Dvě dlouho očekávané čtečky elektronických knih PocketBook Color a PocketBook Touch Lux 5 vstupují do prodeje

Společnost PocketBook s radostí oznamuje, že na český trh přicházejí dva nové produkty, které změní standard pohodlí při čtení elektronických knih. PocketBook Color je první barevná čtečka elektronických knih v Evropě s 6palcovou obrazovkou E Ink Kaleido™. Naproti tomu čtečka PocketBook Touch Lux 5 představuje novou generaci jedné z nejlehčích běžných čteček na světě, která je nyní navíc vybavena funkcí SMARTlight.

PocketBook Color – nová kapitola čtení elektronických knih je barevná

Díky technologii ePaper E Ink Print Color přináší čtečka PocketBook Color zbrusu novou úroveň čtení e-knih. Dětské knížky s ilustracemi, komiksy, vzdělávací a odborná literatura budou nyní mnohem inspirativnější a poučnější. Zařízení je také vybaveno funkcí Bluetooth a podporuje audio formáty.

Barvy na E Ink obrazovce 

Nová obrazovka E Ink Kaleido™ zvládne zobrazit 4096 barev a přitom si uchovává vlastnosti technologie E Ink. V černobílém režimu má HD obrazovka rozlišení 300 dpi, což zajišťuje ostrý kontrast elektronických stránek. Se zapnutým nasvícením předvádí obrazovka E Ink Kaleido™, jak má vypadat optimální čtečka, na které se příjemně čte. Uživatelé si navíc pro každou konkrétní knihu mohou upravit barevné nastavení a snadno přizpůsobit parametry, jako jsou kontrast, jas, gamma korekce a sytost.

Bluetooth a zvuk – všechno, co posluchači audioknih potřebují 

Čtečka PocketBook Color podporuje 6 populárních zvukových formátů, což je skvělá zpráva pro všechny příznivce audioknih a hudby. Pomocí Bluetooth můžete připojit bezdrátová sluchátka nebo poslouchat audioknihy při jízdě autem. Další užitečnou funkcí je Text-to-speech, která převádí textové soubory na řeč v 16 světových jazycích.    

Pohodlné čtení na cestách

Díky malým rozměrům (161,3 × 108 × 8 mm) a nízké hmotnosti (pouze 160 g) je tato čtečka ideální pro ty, kdo čtení považují za nepostradatelnou součást každodenních činností. Zařízení můžete mít stále po ruce, ať jdete kamkoliv; čtečka PocketBook Color se snadno vejde do školního batohu, kabelky i do kapsy bundy nebo kalhot. Nasvícení umožňuje číst za jakýchkoliv podmínek, bez ohledu na intenzitu okolního světla – v dopravních prostředcích, v kavárně, a dokonce i ve stanu před spaním. Čtečku elektronických knih udržíte pohodlně v jedné ruce, stránky lze otáčet pomocí dotykového displeje nebo tlačítek na předním panelu.  

Vytvořte si svou knihovnu

PocketBook Color také vyniká podporou 29 formátů – 19 knižních, 6 zvukových a 4 grafických. Jedná se proto o jedno z nejlepších zařízení z hlediska počtu podporovaných formátů, které uživatelům umožňuje stahovat obsah bez nutnosti převodu. Navíc díky 16 GB interní paměti a slotu na paměťové karty s kapacitou až 32 GB se do čtečky vejde opravdu veliká elektronická knihovna.

Produktivita a energetická úspornost

Čtečka je vybavena výkonným dvoujádrovým procesorem, který si snadno poradí se všemi úkoly: rychlé otevírání jakýchkoliv souborů, plynulé otáčení stránek, ale také okamžitá synchronizace s cloudovými službami. Díky výkonné baterii s kapacitou 1900 mAh vydrží zařízení fungovat až měsíc bez nabíjení. Další užitečnou funkcí, která šetří kapacitu baterie, je senzor zakrytí – po zavření pouzdra se čtečka automaticky přepne do režimu spánku. 

Jedinečná barva a stylový design

PocketBook Color vypadá na první pohled elegantně: důmyslný design a stříbrná barva měsíčního svitu bezvadně ladí s lehkostí a výjimečností této čtečky. 

Doporučená maloobchodní cena čtečky PocketBook Color je 5539 Kč.

PocketBook Touch Lux 5 – prověřený model obohacený o nové superschopnosti

Díky 6palcové HD obrazovce E Ink Carta™, inteligentní funkci SMARTlight a hmotnosti pouhých 155 g je čtečka PocketBook Touch Lux 5 skvělou volbou pro ty, kdo chtějí každou volnou chvíli strávit čtením.  

Inteligentní funkce SMARTlight 

Technologie SMARTlight automaticky upravuje jas a teplotu barev obrazovky a zajišťuje tak nejpohodlnější čtení za všech světelných podmínek. Kromě automatického režimu nasvícení si uživatel může nastavit jas a teplotu barev i ručně. Nastavení lze uložit do šablon a v budoucnu je rychle vybrat a použít. Jas a teplotu barev upravíte bez přerušení čtení prostým pohybem prstu po displeji.

Obrazovka šetrná k očím

Čtečka PocketBook Touch Lux 5 je vybavena 6” multisenzorovou HD obrazovkou E Ink Carta™, jejíž hlavní předností je spolehlivost a bezpečnost pro oči. Díky této technologii jsou optické vlastnosti obrazovky téměř totožné s běžnou papírovou stránkou, takže si můžete číst celé hodiny: nekazíte si zrak
a neklesá soustředěnost. E Ink obrazovka se navíc neleskne ani za jasného, slunného počasí. Čtení venku – na pláži, v parku nebo na balkóně, je tedy maximálně pohodlné.  

Extrémně lehká a úžasně stylová

Nový model navazuje na tradice skvělé produktové řady Touch Lux, k tomu zdědil působivý design, který v roce 2019 získal ocenění Red Dot Award. Zařízení vyniká nejen designem, ale také barvami: klasická inkoustově černá a atraktivní rubínově červená. Obě se hodí k formálnímu i neformálnímu stylu. Nová čtečka je neuvěřitelně lehká a ergonomická. Váží pouhých 155 gramů. 

Výkonný procesor, 19 formátů a obří prostor na knihy 

Díky novému dvoujádrovému procesoru je použití čtečky PocketBook Touch Lux 5 ještě pohodlnější – aplikace a knihy se otevírají rychleji a otáčení stránek je ještě plynulejší. Interní paměť čtečky je 8 GB. PocketBook Touch Lux 5 navíc podporuje paměťové karty o kapacitě až 32 GB. To už je opravdu působivé úložiště pro celou vaši knihovnu. Čtečky PocketBook tradičně vynikají podporou mnoha formátů
a PocketBook Touch Lux 5 není výjimkou – rozumí si s 19 knižními a 4 grafickými formáty. Nemusíte tedy ztrácet čas převodem souborů.

Na jedno nabití baterie získáte více než měsíc aktivního čtení

Technologie E Ink dělá ze čtečky mimořádně energeticky úsporné zařízení. PocketBook Touch Lux 5 snadno vydrží bez dobíjení více než měsíc aktivního každodenního používání. Čtečka má senzor zakrytí, který významně šetří energii – po zavření pouzdra se čtečka automaticky přepne do režimu spánku.

Doporučená maloobchodní cena čtečky PocketBook Touch Lux 5 je 3299 Kč.