Žižkovský vysílač čeká 4. března plánovaná výluka digitálního televizního a rozhlasového vysílání

Praha, 3. března 2014 – Z vysílače Praha – Město (Žižkov) nebude od 6.00 do 15.00 hodin aktuálně vysílat veřejnoprávní multiplex 1 České televize, multiplex 2 s programy televizí Nova, Prima a TV Barrandov a multiplex 3 s programy Prima Love, Prima ZOOM, Óčko, Óčko Gold, TV Active, Sport 5, Šlágr TV a ČT:D/art. (TZ)

Výluka se týká také regionálního multiplexu 12, regionálního multiplexu 8 a experimentálního vysílání v systému DVB-T2.

Na Žižkovském vysílači dojde také k přerušení rozhlasového vysílání, a to v době od 9.00 do 15.00 hodin. Toto se dotkne stanic ČRo Radiožurnál na frekvenci 94,6 MHz, ČRo Vltava na frekvenci 105,0 MHz, ČRo Regina na frekvenci 92,6 MHz, Frekvence1 na frekvenci 102,5 MHz, Rádio Impuls na frekvenci 96,6 MHz a Rádio City na frekvenci 93,7 MHz.

Při plánované výluce bude provedena pravidelná kontrola vysílače, anténních systémů, údržba energetiky a vysílací technologie.

Plánovaná výluka TV a rozhlasového vysílání ze Žižkovského vysílače se dotkne pouze těch diváků, kteří přijímají signál právě z tohoto vysílače. Ostatních diváků, kteří na území Prahy přijímají signál z vysílače Cukrák, který rovněž pokrývá část Prahy, se výluka netýká.  Žižkovský vysílač a vysílač Cukrák jsou provozovány v SFN síti na stejných TV kanálech.

České Radiokomunikace a.s. (ČRa) jsou leaderem v poskytování digitální infrastruktury. Kromě vysílacích služeb se firma zaměřuje na propojování světa televize, rádia a internetu. Provozuje vlastní datová centra a svým zákazníkům poskytuje špičkový výpočetní výkon. ČRa disponují vlastní optickou páteřní sítí a díky silné vysílací infrastruktuře mohou nabídnout zákazníkům i bezdrátové řešení, případně připojení blízkých lokalit pomocí optických vláken.