VMware oznámil širokou podporu pro VMware Virtual SAN

Praha/San Francisco, 18. února 2014 – Společnost VMware, Inc. (NYSE:VMW), globální lídr v oblasti virtualizačních řešení a cloudové infrastruktury, získala mezi svými partnery širokou podporu pro VMware Virtual SAN, první softwarově definované úložiště od VMware. (TZ)

VMware Virtual SAN, které je v současné době dostupné jako veřejná beta verze, bude certifikováno pro hardwarové servery a zařízení od společností Cisco, Dell, EMC, Fusion-io, HGST, Western Digital, HP, IBM, Intel, LSI, Samsung Electronics, SanDisk a Seagate. Zákazníci tak budou mít možnost širokého výběru hardwaru, na kterém mohou VMware Virtual SAN provozovat. Řešení by mělo být všeobecně dostupné během prvního čtvrtletí letošního roku.

„Řešení VMware Virtual SAN během svého veřejného beta testování sklidilo ve VMware komunitě velký úspěch – je to jednoduše jeden z nejúspěšnějších veřejných beta programů, které jsme dosud ve VMware spustili a má více než 10 000 registrovaných účastníků,“ uvedl John Gilmartin, viceprezident a generální ředitel divize softwarově definovaných datových center ve společnosti VMware. „Díky tomu získalo řešení širokou podporu mezi našimi partnery, kteří se zabývají hardwarem a úložišti. Jejich hardwarová a úložná řešení s certifikací pro VMware Virtual SAN nabídnou našim společným zákazníkům široký výběr a flexibilitu pro rychlé zahájení projektů se softwarově definovaným úložištěm.“

VMware Virtual SAN – nová úroveň úložiště

Řešení VMware Virtual SAN, které bylo představeno na konferenci VMworld 2013 v San Franciscu, poskytuje novou úroveň úložiště s konvergovaným hypervizorem. VMware Virtual SAN shlukuje serverové disky a flash paměti a vytváří vysoce výkonné a odolné sdílené úložiště určené pro virtuální stroje. VMware Virtual SAN zjednoduší obsluhu úložiště díky unikátnímu systému správy, který je založen na pravidlech pro virtuální stroje a na zabudované automatizaci. VMware Virtual SAN tvoří základní stavební kámen softwarově definovaného úložiště od VMware, protože zajišťuje funkce úložiště ve formě softwaru zabudovaného v jádru platformy VMware vSphere.

S VMware Virtual SAN mají zákazníci možnost volit mezi dvěma způsoby nasazení: VMware Virtual SAN Ready Nodes nebo výběr jednotlivých kompatibilních hardwarových součástí. VMware Virtual SAN Ready Nodes poskytnou soubor předkonfigurovaných serverů, které lze využít pro VMware Virtual SAN a zjednodušit si nastavení a pořizování hardwaru. Vlastní výběr kompatibilního hardwaru umožní zvolit si mezi podporovanými Flash zařízeními, hard disky, I/O zařízeními a úložišti SSS (Solid State Storage) takové komponenty, které nejlépe odpovídají konkrétním požadavkům zákazníka.

Po všeobecném uvedení řešení na trh bude mít certifikaci VMware Virtual SAN více než 150 hardwarových zařízení a 10 sestav Ready Nodes. Další certifikovaná zařízení budou postupně přibývat.

Dodatečné zdroje (v angličtině)

O VMware
Společnost VMware je lídrem v oblasti virtualizačních řešení a cloudové infrastruktury, které umožňují firmám všech velikostí dosahovat lepších výsledků v podnikání v éře cloudu. Zákazníci se na společnost VMware spoléhají při revoluční změně způsobu jak budovat, dodávat a používat informační technologie tak, aby přesně odrážely jejich potřeby. S tržbami ve výši 5,21 miliardy USD v roce 2013 má VMware více než 500 tisíc zákazníků a 75 tisíc partnerů. Společnost sídlí v Silicon Valley a disponuje pobočkami po celém světě. Další informace najdete na www.vmware.com/cz.