasnou jedničkou mezi deníkovými vydavateli, kde dosahuje více než 36% podílu na trhu. Na časopiseckém trhu je Ringier Axel Springer CZ na druhém místě a významný podíl dosahuje i na internetu.

Pod společností Ringier Axel Springer CZ působí v České republice také virtuální mobilní operátor BLESKmobil a dvě tiskárny Ringier Axel Springer Print CZ v Praze a Ostravě.

Ringier Axel Springer CZ je součástí švýcarsko-německé vydavatelské skupiny Ringier Axel Springer Media AG, vedoucí integrované multimediální korporace ve střední a východní Evropě. Společnost se sídlem ve švýcarském Curychu vydává noviny a časopisy, provozuje webové a mobilní platformy a vlastní tiskárny. Ringier Axel Springer Media AG je joint venture společností Ringier AG a Axel Springer SE.