Elektronické čtečky PocketBook čtou od teď nahlas knihy v češtině

Praha, 7. července 2021 – Dlouho očekávaná novinka v oblasti čtení elektronických knih v České republice, funkce převodu textu na řeč (text-to-speech) je nyní k dispozici také v českém jazyce. Majitelé elektronických čteček od výrobce PocketBook si již nyní mohou poslechnout libovolný textový soubor jako audioknihu. Umožní jim to přirozeně znějící hlas Katka, který přečte nahlas jakoukoli knihu. Prvním modelem čtečky PocketBook s převodem českého textu na řeč bude InkPad 3 Pro. Do dvou měsíců se funkce text-to-speech objeví ve všech elektronických čtečkách PocketBook s podporou zvuku: Touch HD 3, InkPad 3, InkPad X, PocketBook Color a InkPad Color. 

Co je převod textu na řeč

Nové hlasy převodu textu na řeč (text-to-speech) vyvíjí globální hlasový specialista ReadSpeaker, který poskytuje více než 90 přirozeně znějících syntetických hlasů ve více než 30 jazycích. Pomocí převodu textu na řeč může zařízení číst nahlas jakýkoli textový dokument způsobem, který je co nejpodobnější čtení skutečné osoby. Stačí, aby si uživatel vybral v nabídce jakékoli elektronické knihy možnost „Hlas“ a čtečka elektronických knih se změní na vypravěče. 

Proč je převod textu na řeč tak užitečný

Funkce převodu textu na řeč se milovníkům knih hodí v mnohých situacích. Text-to-speech umožňuje uživatelům neodloučit se od poutavého románu ani při řízení automobilu nebo při cestě hromadnou dopravou do zaměstnání či do školy. Převod textu na řeč je vždy po ruce: čtečka e-knih může začít předčítat jakýkoli textový soubor během několika sekund. V každé situaci je uživateli k dispozici zvuková verze jakékoli knihy bez dlouhého vyhledávání, nákupů a stahování.

Jak získat převod textu na řeč v České republice

První čtečkou elektronických knih PocketBook s podporou českého jazyka ve funkci převodu textu na řeč bude model InkPad 3 Pro se 7,8palcovou obrazovkou. Všechna nově vyrobená zařízení tohoto modelu budou umět číst nahlas česky. Majitelé čteček PocketBook InkPad 3 Pro mohou ihned začít používat převod textu na řeč v češtině, stačí instalovat do čtečky novou verzi firmwaru 6.4. Pro ostatní modely e-čteček PocketBook s podporou zvuku bude firmware verze 6.4 k dispozici během následujících dvou měsíců.

Video o převodu textu na řeč v češtině: https://youtu.be/fIT8b24Yedg

O společnosti PocketBook

Společnost PocketBook je třetím největším světovým výrobcem prémiových čteček elektronických knih s technologií E Ink. Společnost byla založena v roce 2007 a sídlí ve švýcarském Luganu. Produkty společnosti PocketBook se prodávají ve 40 zemích po celém světě. K dnešnímu dni se prodalo více než 6 milionů zařízení značky PocketBook. Díky kombinaci kvalitního hardwaru i softwaru a ergonomického provedení se zařízení PocketBook řadí k prémiovému segmentu čteček e-knih. Více informací naleznete na stránkách www.pocketbook.ch

O společnosti ReadSpeaker

Společnost ReadSpeaker je celosvětovým hlasovým specialistou a poskytuje desítky jazyků a realistických hlasů. S využitím vlastní špičkové technologie dodává přirozeně znějící syntetizované hlasy. Ke strukturálnímu zlepšení kvality hlasu na všech úrovních využívá ReadSpeaker technologii nové generace Deep Neural Network (DNN). Společnost ReadSpeaker je dceřinou společností divize paměťových disků (MD) společnosti HOYA Corporation, která má zastoupení v 15 zemích a více než 10 000 zákazníků v 65 zemích. Poskytuje úplnou nabídku převodu textu na řeč (TTS), a to jako software jako služba (SaaS) i jako licencovaná řešení. Společnost ReadSpeaker, plně integrovaný poskytovatel TTS, používá všechny nejmodernější technologie společnosti HOYA (NeoSpeech, Voiceware, VoiceText a rSpeak) a poskytuje širokou škálu aplikací pro různé kanály a zařízení v mnoha odvětvích. Společnost ReadSpeaker poskytuje hlas společnostem a organizacím pro online, vložené, serverové nebo desktopové potřeby, aplikace, tvorbu řeči, vlastní hlasy a další. Tým odborníků společnosti ReadSpeaker s více než 20letými zkušenostmi udává směr v oblasti převodu textu na řeč. Značka ReadSpeaker představuje „průkopnickou hlasovou technologii“.