Huawei na MWC 2014 umožňuje život i spojení bez hranic více lidem na celém světě

Praha, Česká republika, 25.února 2014/Barcelona, Španělsko, 24. února 2014: Společnost Huawei, přední světový poskytovatel řešení v oblasti informačních a komunikačních technologií (ICT) dnes na veletrhu GSMA Mobile World Congress (MWC) 2104 představila řadu zařízení s technologií 4G LTE. Patří mezi ně nejtenčí 7palcový phablet (kombinace telefonu a tabletu) HUAWEI MediaPad X1, chytrý komunikační náramek HUAWEI TalkBand B1, 8palcový tablet HUAWEI MediaPad M1, smartphone HUAWEI Ascend G6 4G a světově první mobilní wifi hotspot LTE Cat6 HUAWEI E5786. (TZ)

„Technologie LTE v příštích třech letech zaznamená výrazný růst. Vysokorychlostní sítě se totiž výrazně rozšiřují, což vede k obrovskému nárůstu objemu přenosu mobilních dat,“ uvedl Richard Yu, generální ředitel Huawei Consumer Business Group. „Tento nárůst, způsobený intenzivnějším streamováním videa i telefonováním, bude vyžadovat inovativní, high-endová 4G LTE zařízení. A právě ta jsou v roce 2014 pro Huawei prioritou. Díky naší řadě zařízení pro technologii 4G LTE a našim odborným znalostem jakožto předního poskytovatele sítí LTE je Huawei Consumer BG velmi dobře připravená v éře 4G LTE umožňovat více lidem život bez hranic.

  • HUAWEI MediaPad X1 spojením funkce smartphonu a tabletu umožňuje komplexní mobilní komunikaci. HUAWEI MediaPad X1 váží 239 g a měří na tloušťku pouze 7,18 mm. Poskytuje výjimečně pohodlné a snadné ovládání, a to dokonce i jednou rukou. Sedmipalcový kapacitní dotykový 10bodový displej LTPS HD s rozlišením 1200 x 1920 bodů vytváří neuvěřitelně ostrý a dynamický obraz a má vynikající poměr displeje k tělu o hodnotě 80 %. Baterie s kapacitou 5000 mAh umožňuje úžasných 21 dnů provozu v pohotovostním režimu a více než pět dnů nepřetržitého používání. HUAWEI MediaPad X1 bude na českém trhu dostupný od května 2014 za doporučenou prodejní cenu 9990,- Kč vč. DPH.

  • HUAWEI TalkBand B1 je dokonalé hybridní komunikační („talk and track“) mobilní příslušenství („chytrý fitness náramek“) pro lepší spojení se světem. Umožňuje bezdrátové volání a denní sledování pohybových aktivit. HUAWEI TalkBand B1 má bezdrátové sluchátko s rozhraním Bluetooth™ 4.1, které umožňuje až sedm hodin nepřetržitého hovoru, a 1,4palcový flexibilní displej OLED. Podporuje bezdrátové volání na zařízeních kompatibilních s operačním systémem Android 2.3+ a iOS 5.0+, a snadno se synchronizuje přes NFC. HUAWEI TalkBand B1 sleduje počet vykonaných kroků, ušlou vzdálenost a množství spálených kalorií pro zachování dobré tělesné kondice. Baterie s kapacitou 90 mAh vydrží šest dnů bez nutnosti dobíjení.

  • HUAWEI MediaPad M1 je všestranný zábavní systém v tabletu. Má 8palcový HD IPS vícedotykový kapacitní displej s rozlišením 800×1280 bodů, vybavený technologií Huawei SWS, dva reproduktory vpředu a dva mikrofony pro lepší kvalitu zvuku a stereofonní efekty. Jádrem zařízení je 1,6 GHz čtyřjádrový procesor a vysoce výkonná baterie s kapacitou 4800 mAh. HUWEI MediaPad M1 na jedno nabití zvládne přehrát až 8 hodin videozáznamu. HUAWEI MediaPad M1 bude na českém trhu dostupný v černé a bílé barvě od května 2014 za doporučenou prodejní cenu 6990,- Kč vč. DPH.

  • Smartphone HUAWEI Ascend G6 4G oživuje barvy pomocí křišťálově čistého 4,5palcového qHD LCD displeje a 245 PPI. Srdce přístroje tvoří čtyřjádrový 1,2 GHz procesor a robustní 2000mAh baterie s až 30% úsporou energie. HUAWEI Ascend G6 4G s technologií 4G LTE umožňuje rychlejší a spolehlivější spojení. Díky rychlostem až 150 Mbps lze filmy stáhnout za pár minut a pracovní dokumenty nahrát během vteřin. HUAWEI Ascend G6 bude na českém trhu dostupný od května 2014 za doporučenou prodejní cenu 5990,- Kč vč. DPH.

  • Mobilní wifi hotspot HUAWEI E5786 umožňuje připojení až 10 zařízení bleskovou rychlostí 300 Mbps, díky které zvládne stáhnutí HD filmu za 30 sekund. Je to první mobilní wifi hotspot, který podporuje rozhraní WiFi 802.11ac 2×2 MIMO a s agregací přenosů umožňuje bezprecedentní stabilitu spojení.

Na veletrhu CES 2014 společnost Huawei ukázala svou snahu poskytovat výjimečné připojení pro domácí prostředí. Na veletrhu MWC 2014 bude Huawei nadále poskytovat zážitky integrovaného připojení, které vyhovuje požadavům ultraširokopásmové éry. Představí duální komunikační kanál Home Gateways, pevné síťové zařízení fungující na sítích VDSL a GE (Giga-Ethernet) a integrovatné hybridní zařízení VDSL + GE + LTE, které umožňuje vysokorychlostní připojení pro domácnost. Huawei rovněž představuje další generaci boxu OTT HUAWEI M220. Ten je vybavený čipem pro dekódování médií a nabízí kvalitní videa ve vysokém rozlišení. OTT box splňuje požadavky zábavy ve více místnostech a na více zařízeních, a operátorům nabízí dokonalejší ochranu digitálních práv.

Huawei také představí svůj první smartphone 4G LTE na síti TD-LTE Carrier Aggregation (CA), který umožňuje download rychlostí až 220 Mbps. Huawei usiluje o rozšíření propustnosti agregováním více přenosů a doufá, že toto řešení se stane nezbytnou funkcí v pokročilých sítích LTE. Ocení jej operátoři, kteří se snaží zákazníkům poskytovat rychlejší mobilní širokopásmové připojení.

Huawei také předvede nový průmyslový standard – formát H.265 High Efficient Video Coding (HEVC), nástupce formátu H.264. Nový formát pomáhá uspokojit rostoucí požadavky spotřebitelů na mobilní video. S využitím nových technologií zlepšuje u přenosu zvuku a obrazu ve standardním rozlišení celkové streamování, kvalitu kódování, zpracování a načasování, a to rychlostí 1-2 Mbps a kvalitou 720P (1280 x 720).

Úplná řada výrobků Huawei je k vidění na MWC 2014 od 24. do 27. února 2014. Stánek Huawei Consumer Business Group #3I30 najdete na Fira Gran Via v Hale 3.

– konec –

O Huawei Consumer Business Group

Ke konci roku 2013 se výrobky a služby Huawei používají ve více než 140 zemích a slouží více než třetině světové populace. Huawei rovněž po celém světě založila více než 16 výzkumných a vývojových center, mimo jiné ve Spojených státech, Německu, Švédsku, Rusku, Indii a Číně. Spotřebitelská divize patří mezi tři hlavní divize společnosti Huawei. Nabízí řadu výrobků, mezi něž patří mobilní telefony, mobilní širokopásmová zařízení, domácí zařízení a cloudové služby. Společnost Huawei se umístila na třetím místě v celosvětovém prodeji chytrých telefonů za rok 2013 a vykázala největší nárůst prodaných jednotek mezi předními prodejci. Cílem této divize je prostřednictvím společnosti Huawei přinášet nejnovější technologie spotřebitelům, nabízet celý svět možností a vytvářet mimořádné zážitky pro lidi na celém světě.

Pro více informací navštivte Huawei na consumer.huawei.com/cz.

Aktuální informace ze světa Huawei Consumer BG naleznete denně aktualizované na:

Facebook – CZ/SK: www.facebook.com/HuaweideviceCZSK

Twitter: www.twitter.com/HuaweiDevice

Google+: plus.google.com/+HuaweiDeviceCo

YouTube: www.youtube.com/user/HuaweiDeviceCo

Flickr: www.flickr.com/photos/Huaweidevice