Samsung oznamuje dostupnost aktualizace na Android 4.4.2 KitKat pro přední modely řady GALAXY

Praha 21. února 2014 – Společnost Samsung přinese uživatelům vybraných modelů řady GALAXY aktualizaci softwaru na Androidu 4.4.2 (KitKat). Tato verze obsahuje všechny výhody operačního systému Android 4.4 Kitkat. Jednodušší a příjemnější uživatelské rozhraní zahrnuje vylepšené možnosti zasílání zpráv, snadný přístup k aplikacím přes zámek obrazovky, výběr preferované domácí obrazovky a nové menu Služeb pro zjišťování polohy. (TZ)

Jednodušší uživatelské rozhraní

Aktualizace operačního systému na verzi KitKat zlepší dosavadní zkušenosti s uživatelským rozhraním. Uživatelé mohou například snadno zobrazit svá hudební alba, pozastavit nebo změnit hudbu a mít rychlý přístup k fotoaparátu přímo přes uzamčenou obrazovku.

Na výběr je také aplikace pro domovskou obrazovku buď z předem instalovaných TouchWiz easy Home a TouchWiz basic Home, nebo si lze další do zařízení nahrát. TouchWiz Easy Mode poskytuje přehlednější zobrazení a větší ikony pro uživatele, kteří mají smartphone poprvé.

V rámci více integrovaného a podrobnějšího menu pro určení polohy mohou uživatelé snadno aktivovat GPS, Wi-Fi a mobilní síť nebo kontrolovat využití baterie aplikacemi, které spravují funkce služeb souvisejících s polohou. Uživatelé mají také na výběr, zda zapnou či vypnou služby Google hlášení polohy.

Nové funkce zpráv

Aktualizace nabídne také rozšířené funkce pro zasílání zpráv v podobě nových ikon Emoji a výběru výchozí aplikace pro zasílání zpráv – je možná vzájemná výměna aplikace Message a Hangout.

Záloha na Google

Nový software podporuje vylepšené aplikace GMS jako Google Drive a Google Photos, ve kterých jsou uživatelé schopni otevírat, zobrazovat, přejmenovat a sdílet dokumenty, stejně jako zálohovat fotografie a videa.

Zařízení Samsung GALAXY, která budou na českém trhu aktualizovaná na Android 4.4.2 KitKat:

  • od konce února: Samsung GALAXY S4, S4 LTE-A, S4 Active, Note 3 a Note 10.1 edice 2014. Jako první přijdou na řadu GALAXY S4 a Note 3.

  • od března: Samsung GALAXY S4 mini, Mega 6.3, Note 10.1, Note 8.0, Tab3 8.0, Tab3 7.0.

  • od dubna: Samsung GALAXY S4 Zoom, Tab3 10.1.

* Dostupnost každé aktualizaci se liší podle země, poskytovatele a zařízení.

* * Termíny aktualizace se mohou oproti plánu měnit.

O společnosti Samsung Electronics Co., Ltd.

Samsung Electronics Co., Ltd. je světová jednička v oblasti technologií, které otevírají nové možnosti lidem na celém světě. Díky neustálým inovacím a objevům, transformujeme svět televize, chytrých telefonů, notebooků, tiskáren, fotoaparátů, domácích spotřebičů, zdravotnického zařízení, polovodičů a LED řešení. Zaměstnáváme 286 000 lidí v 80 zemích světa s ročním obratem 216,7 mld. USD. Chcete-li se dozvědět více, navštivte www.samsung.com.