Nový PocketBook Basic 2 – snadné a pohodlné elektronické čtení

9.1.2014, Praha, Česká republika – PocketBook Basic 2 je vynikající čtečka elektronických knih pro kohokoli. Osloví i ty uživatele, kteří stále dávají přednost čtení tištěných knih. Ergonomický design nové čtečky umožňuje snadné čtení, vestavěné funkce zajišťují jednoduché možnosti přenosu knih do čtečky a intuitivní uživatelské rozhraní je pochopitelné pro začátečníky, přičemž poskytne všechny potřebné funkce i zkušeným čtenářům. (TZ)

Displej o úhlopříčce 6“ s technologií E Ink umožňuje komfortní čtení ze všech úhlů a v jakýchkoli světelných podmínkách. Zapomeňte na problémy spojené s nečitelným displejem z důvodů odrazu slunečního světla.

Čtečka PocketBook Basic 2 je vybavena výkonným 1 GHz procesorem a 256 MB operační paměti. Zvýšený výkon poskytuje skutečně rychlé otáčení stránek. Pro elektronickou knihovnu je k dispozici 4 GB vnitřní paměti a čtečka umožňuje její rozšíření o paměťovou kartu micro SD až do kapacity 32GB.

Novinka je vybavena rozhraním Wi-Fi*, které umožňuje rychlé a jednoduché stahování elektronických knih a používání předinstalované aplikace ReadRate, pomocí níž mohou uživatelé sdílet dojmy z přečtených knih na sociálních sítích. S využitím Wi-Fi je možný také přímý nákup a stažení elektronických knih z předních českých elektronických knihkupectví.

PocketBook Basic 2 je důkazem toho, že elektronické čtení je jednoduchý a moderní způsob, jak najít radost z klasické i moderní literatury.

Displej

6” E Ink® Pearl, 800 x 600  pixels, 166 dpi

Počet stupňů šedi

16

Procesor

1 MHz

Vestavěná paměť na knihy a obsah

4 GB

Operační paměť

256 MB

Baterie

Li-Ion, 3,7V, 1300 mAh umožňuje až  jeden měsíc čtení

USB rozhraní

Micro USB

Slot na paměťovou kartu

Micro SD pro karty až 32 GB

Bezdrátové rozhraní (volitelné)

Wi-Fi 802.11 b/g/n

Operační system

Linux 2.6

Formáty e-knih

PDF, PDF (DRM), EPUB, EPUB(DRM), DJVU, FB2, FB2.ZIP, DOC, DOCX, RTF, PRC, TCR, TXT, CHM, HTM, HTML, MOBI, ACSM

Formáty obrázků

JPEG, BMP, PNG, TIFF

Další aplikace

Kalkulačka, Slovníky, Kalendář&Hodiny, Šachy, Foto album, Klondike, Sudoku, Scrible

Slovníky

Webster’s Dictionary 1913

Rozměry

174,4 х 114,6 х 8,3 mm

Hmotnost

188 g

Barevné provedení

Bílá, šedá

* Volitelná možnost

O společnosti PocketBook:

PocketBook je čtvrtý největší světový výrobce prémiových čteček e-knih založených na technologii E Ink (elektronický papír), stejně jako výrobce multimediálních čteček a tabletů se systémem Android. Společnost byla založena v roce 2007. Její sídlo se nachází ve městě Lugano (Švýcarsko). Výrobky společnosti se prodávají v 27 zemích po celém světě. Díky kombinaci hardwaru, softwaru a unikátnímu ergonomickému designu se čtečky PocketBook řadí k prémiovému segmentu trhu.