Nové řešení AVG Web TuneUp přidá webovému surfování na výkonu a ochraně soukromí

AMSTERDAM a SAN FRANCISKO – 7. ledna 2014 – Společnost AVG Technologies (NYSE: AVG), poskytovatel nástrojů pro internetovou a mobilní bezpečnost, soukromí a optimalizaci více než 172 milionům aktivních uživatelů, představila řešení AVG Web TuneUp, které je určeno k optimalizaci prohlížení internetu pro uživatele Windows. Novinka chrání uživatele při hledání a surfování na webu, čistí stopy po prohlížení stránek a umožňuje mít své soukromí na internetu pod kontrolou. (TZ)

AVG Web TuneUp pracuje v tichosti na pozadí a ke své činnosti vyžaduje pouze minimální prostor. Uživatelé uvidí pouze úzké rozhraní s jediným tlačítkem, které nijak nepřekáží při práci. Řešení je prozatím dostupné jako veřejná betaverze v angličtině pro internetové prohlížeče Chrome a Firefox a disponuje silným vyhledávacím enginem s přidanými bezpečnostními funkcemi AVG, které dokáží detekovat škodlivé webové stránky a automaticky tak chrání počítač s Windows. Tento bezplatný doplněk do prohlížeče je nejnovějším přírůstkem do široké škály bezplatných produktů pro bezpečnost na internetu, které uživatelům dovolují zvýšit své soukromí, bezpečí a výkon ve všech svých oblíbených zařízeních.

„Web je dnes plný stránek obsahujících skryté hrozby nebo soubory cookies, které sledují vaši aktivitu na internetu,” říká Andrew Reid, General Manager divize Platform ve společnosti AVG Technologies.  „AVG Web TuneUp vám dovoluje opět převzít kontrolu nad svým soukromím, takže svá data sdílíte pouze se subjekty, kterým důvěřujete.” „Výkon vašeho webového prohlížeče je je také extrémně důležitý,“ dodává Reid.  „Rychlost a jednoduchost použití vám umožní dosáhnout vašeho internetového cíle rychleji, neboť máte jistotu, že vaše digitální bezpečnost nebude ohrožena.”

AVG Web TuneUp poskytuje tři základní výhody:

  • Ochrana při vyhledávání a surfování – funkce Site Safety poskytuje další bezpečnostní vrstvu při surfování a chrání před škodlivými webovými stránkami. Kontroluje každou stránku ještě předtím, než kliknete na odkaz, ujistí se, že vaše identita, osobní informace a váš počítač nepřijdou návštěvou k úhoně a případně vás upozorní, pokud je stránka vyhodnocena jako nebezpečná.

  • Schopnost čištění prohlížeče – funkce Browser Cleaner umožňuje vyčištění vaší internetové aktivity jedním kliknutím myší. K vyčištěným datům patří historie procházení, soubory cookies, historie stahování i uložené formuláře.

 

  • Kontrola soukromí – funkce Do Not Track vám ukáže, které webové stránky sbírají data o vašich aktivitách na internetu, a umožní vám zablokování sledování z webových reklam, sociálních sítí a nástrojů webové analýzy.

###

O AVG Technologies (NYSE: AVG)

Posláním AVG je zjednodušit, optimalizovat a zabezpečit zážitek na internetu, poskytnout klid mysli propojenému světu. Výkonný a snadno použitelný AVG software a služby online poskytují uživatelům kontrolu nad jejich prací na internetu. Výběrem AVG softwaru a služeb se uživatelé stávají součástí důvěryhodného globálního společenství, které těží z vlastních síťových výhod, vzájemné ochrany a podpory. AVG se rozrostla uživatelská základna na 172 milionů aktivních uživatelů k 30. září 2013 a nabízí portfolio produktů, které se zaměřuje na spotřebitele a malé obchodní trhy, včetně zabezpečení internetu, optimalizace výkonu PC, online zálohování, mobilní bezpečnost, ochrany identity a rodinného bezpečnostního softwaru.

www.avg.com

Pro podrobnější informace, prosím, kontaktujte:

Zůstaňte v kontaktu s AVG

Připojte se k naší komunitě na LinkedInu: www.linkedin.com/groups?gid=2719797