Kingston Digital dodává USB disk s dvěma rozhraními pro smartphony a tablety s Androidem

Praha, Česká republika – 7. března 2014 – Kingston Digital Europe Co LLP, dceřiná společnost Kingston Technology Company Inc., největšího nezávislého výrobce paměťových produktů na světě, dnes oznámila uvedení modelu DataTraveler microDuo. Flash disk DataTraveler® microDuo s kombinací USB portu standardní velikosti a portu microUSB má velmi malé rozměry a umožňuje spotřebitelům rozšířit možnosti ukládání dat pro tablety a chytré telefony s operačním systémem Android™. (TZ)

Disk DataTraveler microDuo používá port microUSB, který běžně slouží pro dobíjení, k rozšíření úložné kapacity těchto zařízení až na 64 GB. To je obzvláště praktické vzhledem k tomu, že stále více smartphonů a některé tablety nejsou vybaveny rozšiřujícím slotem pro paměťové karty microSD. Disk lze použít s jakýmkoli přístrojem, který je kompatibilní se standardem USB On-The-Go, a duální rozhraní uživatelům umožní přenášet soubory bez nutnosti připojení k PC*. Chytré mobilní telefony a tablety dokážou snímat fotografie ve vysokém rozlišení a HD videa – některá zařízení nyní umí snímat i video v rozlišení 4K – a pro uživatele je tak nyní vhodná možnost snadno přesunout velké soubory, fotografie, videa a hudbu z přístroje na disk a uvolnit tak kapacitu přístroje stejně, jako při použití běžného flash disku.

„Disk DT microDuo je skvělým doplňkem pro mobilní telefony nebo tablety, protože dává uživateli možnost zálohovat si průběžně velké soubory a uvolnit tak jejich paměťovou kapacitu anebo snadno sdílet soubory mezi jednotlivými zařízeními,“ řekl Jean Wong, obchodní ředitel divize flash pamětí společnosti Kingston®. „Má štíhlý design s úchytným očkem a otočnou krytkou konektoru, takže je malý rozměrem, ale veliký, pokud jde o objem dat, která dokáže pojmout. Mobilní uživatelé mohou mít s sebou na cestách kompletní sbírky hudby nebo filmů bez obav o to, že by zaplnili interní paměť svého přístroje.“

Seznam kompatibilních zařízení můžete najít zde: www.kingston.com/otg/compatibility. Disk DataTraveler microDuo je k dispozici v kapacitách in 8 GB, 16 GB, 32 GB a 64 GB a vztahuje se na něj pětiletá záruka, má bezplatnou technickou podporu a vyznačuje se vyhlášenou spolehlivostí značky Kingston. Podrobnější informace můžete získat na adrese http://www.kingston.com/en/.

Technické údaje a vlastnosti flash disku Kingston DataTraveler microDuo:

  • USB OTG (On-The-Go): Standard, který u některých mobilních telefonů a tabletů umožňuje připojit hostující zařízení přes port microUSB, jako je například USB disk Kingston DT microDuo

  • 2-v-1: Konektory microUSB a USB 2.0 zajistí snadný přenos souborů mezi smartphony, tablety a počítači

  • Plug-and-Play: Stačí disk připojit stejně snadno jako u standardního USB flash disku

  • Praktický: Ultra malé rozměry a design, který se snadno vejde do kapsy, zajišťují snadnou přenosnost

  • Kapacity**: 8 GB, 16 GB, 32 GB, 64 GB

  • Rozhraní: USB 2.0

  • Rozměry: 27,63 mm x 16,46 mm x 8,56 mm

  • Provozní teploty: 0°C až 60°C (32°F až 140°F)

  • Teploty pro skladování: -20°C až 85°C (-4°F až 185°F)

  • Záruka/podpora: Pětiletá záruka s bezplatnou technickou podporou.

* Pro přenos dat je nutné použít aplikaci pro správu souborů. Na Google Play™ je k dispozici k bezplatnému stažení ES File Explorer.

** Část z uvedených kapacit na paměťových zařízeních typu flash je využita pro formátování a další funkce, a není proto k dispozici pro ukládání dat. V důsledku toho je skutečná kapacita dostupná pro ukládání dat nižší, než je uvedeno na produktech. Podrobnější informace naleznete v Průvodci pro flash paměti společnosti Kingston na adrese kingston.com/flashguide.

Kingston DataTraveler microDuo

Označení modelu

Kapacity a vlastnosti

DTDUO/8GB

Flash disk DataTraveler microDuo s kapacitou 8 GB

DTDUO/16GB

Flash disk DataTraveler microDuo s kapacitou 16 GB

DTDUO/32GB

Flash disk DataTraveler microDuo s kapacitou 32 GB

DTDUO/64GB

Flash disk DataTraveler microDuo s kapacitou 64 GB

Operační systém

USB 2.0

Windows® 8.1, 8, 7, Vista®, RT

Ano

Mac OS X v.10.6.x +

Ano

Linux v. 2.6 +

Ano

Další informace o společnosti Kingston můžete najít zde:

YouTube: http://www.youtube.com/kingstontechmemory

Facebook: http://www.facebook.com/kingstontechnologyeurope

Twitter: http://twitter.com/#!/kingstontech

LinkedIn: http://www.linkedin.com/company/kingston

Flickr: http://www.flickr.com/photos/kingstontechnologyemea/

O společnosti Kingston Digital, Inc.

Kingston Digital, Inc. („KDI“), zajišťující výrobu a distribuci pamětí typu flash, je dceřinou společností Kingston Technology Company, Inc., největšího nezávislého výrobce paměťových produktů na světě. KDI byla založena v roce 2008 a její sídlo je v kalifornském Fountain Valley ve Spojených státech. Další informace můžete získat na internetové adrese www.kingston.com nebo na telefonním čísle +44 (0)1932 738888.