Fiberlink je nyní dostupný i pro zákazníky IBM v Česku

Armonk, stát New York / Praha, 5. února 2014 – Řešení pro správu a bezpečnost mobilních zařízení Fiberlink je nyní dostupné i pro zákazníky IBM v České republice. IBM koupila Fiberlink Communications v prosinci loňského roku. Jakýkoliv zákazník v Česku má produkty Fiberlink k dispozici zejména jako SaaS (Software jako služba) na webu Fiberlink, ale i prostřednictvím místních partnerů IBM. (TZ)

Cloudová platforma MaaS360 firmy Fiberlink rozšiřuje nabídku podnikových řešení programu IBM MobileFirst o sadu cloudových nástrojů pro komplexní správu mobilních zařízení a bezpečnosti ve společnostech všech velikostí. Touto akvizicí IBM pokračuje v naplňování své vize o správě podnikové mobility a zajištění bezpečné mobilní komunikace mezi firmami, obchodními partnery a zákazníky. Fiberlink doplňuje portfolio IBM MobileFirst o řadu nových možností, mezi něž patří i BYOD (bring your own device). Tato koncepce umožňuje bezpečně a uživatelsky přívětivě sdílet firemní data, dokumenty a aplikace prostřednictvím soukromých mobilních zařízení.

Řešení MaaS360 je k dispozici jako součást IBM SaaS portfolia, které nyní obsahuje více než 100 dalších cloudových služeb. Toto řešení bude provozováno v cloudovém prostředí IBM SoftLayer, ale počítá se i s variantou samostatného (on-premise) nasazení ve firemních prostředích. Mezi hlavní funkce produktu patří správa mobilních zařízení (MDM), správa mobilního obsahu (MCM) a správa mobilních aplikací (MAM). Vlastní datový kontejner rovněž umožní v mobilním zařízení spolehlivě oddělit soukromá data od těch firemních.

Integrace s produkty jako IBM Worklight a IBM Security QRadar usnadní firmám vývoj a distribuci bezpečných aplikací, kdy systém MaaS360 slouží pro implementaci a prosazování příslušných firemních pravidel. V kombinaci s řešením IBM Endpoint Manager nabízí IBM jednotnou správu všech typů firemních koncových zařízení ‒ laptopů, desktopů, serverů a mobilních zařízení.

Původní tiskovou zprávu v angličtině naleznete zde.