Ericsson nabízí mobilní pokrytí mikrobuňkami jako službu

V zasíťované společnosti, kde je konektivita startovacím bodem pro nové směry inovace, spolupráce a socializace, je jen velmi málo věcí důležitějších než síťová kapacita. Na místech, jako jsou stadiony, frekventované ulice a mnohopatrové kancelářské budovy, se shromažďuje velké množství lidí – a ti očekávají, že budou schopní se spojit s ostatními a získávat a sdílet multimediální obsah a informace na svých mobilních zařízeních. V určitých chvílích tak má tato hustá koncentrace osob velmi devastující dopad na kvalitu sítě a poskytovaných služeb. (TZ)

V případech, kdy není pro existující mobilní operátory praktické zahustit své sítě, Ericsson (NASDAQ: ERIC) nabízí řešení problému prostřednictvím Mikrobuněk jako Služby (Small cell as a Service). To zahrnuje použití nízkonapěťových radiových buněk s krátkých dosahem pro doplnění přítomných telekomunikačních sítí a zvýšení kapacity v místech, kde se vyskytne velké množství uživatelů. Výsledná zahuštěná síť je vlastněná přímo Ericssonem nebo partnerem, a může sloužit více mobilním operátorům v případech, kdy je nepraktické posílit kapacitu pro každého operátora zvlášť.

Jean-Claude Geha, viceprezident a Head of Managed Service Ericssonu, říká: „Jde o inovativní model manažovaných služeb, který spouštíme, abychom se vyrovnali s obrovskými objemy přenesených dat, která jsou generována v malých oblastech s velkou koncentrací lidí. Naše řešení je unikátní díky schopnosti bezproblémově kombinovat 3G a 4G sítě s vysoce kvalitnými Wi-Fi sítěmi a díky tomu zajistit, že kapacita připojení k internetu je vždy vyšší než aktuální poptávka uživatelů.“

Mikrobuňky jako Služby umožní operátorům zvládat vzrůstající video-přenosy ve velmi zahuštěném prostředí, kde není praktické postavit nebo ani najít místo pro další klasické makro buňky. Tato služba také umožňuje zpoplatnit kvalitní Wi-Fi sítě, vybraný mediální obsah, poskytovat inzerci nebo nabídnout zákazníkům prémiový videoobsah (over-the-top), jako jsou služby typu Netflix, Hulu apod. Ty můžou být nabízeny ve spolupráci s televizními (vysílacími) službami, jako je distribuce a doručování obsahu, příprava a zpracování video streamů, stejně jako s content management systémy Ericssonu.

Mezi další výhody patří zvýšení spokojenosti a v důsledku lepší zážitek koncového uživatele, možnost all-inclusive ceníku pro různé typy služeb poskytované v garantované úrovni (SLA) a celkové snížení rizik, protože významná technologická, provozní a finanční rizika jsou převedena na společnost Ericsson. Ten převede kompletní řešení na Mobile World Congressu 2014 ve španělské Barceloně.

Poznámky pro redaktory:

Broadcast room: www.ericsson.com/broadcast_room

Ericsson je předním mezinárodním dodavatelem telekomunikačních technologií a služeb. Prostřednictvím řešení fungujících v reálném čase vytváříme propojenou společnost, která nám všem umožňuje studovat, pracovat a svobodněji žít v trvale udržitelných společnostech po celém světě. Naši nabídku tvoří služby, software a infrastruktura informačních a komunikačních technologií určených telekomunikačním operátorům a jiným odvětvím. V současnosti se v sítích od Ericssonu uskutečňuje více než 40 % celosvětové mobilní komunikace a naše společnost zajišťuje servis sítí zákazníků s více než 2 miliardami uživatelů.

Působíme ve 180 zemích a zaměstnáváme více než 100 000 pracovníků. Ericsson byl založen v roce 1876 a sídlí ve Stockholmu ve Švédsku. V roce 2013 činily tržby naší společnosti 227,4 miliardy švédských korun (35 miliard amerických dolarů). Ericsson je zapsán na stockholmské burze NASDAQ OMX a newyorské burze NASDAQ.

www.ericsson.com
www.twitter.com/ericssonpress
www.facebook.com/technologyforgood
www.youtube.com/ericssonpress