Konica Minolta dokončila inovaci celé série černobílých zařízení

Praha, 3. února 2014 – Konica Minolta uvádí na trh pět nových černobílých multifunkčních přístrojů označených písmenem „e“.  Největší změnou je nový systém obsluhy zařízení prostřednictvím displeje s funkcí „Multitouch“. Uživatelé tak mohou při ovládání využívat známých pohybů prsty, které jsou charakteristické pro práci s tablety nebo dotykovými telefony. Nová černobílá zařízení jsou vhodná především pro střední nebo velké zákazníky ze segmentů veřejné správy, financí či průmyslu. (TZ)

„Jde o poslední fázi inovačního procesu našich vlajkových multifunkčních zařízení. Po modernizaci barevné řady přístrojů v první polovině loňského roku nabízíme nyní našim zákazníkům ty nejnovější funkce také v rámci celé černobílé série „e“,“ řekl Pavel Kelča, produktový manažer Konica Minolta Business Solutions Czech, a dodal: „Zákazníky potěší jednoduchý systém ovládání, který je jednotný pro všechna zařízení.  Ocenit by měli také široké možnosti přizpůsobení zařízení jejich individuálním požadavkům.“

Kromě vyšší efektivity a výkonu nabízejí přístroje bizhub 224e, 284e, 364e, 454e a 554e také funkci inteligentního skenování dokumentů a automatického převodu do editovatelné podoby běžných formátů Microsoft Office či PDF/A. Veškerý software, který je pro tuto funkci nutný, je navíc ve všech zařízeních již plně integrován. Využití této funkce tedy již nevyžaduje žádné další investice do podnikového IT.

Inovativní displej umožňuje také přístup na internet. Přímo z ovládacího panelu mohou zákazníci navštívit obchod Konica Minolta bizhub MarketPlace, kde si mohou stáhnout a rovnou i nainstalovat další doplňkové aplikace. Díky nim je možné dále rozšířit základní funkce například o tisk a skenování ve spojení s platformou MS SharePoint a cloudovými službami nebo využívání přednastavených papírových šablon, jako je milimetrový papír.

O společnosti Konica Minolta Holding, Inc.

Konica Minolta je zastoupena v 64 zemích celého světa. Zaměstnává celkem 35 600 zaměstnanců a její výrobky a služby můžete najít na 14 000 obchodních a servisních místech. Centrálu má v Tokiu, evropská centrála sídlí v Hannoveru a americká v Ramsey (New York). Rychlý vývoj všech technologií zajišťuje více než 26 vývojových a technických center.

O společnosti Konica Minolta Business Solutions Czech

Konica Minolta Business Solutions Czech spol. s r. o. je součástí celosvětové sítě a uspokojuje potřeby, které vznikají na českém trhu, a pečuje o české zákazníky. V roce 2005 a 2010 bylo české zastoupení společnosti Konica Minolta vyhlášeno nejlepším zastoupením v evropském regionu, a to především díky kvalitě zákaznických služeb. Pozici na trhu podtrhují i tržní podíly roku 2012 – Konica Minolta je v České republice číslo jedna v produkčním tisku s podílem přes 56 %. Lídrem trhu je i v prodeji barevných multifunkčních zařízení (43,6 %) a prodeji černobílých multifunkčních zařízení (35,4 %). Více informací na www.konicaminolta.cz.