Olympijské vysílání televize NBC v Soči zajistí řešení od Ericssonu

Ericsson ( NASDAQ : ERIC ) dnes oznámil, že bude na blížící se olympiádě v Soči zajišťovat systémy pro přenos a distribuci video signálu pro NBC Olympics. NBC Olympics je divizí americké televizní společnosti NBC Sports Group, která vysílá přenosy z olympijských her. (TZ)

„Zimní olympijské hry jsou globálním fenoménem a jedním z nejvýznamnějších momentů ve sportovním kalendáři. Ericsson má bohaté zkušenosti se špičkovými řešeními v oblasti získávání, výměny a distribuce video obsahu. Jsme hrdí na to, že jako důležitý partner NBC Olympics, můžeme zpod olympijských kruhů opět přinášet nejvyšší možnou kvalitu divákům po celé Americe,“ říká Dr. Giles Wilson, šéf divize TV Compression v Ericssonu. „Tato dohoda jen demonstruje náš trvalý závazek přinášet nejlepší řešení a služby v oblasti komprese videa.“

Ericsson nabídne celou řadu svých řešení na zpracování videa a pokročilé modulární přijímače, které umožní NBC Olympics přinášet nejvyšší kvalitu a spolehlivé HD vysílání milionům Američanů. Součástí dohody jsou i služby specialistů Ericssonu, kteří se budou o bezchybné fungování zařízení a systémů starat 24 hodin denně po celou olympiády.

„Akce jako Zimní olympijské hry vytvářejí nezapomenutelné dojmy u sportovních fanoušků. Naším úkolem je přinášet zážitek, který u diváků zarezonuje. Proto je důležité, aby byly přenosy spolehlivé a v nejlepší možné kvalitě obrazu,“ prohlásil David Mazza, senior viceprezident pro vývoj v NBC Olympics. „Jsme velmi rádi, že můžeme opět spolupracovat s Ericssonem, který přináší excelentní kvalitu obrazu a vysoce efektivní přenosové rychlosti.“

Ericsson se již 20 let intenzivně věnuje vývoji pokročilých řešení v oblasti komprese videa. Svým zákazníkům a spotřebitelům přináší nejmodernější technologie v oblasti televizního zážitku. NBC Olympics využívala technologie Ericssonu už i na letních olympiádách v Pekingu v roce 2008 av Londýně v roce 2012, jakož i na zimních hrách ve Vancouveru 2010 a Turíně v roce 2006.

Broadcast room: www.ericsson.com/broadcast_room

Ericsson je předním mezinárodním dodavatelem telekomunikačních technologií a služeb. Prostřednictvím řešení fungujících v reálném čase vytváříme propojenou společnost, která nám všem umožňuje studovat, pracovat a svobodněji žít v trvale udržitelných společnostech po celém světě. Naši nabídku tvoří služby, software a infrastruktura informačních a komunikačních technologií určených telekomunikačním operátorům a jiným odvětvím. V současnosti se v sítích od Ericssonu uskutečňuje více než 40 % celosvětové mobilní komunikace a naše společnost zajišťuje servis sítí zákazníků s více než 2 miliardami uživatelů.

Působíme ve 180 zemích a zaměstnáváme více než 100 000 pracovníků. Ericsson byl založen v roce 1876 a sídlí ve Stockholmu ve Švédsku. V roce 2011 činily tržby naší společnosti 226,9 miliardy švédských korun (35 miliard amerických dolarů). Ericsson je zapsán na stockholmské burze NASDAQ OMX a newyorské burze NASDAQ.