LAMA ENERGY GROUP zveřejnila předběžné hospodářské výsledky za rok 2013

Skupina LAMA, holding působící v České republice jako producent a dodavatel energií, nebo nově také jako virtuální operátor pod značkou LAMA MOBILE, zveřejnila výsledky svého podnikání za loňský rok v České republice i na Slovensku. Obrat jen jedné dceřiné společnosti LAMA energy sahá k 5 miliardám korun. EBIDTA se bude pohybovat okolo 600 milionů korun. V loňském roce to bylo přitom 371 milionů korun. Skupina se také zabývá těžbou plynu u Břeclavi, či těžbou ropy v kanadské provincii Severní Alberta. (TZ)

Společnost se v loňském roce rozhodla vstoupit na trh s komoditami v Severní Americe, kde úspěšně působí pod značkou PetroLama. Za uplynulý rok byl obrat firmy na kanadském trhu přes 15 miliard korun. LAMA ale nezahálí ani na českém trhu, kde zakoupila teplárnu Otrokovice od energetického kolosu E.On. Díky této akvizici získala skupina LAMA vlastní kapacitu pro výrobu elektrické energie.

Mezi významné velkoodběratele energií od severomoravského holdingu se v uplynulém roce zařadila společnost Barum Continental, nebo obchodní řetězec Baumax. „Velkým příslibem do budoucna jsou naše kanadské aktivity zastřešované společností Petrolama, soustředíme se však stále i na český a slovenský trh, kde jsme si vybudovali významnou pozici v oblasti teplárenství, těžařství ropy a plynu i dodavatelství energií. Nově jsme aktivní i v oblasti telekomunikací.“ Říká tiskový mluvčí Andrej Čírtek.

Právě LAMA MOBILE je novou akvizicí skupiny, která tak rozšiřuje portfolio svých služeb pro zákazníky o telekomunikace. „Momentálně probíhá intenzivní kampaň, díky které nám přibývají stovky zákazníků denně,“ doplňuje Andrej Čírtek a dodává informace o těžbě ropy a plynu na jižní Moravě, kde LAMA již úspěšně těží.