Vodafone se stal jedničkou na českém trhu v pokrytí rychlým mobilním internetem

Praha, 3. března 2014 Vodafone k 1. 3. 2014 pokryl Turbo Internetem (rychlý mobilní internet na 3G + LTE 900 MHz) více než polovinu území České republiky, a stal se tak jedničkou na trhu. Nově jsou pokryty další obce v kraji Pardubickém, Hradeckém, Jihočeském, Ústeckém, Středočeském a kraji Vysočina. Do konce března 2014 Vodafone jako jediný operátor pokryje rychlým mobilním internetem většinu hlavních silničních tahů v Čechách a zároveň začíná pokrývat moravské obce, dálnice a silnice. (TZ)

Uživatelé již nyní mohou využít Turbo Internet například na těchto hlavních tazích:

  • Dálnice D1 v úseku Praha – Brno (dokrytí do konce 03/14)

  • Dálnice D11 v úseku Praha – Hradec Králové (dokrytí do konce 03/14)

  • Dálnice D5 v úseku Praha – Rokycany

  • Dálnice D8 v úseku Praha – Ústí nad Labem, a dále k hranicím s Německem + úsek silnice E55 směr Teplice

  • Rychlostní silnice R10 v úseku Praha – Turnov

  • Rychlostní silnice R6 + silnice první třídy 1/6 v úseku Praha – Karlovy Vary

  • Silnice první třídy E55 směr Benešov, a dále D3 do Českých Budějovic (dokrytí do konce 03/14)

  • Rychlostní silnice R4 Praha – Příbram – Písek (dokrytí do konce 03/14)

  • Silnice první třídy č. 12 z Prahy na Kolín, a dále silnice první třídy č. 38 na Kutnou Horu, Havlíčkův Brod, Jihlavu.

Plánované pokrytí hlavních tahů Turbo Internetem do 31. 3. 2014 naleznete v přiložené mapě. Aktualizované mapy pokrytí budou na stránce www.vodafone.cz/turbo k dispozici v průběhu března.

O Turbo Internetu

Turbo Internet mohou využít všichni zákazníci, kteří používají jakékoliv datové služby Vodafonu, vlastní LTE SIM kartu a zařízení podporující LTE i na frekvenci 900 MHz, 3G a 2G Hlasové hovory jsou zabezpečeny automaticky prostřednictvím funkce CS Fallback v 2G nebo 3G síti. Dosažitelné rychlosti přenosu dat v  síti LTE 900 MHz jsou srovnatelné se systémem 3G (HSPA+) a umožňují pohodlné využití internetu. V průběhu testování byly dosaženy rychlosti stahování přesahující 18 Mbit/s.

Více informací naleznete na adrese www.vodafone.cz/turbo.

O Vodafone Czech Republic

Mobilní operátor Vodafone Czech Republic je od roku 2005 součástí jedné z největších telekomunikačních skupin na světě, Vodafone Group. V České republice v současnosti poskytuje služby pro více než tři miliony zákazníků. Od roku 2007 poskytuje společnost pod názvem Vodafone OneNet komplexní telekomunikační služby (hlasové i datové služby v pevné a mobilní síti) firemním zákazníkům jak ze soukromého, tak veřejného sektoru. Společnost je také aktivní v oblasti společenské odpovědnosti. Založila Nadaci Vodafone ČR, která je podle objemu rozdělených prostředků třetí největší firemní nadací v ČR a rozdělila za 6 let neziskovému sektoru více než 100 milionů korun. V roce 2010 Vodafone oslavil desetileté výročí na českém trhu netradiční kampaní Jsme stejná krevní skupina, kterou masivně propagoval bezplatné dárcovství krve a počátkem roku 2011 spustil První zelenou síť. Vodafone se opakovaně stal vítězem soutěží CSR Award a Top Filantrop v oblasti společenské odpovědnosti. Více informací na www.vodafone.cz