LG G Flex nabízí ohebný zakřivený displej, unikátní baterii a povrch, který se sám opraví

Praha, 5. února 2014 — Společnost LG Electronics (LG) dnes v České republice oficiálně představila LG G Flex, první telefon na světě, který svým zakřivením sleduje křivku obličeje. Nejnovější zařízení prémiové řady G nabízí celou řadu inovací, včetně prvního skutečně ohebného displeje a baterie na světě. LG G Flex se může pochlubit také novým uživatelským rozhraním (UX), jež využívá zakřivené provedení telefonu. (TZ)

Vertikálně zaoblený design LG G Flex snižuje vzdálenost mezi ústy a mikrofonem, když držíte přístroj u ucha. Využívá zakřivení oblouku, který je optimalizován pro většinu obličejů, aby mohl poskytnout vyšší kvalitu zvuku. Zakřivená forma zvyšuje zvukovou hladinu o 3 dB ve srovnání s typickými plochými smartphony. Díky zaoblenému designu telefon lépe padne do ruky a pohodlněji jej můžete nosit také v zadní kapse. V režimu na šířku navíc displej nabízí uchvacující filmový zážitek s nejpohodlnějšími pozorovacími úhly pro sledování videa nebo hraní her.

LG G Flex má vypínací tlačítko umístěné na zadní straně telefonu, podobně jako tomu bylo například u modelu LG G2. Stejně jako u jeho předchůdce i zde byla odstraněna tlačítka po stranách přístroje, čímž se snižuje šance náhodného vypnutí telefonu. Zároveň lze během hovoru pohodlně regulovat hlasitost ukazováčkem bez nutnosti odsunout telefon od ucha.

Největší zakřivený displej pro smartphone

6-palcový displej G Flex je největším plastovým OLED displejem (P-OLED) vyvinutým a sériově vyráběným speciálně pro chytré telefony. Ultratenký a ultralehký flexibilní P-OLED displej a zakřivený OLED panel jsou postaveny na plastových substrátech místo skla, což dává modelu LG G Flex jeho jedinečný tvar a odolnost. P-OLED displej zobrazuje jasněji a přesněji díky použití technologie Real RGB, která obsahuje všechny tři subpixely – červený, zelený a modrý – v jednom pixelu.

První zakřivená baterie na světě

Speciálně pro použití v LG G Flex vyvinula LG první zakřivenou baterii na světě. Ta je navržena s patentovanou technologii Stack & Folding, která snižuje fyzickou námahu baterie v zakřiveném tvaru a zajišťuje tak lepší stabilitu a vyšší výkon. I přes svoji tenkou formu má baterie telefonu LG G Flex kapacitu 3500 mAh a poskytuje dostatek energie i pro více než jeden den používání.

Uživatel středem pozornosti

Mezi technologie, jež LG G Flex používá jako první, patří také samoopravitelný povlak na zadním krytu. Elastická vrstva má schopnost zotavit se z každodenního opotřebení a zacelit drobné škrábance a vrypy, jejichž vznik je u smartphonu bez obalu velmi pravděpodobný. LG G Flex tak bude vypadat déle jako nový.

G Flex je pak prvním LG telefonem, který podporuje nahrávání 4K videí.

Uživatelé LG G Flex budou mít možnost přehrávat hudbu ve formátu MP3, v CD kvalitě nebo v nejvyšší kvalitě 24 bit/192kHz Hi-Fi. Řadu funkcí, jako jsou například KnockON, Guest Mode nebo Plug & Pop, které byly poprvé představeny v modelu LG G2, naleznete také v novém LG G Flex.

LG G Flex obsahuje také celou řadu nových funkcí uživatelské nadstavby UX:

 • QTheater poskytuje uživatelům rychlý přístup k fotografiím, videím a YouTube přímo ze zamčené obrazovky. Dotykem obrazovky oběma prsty a přetažením směrem ven podél zakřivené plochy se zobrazí aplikace s využitím efektu roztažení divadelní opony.

 • Dual Window rozděluje široký 6-palcový displej do dvou samostatných oken pro efektivnější multitasking.

 • Swing Lockscreen mění obraz na uzamčené obrazovce v závislosti na tom, jak je přístroj držen.

 • Face Detection Indicator rozsvítí LED diodu na zadní straně nazeleno pro potvrzení stavu detekce obličeje a zaměření.

 • Camera Timer rozbliká zadní LED diodu pro indikaci, že začalo odpočítávání.

 • Urgent Call Alert rozbliká LED diodu na zadní straně na červeno, pokud několik opakovaných volání od stejné osoby zůstane bez odpovědi.

LG G Flex bude na českém trhu k dispozici od 5. 2. 2014 za doporučenou koncovou cenu 19.999 Kč.

Mezi českými operátory bude od 1. 3. 2014 nový LG G Flex exkluzivně nabízet společnost T-Mobile.

Při nákupu telefonu koncový spotřebitel dostane jako dárek kryt, tzv. Quick Window Cover v hodnotě 999 Kč zdarma, bez rozdílu místa nákupu. Celá akce trvá do vyčerpání zásob.

Základní specifikace:

 • Procesor: čtyřjádrový Qualcomm Snapdragon™ 800 s frekvencí 2,26 GHz (MSM 8974) / GPU: Adreno 330, 450MHz

 • Displej: 6-palcový HD (1280 x 720), zakřivený P-OLED (Real RGB)

 • Paměť: 2GB DDR3 RAM LP / 32GB EMMC

 • Fotoaparát: zadní 13.0MP / přední 2.1MP

 • Baterie: 3500 mAh (vestavěná)

 • Operační systém: Android Jelly Bean 4.2.2

 • Rozměry: 160.5 x 81.6 x 7,9 až 8,7 mm

 • Hmotnost: 177 g

 • Síť: LTE / HSPA+ / GSM

 • Připojení: BT 4.0 / Wi-Fi (802.11 a/b/g/n/ac) / NFC

 • Barva: Titan Silver

 • Zvuk: Hi-Fi 24bit, 192kHz přehrávání

Fotografie a vizuály v tiskové kvalitě jsou ke stažení zde: ftp://ftp.lgecz.cz (Login: lgpublicro, Heslo: lge123public).

O LG Electronics CZ

Firma LG je silnou korejskou společností, která se svojí více než padesátiletou tradicí patří mezi světové lídry a technologické inovátory ve spotřební elektronice, domácích spotřebičích a mobilních komunikacích. Regionální pobočka LG Electronics CZ patří na českém a slovenském trhu mezi přední hráče v prodeji spotřební elektroniky. Nabízené portfolio LG na českém trhu je rozděleno do pěti kategorií: Spotřební elektronika, Domácí spotřebiče, Klimatizační jednotky, Mobilní telefony a Informační technologie.

Česká pobočka LG Electronics byla založena v roce 2003, o dva roky později přibyla kancelář v Bratislavě. Zaměstnává více než 120 zaměstnanců, přičemž roční obrat se pohybuje v řádu miliard korun. V celé skupině LG pracuje více než 84 tisíc lidí, ve 112 provozech, v 81 dceřiných společnostech na celém světě. Produkty společnosti LG zaručují vysokou kvalitu, inovativnost a osobitost.

V roce 2012 získala společnost LG ocenění asociace EISA ve dvou kategoriích – Evropský SMART televizor LG 55LM960V a Nejúspěšnější evropský displej LG 55EM970V. LG se pravidelně účastní soutěží Red Dot Design Award (LG CINEMA 3D televizor LG LM9600, LG magický ovladač Magic Remote, LG Styler, lednice s mrazákem LG GB5240AVAZ), iF Design Award a Industrial Design Excellence Award (IDEA). Navíc byla společnost LG v roce 2012 oceněna řadou ocenění od nezávislého časopisu dTest (LG BH7420P a BH6320C, Smart TV LG 42LS570S, blu-ray přehrávač LG BP620).