ZyXEL představuje nový multimediální server NSA325 v2, který umožňuje používání a sdílení osobního cloudu bez omezení

Společnost ZyXEL Communications, přední dodavatel síťových a komunikačních řešení, představuje novinku ve své rodině multimediálních serverů, je jí ZyXEL NSA325 v2. Tento server je víc než centrální domácí multimediální knihovna. Sdílet a nahrávat data na server NSA325 v2 můžete snadno ze všech mobilních zařízení. Díky aplikaci Polkast na mobilním zařízení můžete prohlížet fotografie a pouštět hudbu a videa uložená na serveru a sdílet je tak mezi rodinou a přáteli. Polkast dále umožňuje synchronizovat fotografie na Facebooku, Twitteru a Flickeru se serverem a streamovat hudbu do přehrávací zóny a ovládat ji dálkově z mobilního zařízení. (TZ)

ZyXEL NSA325 v2 představuje snadný způsob, jak shromáždit a ovládat hudbu, videa, fotografie a dokumenty v osobním cloudu. NSA325 v2 dokáže souběžně streamovat data a sdílet je přes několik zařízení současně (zařízení s podporou UPnP nebo DLNA). Server je osazen procesorem s taktem 1,6 GHz a pamětí 512 MB. Nabízí tak rychlé streamování několika souborů současně; příjemcem může být např. Microsoft Xbox, Sony PlayStation nebo DLNA TV v každém pokoji u vás doma.

Z domova můžete díky mobilní aplikaci zMedia nejenom prohlížet videa, fotografie a hudbu, ale také provádět správu serveru: kontrolovat stav serveru, sledovat postup nahrávání/stahování souborů, a provádět konfiguraci. To vše z mobilního zařízení, aniž byste musel pouštět počítač nebo notebook. Rychlý port USB 3.0 a tlačítko copy/sync umožňuje rychlé zálohování a synchronizování dat z externích USB zařízení nebo fotoaparátu. NSA325 v2 funguje nejenom jako P2P download/ FTP server, ale navíc představuje snadný způsob jak sdílet, nahrávat a stahovat soubory z RapidSharu přes mobilní zařízení. Díky podpoře Dropboxu můžete dálkově zálohovat soubory a odesílat torrenty z mobilního zařízení do NSA235 v2 prakticky odkudkoli.

ZyXEL NSA325 v2 má také praktické ekologické funkce, můžete například nastavit automatické časy pro vypnutí serveru, podle toho, jak jej využíváte. Pevné disky v serveru NSA325 v2 se po určité době nečinnosti automaticky hibernují. Dále díky inteligentní technologii běží ventilátor pomalu, pokud není potřeba tolik chladit. Novou ekologickou funkcí je pak „Wake-on-LAN“, která umožňuje zapnout server na dálku a začít ho používat, i když byl předtím vypnutý.

O společnosti ZyXEL Communications

Společnost ZyXEL Communications Corp., založená v roce 1989, je přední světová společnost v oboru síťových technologií, která nabízí inovativní a spolehlivá internetová řešení. Jako jeden z prvních výrobců modemů prošel ZyXEL řadou transformací v rychle se vyvíjejícím odvětví sítí. V současnosti je ZyXEL jednou z mála společností na světě, které dokáží nabídnout kompletní síťová řešení telekomunikačním operátorům, malým až středním podnikům i uživatelům v digitální domácnosti, a to v široké škále implementačních scénářů. K řešením pro telekomunikační společnosti patří zařízení pro ústředny (COE), zařízení v objektu zákazníka (CPE), síťová zařízení pro drátový i bezdrátový přístup či páteřní switche. Řešení pro malé a střední podniky i pro velké společnosti zahrnují unifikované bezpečnostní brány, LAN switche, WLAN a IP telefonii. K řešením pro digitální domácnost patří zařízení pro připojení k síti a multimediální řešení.