Changhong zazářil na veletrhu CES 2014 – Čínský lídr představil 4K televizi i „ložnicový“ retro design

Praha, 27. ledna 2014 – Společnost Changhong, přední čínský výrobce spotřební elektroniky, se prezentovala na největším světovém veletrhu elektroniky CES 2014 ve velkém stylu. Veletrh se jako každoročně konal na výstavišti LVCC v Las Vegas v prvním lednovém týdnu. Čínský lídr ukázal své horké novinky v produkci televizí, jimiž jsou Full HD televize B6000 nebo zakřivené televize C8000, a současně představil i trendy v oblasti designu. To vše zakomponované do expozice digitální domácnosti, navíc v showroomu o velikosti 355 m2 a výrazným barevným i architektonickým laděním do typicky čínského stylu. (TZ)

Changhongu se v expozici s podtitulem „LOHAS, My Dream“ (LOHAS = Lifestyles of Health and Sustainability, tzn. životní styl pečující o zdraví a udržitelnost – ed. pozn.) podařilo skombinovat západní koncepci udržitelného rozvoje a tradiční čínské kultury.

Vlajkovou lodí Changhongu na CESu se stala vůbec první zakřivená televize, kterou společnost ukázala v USA premiérově. Televize, která se bude prodávat pod typovým označením 3D55C8000i, je zároveň i prvním modelem tohoto typu vyrobeným čínskou firmou.

„Jednou z nejvýznamnějších kategorií výstavy CES jsou právě televize, a představit jejich budoucnost světu bylo naším hlavním cílem.  Novým modelem TV s ultravysokým rozlišením nebo televizí, kde mohou uživatelé dálkovým ovládáním měnit zakřivení obrazovky, se vyrovnáváme silným značkám z Japonska či Jižní Koreje,“ říká Jiří Mrkvička, obchodní ředitel Changhongu pro Českou republiku a Slovensko.

Kromě toho Changhong na veletrhu předvedl také model bezrámové televize C7000 s plně kovovým tělem nebo designovou novinku nazvanou “televize do ložnice”. 23-palcový model C5500HM s bílým keramickým rámem je jedinečný hlavně díky originálnímu podstavci, který tvoří tři dřevěné nohy ve stylu retro nábytku z 50. let minulého století. Rám televize je vytvořen z termoplastické gumy (TPE) a zajímavostí je také originální plochý kabel, který lze v případě nepoužívání zasunout speciálním otvorem pod rám, aby nerušil celkový estetický dojem.

Letošní veletrh CES byl podle předběžných čísel, která jsou zatím k dispozici, rekordní. Výstavní plochy zabíraly téměř 186 tisíc čtverečních metrů, veletrhu se zúčastnilo 3200 vystavujících a asi 150 tisíc návštěvníků, z toho 35 tisíc ze zahraničí. Veletrh CES slouží už přes 40 let jako startovní dráha pro inovátorské produkty a převratné technologie budoucnosti.

Fotografie Full HD televize B6000 ke stažení zde.

Fotografie zakřivené televize C8000 ke stažení zde.

Vizualizace a fotografie stánku Changhong z veletrhu CES ke stažení zde.

Logo společnosti ke stažení zde | Sledujte nás na Facebooku a YouTube | Přidejte se k nám na LinkedIn

O CHANGHONG

Společnost CHANGHONG, přední světový výrobce televizorů, byla založena v roce 1958. Jejím posláním je poskytovat zákazníkům špičkové technologie a vynikající kvalitu za dostupné ceny. Jako vůbec první čínská investice na evropském kontinentu byla v roce 2005 založena pobočka v České republice a v Nymburce vybudován výrobní komplex. Lokální pobočka tak zákazníkům přináší výhody tuzemského výrobku vysoké kvality i místního poprodejního servisu. Více informací na www.changhongeurope.cz.