Nová řada PRIMEQUEST 2000 od Fujitsu přináší vyšší výkon a trvalou provozuschopnost

Praha, 25. února 2014 – Nepřekonatelný výkon v segmentu x86 a rozšiřitelnost paměti. To jsou hlavní výhody zcela nové řady FUJITSU PRIMEQUEST 2000 serverů, která míří na trh. Zavedení inovativní funkce pro kritické aplikace zaručuje kontinuitu firemních procesů a úroveň dostupnosti, která je srovnatelná s úrovněmi v systémech UNIX, ovšem s cenovými výhodami architektury procesorů x86. (TZ)

Řada PRIMEQUEST 2000 přináší novou úroveň výkonu a odolnosti, které nemůže konkurovat žádný jiný systém x86. Společnost Fujitsu tak pokládá skálopevné základy pro infrastrukturu datových center společností, které se zaměřují na přeměnu svých ICT na inteligentní podniková řešení. Tato řešení pak spoléhají na aplikace využívající technologie zpracování výpočetního výkonu v paměti, jako je například platforma SAP HANA.

“Trh výpočetních serverů prochází revolucí. Naše nové infrastrukturní řešení PRIMEQUEST nabízí podnikům možnosti nové volby platformy pro chod jejich kritických podnikových aplikací, ale zároveň představuje dokonalý stavební blok pro implementaci průlomových technologií, jako je zpracovávání výpočtů v paměti,“ říká Hans-Dieter Wysuwa, výkonný viceprezident Fujitsu pro produktové technologie a Channel. „Řešení PRIMEQUEST je schopné splnit nové požadavky tam, kde stávající technologie datových center jednoduše nestačí, například při náhlém nárůstu požadavků na paměť při zachování současných kritických úrovních doby provozu.”

Nová řada Fujitsu PRIMEQUEST zahrnuje i osmi procesoprové servery s rozšiřitelnou kapacitou operační paměti až na 12TB, přičemž model PRIMEQUEST 2800B je ideální ke zpracovávání velkých aplikací náročných na paměť. Nejvýkonnější model řady Fujitsu PRIMEQUEST 2800E stanovil nový světový rekord ve výkonu osmi procesorů běžících na systému Windows na dvoustupňovém srovnávacím testu pomocí standardní prodejní a distribuční aplikace SAP (SD).1

Nepřetržitý provoz a zachování nákladů na úrovni x86

Řešení PRIMEQUEST 2000 je první na bázi x86, které je schopné dosahovat jak výkonu, tak odolnosti systému Unix, přičemž jasně vítězí v poměru cena-výkon. Společnost Fujitsu tak může firmám nabídnout alternativní cestu pro nasazení životně důležitých aplikací náročných na výpočetní výkon tam, kde nelze akceptovat neplánované výpadky. Celé menu doplňuje Fujitsu nabídkou profesionálních služeb na klíč pro podnikové zákazníky tak, aby mohli jednoduše a bezproblémově přejít ze zděděných systémů na nové pomocí sítě globálních dodavatelských středisek Fujitsu (Fujitsu Global Delivery Center) schopných dálkově spravovat a sledovat instalace po 24 hodin denně2.

Společnost Fujitsu věnovala při návrhu nové řady PRIMEQUEST nejvyšší prioritu právě nepřerušovanému provozu pro kritické podnikové aplikace. Komponenty systému se mohou pochlubit pokročilou samozotavovací spolehlivostí, dostupností a provozuschopností (reliability, availability and serviseability – RAS). Jsou také inherentně odolné vůči poruchám, k nimž může dojít za provozu, a které by jinak způsobily odstavení serveru. Řada PRIMEQUEST je schopna tyto závady detekovat a automaticky řešit, a udržuje tak systémy v nepřetržitém provozu.

Nejvýkonnější modely řady Fujitsu PRIMEQUEST 2400E a 2800E také jako první ve svém segmentu představí následující funkční vlastnosti:
Nová funkce dynamické rekonfigurace (Dynamic Reconfiguration) umožňuje online výměnu systémových desek a povoluje tedy změnu konfigurace diskových oddílů za chodu, zatímco je systém stále spuštěný a v provozu. Pracovní zatížení může být přesunuto z jednoho oddílu na jiný na běžícím serveru, a proto už nejsou nutné žádné plánované odstávky či dokonce restart operačního systému.

PRIMEQUEST: Důvěra na celém světě

Představením řady 2000 nyní společnost Fujitsu rozšiřuje svou rodinu PRIMEQUEST o její vlajkové řešení infrastruktury založené na platformě x86. Díky vynikajícímu výkonu a spolehlivosti se generace serverů Fujitsu Server PRIMEQUEST těší důvěře zákazníků s kritickými podnikovými aplikacemi na celém světě, jako je např. marocká telekomunikační společnost Méditel, Nejvyšší úřad pro civilní leteckou dopravu v Saudské Arábii (GACA), společnost Vivo, součást Telefônica Brasil, největší brazilské telekomunikační společnosti, a Banco Bradesco, jeden z největších brazilských poskytovatelů bankovních a finančních služeb.

„Představením nové řady Fujitsu PRIMEQUEST, která využívá nedávno představeného procesoru Intel Xeon řady E7 v2, se zákazníkům společnosti Fujitsu dostává do rukou jedinečné řešení pro jejich životně důležité podnikové aplikace, které jsou nejnáročnější na data,“ říká Shannon Poulin, viceprezident marketingu pro Data Center Group společnosti Intel. „Intel těsně spolupracoval s Fujitsu na spojení prvotřídního výkonu s vysokou provozuschopností. Zároveň byly zachovány nižší celkové náklady na implementaci a provoz, kterým alternativní systémy na bázi UNIX jednoduše nemohou konkurovat.“

Ceny a dostupnost

Novou řadu FUJITSU PRIMEQUEST 2000 si lze objednat ještě tento měsíc. Zpočátku bude společnost Fujitsu nabízet tři různé modely PRIMEQUEST. Ceny se různí podle regionů a specifikací. PRIMEQUEST se prodává buď přímo, a nebo přes globální síť partnerů Fujitsu Select Circle.

Poznámky pro editory

1 Systém PRIMEQUEST 2800E (8 procesorů / 120 jader / 240 vláken) dosáhl nejlepšího osmiprocesorového výsledku ve dvoustupňovém srovnávacím testu na standardní aplikaci SAP SD při 47500 srovnávacích uživatelích SAP. Toho bylo dosaženo spuštěním rozšiřovacího balíčku SAP 5 pro aplikaci SAP ERP 6.0, SQL Server 2012 a systém Windows Server 2012. Certifikační číslo SAP nebylo v době vydání této zprávy k dispozici. Další informace najdete na www.sap.com/benchmark. Výsledky k 18. únoru 2014.

2 Nabídka služeb se v jednotlivých zemích liší, viz:

www.fujitsu.com/global/services/application/application-development-integration/legacy-modernization

O společnosti Fujitsu

Fujitsu patří mezi největší japonské společnosti v oblasti informačních a komunikačních technologií (ICT), která nabízí kompletní portfolio IT produktů, řešení a služeb. Přes 170 tisíc zaměstnanců Fujitsu obsluhuje zákazníky ve více než 100 zemích světa. Společně se svými zákazníky přispívá Fujitsu svými dlouholetými zkušenostmi a znalostmi k vytváření lepší budoucnosti světové společnosti. Konsolidované tržby společnosti Fujitsu Limited (TSE:6702) za poslední fiskální období dosáhly výše 47 miliard USD (k 31. březnu 2013).

Další informace naleznete na webu http://www.fujitsu.com.

O společnosti Fujitsu Technology Solutions

Fujitsu Technology Solutions patří mezi přední evropské poskytovatele IT infrastruktury. Působí na všech hlavních trzích v Evropě, Středním východě, Africe a Indii. Společnost nabízí komplexní portfolio produktů, podnikových řešení a služeb, od pracovních stanic, přes datacentra až cloudové struktury. Fujitsu Technology Solutions zaměstnává přes 13 000 pracovníků a je součástí globální skupiny Fujitsu.

Další informace najdete na ts.fujitsu.com/aboutus

O společnosti Fujitsu Technology Solutions ČR

Fujitsu Technology Solutions ČR patří do stejnojmenné divize, která je součástí globální skupiny Fujitsu Limited. Společnost vznikla v roce 2009 odkoupením 50% podílu společnosti Siemens ve společném podniku Fujitsu – Siemens. V České republice společnost nabízí kompletní portfolio IT produktů, řešení a služeb, včetně koncepce dynamických infrastruktur (cloud computing). K jejím klientům se řadí největší společnosti a instituce, pro které zajišťuje správu datových center, infrastrukturu a infrastrukturu jako službu (IaaS). Pro střední, malé firmy a jednotlivce zajišťuje servis prostřednictvím sítě svých obchodních partnerů. Fujitsu Technology Solutions zaměstnává v ČR přes 100 lidí.

Další informace o Fujitsu Technology Solutions najdete na webu www.fujitsu.cz