Sony představuje Cyber-shot H400 – fotoaparát s nejvýkonnějším 63x optickým zoomem ve třídě pokročilých kompaktů

Existují fotoaparáty s výkonným zoomem. A pak je tu neuvěřitelný Cyber-shot H400 s ještě neuvěřitelnějším 63x optickým zoomem – nejvyšším přiblížením, které nabízí kompaktní digitální fotoaparát. (TZ)

Nic není pro tento snadno přenosný pokročilý kompakt Cyber-shot H400 příliš daleko. Jeho super výkonný 63x zoom (ekvivalent 24,5-1550mm ohniskové vzdálenosti u 35mm objektivu) se roztáhne do širokého úhlu, ale i protáhne do teleobjektivu, takže pokryje jakoukoliv situaci při fotografování.

Můžete fotografovat přírodu i velkou rodinu – všechno se do záběru vejde. Vysoký zoom oceníte i při lovu snímků divoké zvěře, kdy můžete zůstat v bezpečné a zároveň dostatečné vzdálenosti, abyste ji v přirozeném prostředí nerušili a pořídili věrné fotografie.

Technologie Optical SteadyShot snižuje riziko rozmazaného a roztřeseného obrazu – i při velkém přiblížení nebo když držíte fotoaparát na ruce daleko od těla.

Díky detailně vykresleným fotografiím v rozlišení 20,1 megapixelu budou vaše vzpomínky stále jako živé. Tlačítkem ‚Movie‘ spustíte natáčení ostrého videa v HD kvalitě, které si pak můžete přehrát na obrazovce televize nebo sdílet na webu.

Avšak výkon nejde na úkor pohodlí při práci s fotoaparátem ani snadné obsluhy. Příjemně zakřivené tělo ve stylu zrcadlovky padne krásně do ruky; ergonomický grip, který tento fotoaparát má, byste obvykle čekali jen u větších a dražších modelů. Elektronický hledáček přesně zarámuje kompozici a náhled je jasně zřetelný i při fotografování venku na přímém slunci.

S režimem Intelligent Auto už nemusíte ‚hádat‘, které nastavení zajistí ten nejlepší výsledek. DSC-H400 automaticky rozpoznává a identifikuje velký počet scenérií a sám nastaví expozici a další parametry, takže vy se můžete soustředit na to, co se děje před objektivem.

Nebojte se, že přijdete o ty nejkrásnější záběry kvůli vybité baterii, když jste zrovna v terénu. Vysokokapacitní Li-Ion X-Series baterie vydrží přibližně 300 snímků na jedno nabití, takže vás při každodenním fotografování nebo na cestách nenechá v nesnázích.

Funkce Party Mode automaticky nastaví citlivost, čas a barvu pro zachycení nezapomenutelných chvil s přáteli, takže vy se můžete v klidu bavit. Blesk Advanced Flash zvyšuje citlivost fotoaparátu a umí přisvítit na delší vzdálenost, takže i objekty dále od objektivu jsou dostatečně viditelné. To se velmi hodí při fotografování v interiéru nebo za šera, kdy blesk jiných fotoaparátů nestačí.

Digitální fotoaparát DSC-H400 s výkonným zoomem od Sony lze předobjednat zde: www.sony.cz.  DSC-H400 bude v Evropě v prodeji od dubna 2014.

– Konec –

Vybrané specifikace – DSC-H400

Objektiv

Sony

Optický zoom

63x (ekvivalent 24,5-1550mm u 35mm objektivu)

Obrazový snímač

Super HAD CCD s 20,1 efektivních megapixelů

Stabilizace obrazu

Optical SteadyShot

Video v HD kvělitě

HD 720p

LCD

3.0-type ClearPhoto

Advanced Flash / Party Mode

Ano / Ano

Picture Effect

Ano (4 režimy)

Výdrž baterie (počet snímků)

Cca 300 fotografií (CIPA standard)

Rozměry (ŠxVxH)

129,6mm x 95,0mm x 122,3mm (přibližně)

Společnost Sony:

Společnost Sony je přední celosvětový výrobce inovativních audio, video, komunikačních a informačních produktů pro spotřebitelský trh i pro profesionální trhy. Společnost Sony je známá díky svým renomovaným audiovizuálním produktům, jako jsou například HD LCD televizory BRAVIA™, digitální fotoaparáty Cyber-shot™, videokamery Handycam®, digitální zrcadlovky „α“ (vyslovuj alfa), tablety Sony a MP3 přehrávače Walkman®, stejně jako osobní počítače VAIO™ a profesionální produkty pro 3D HD vysílání.

Za účelem získání dalších informací o společnosti Sony Europe prosím navštivte stránku http://www.sony-europe.com. Za účelem získání dalších informací o společnosti Sony Corporation prosím navštivte stránku http://www.sony.net.