V Praze se sešli přední čeští i zahraniční zástupci Joomly!

V sobotu 1. března proběhl v prostorách Fakulty informačních technologií ČVUT první oficiální JoomlaDay v České republice organizovaný firmou Easy Software. Hlavním cílem této události byla výměna zkušeností a inspirace v rámci české i zahraniční Joomla! komunity. Několik zahraničních hostů a široké spektrum témat na JoomlaDay přilákalo 141 účastníků. (TZ)

Největší zájem měli účastníci o přednášky zahraničních hostů (Radek Suski, Brian Teeman, Max Milbers a David Hurley), které se týkaly hlavně směřování Joomly! do budoucna. Všechny bez výjimky zdůrazňovaly důležitost kooperace a vzájemné podpory mezi členy Joomla! komunity.

Na dopolední část spíše obecných přednášek zahraničních hostů navázaly čtyři tematicky rozdělené stage, na kterých probíhaly přednášky a workshopy věnující se specifičtějším otázkám.

Návštěvníky nejvíce táhly vystoupení týkající se výdělečnosti webů, e-shopů (VirtueMartu) a marketingu. Největší účast i ohlas měla přednáška Ondřeje Šťovíčka Jak dělat web, který vydělává, na které účastníci ocenili hlavně příklady a tipy z praxe.

Kromě toho se na JoomlaDay Prague hodně mluvilo o novém Joomla Frameworku – bázi pro vytváření webových aplikací. Protože se jedná se o v českém prostředí zatím ne příliš známé téma, probíhaly přednášky a debaty zejména o tom, proč a jak Joomla Framework používat, jaké jsou první zkušenosti s tímto systémem a podobně.

Partnery konference JoomlaDay Prague 2014 byly nezisková organizace Open Source Matters, Microsoft, Fakulta informačních technologií ČVUT, Easy Joomla a Easy Software.

Díky tomu, že akce byla dle vyjádření pořadatelů a účastníků přínosná, bude se v České republice v budoucnu pravidelně opakovat.

Všechny fotky z JoomlaDay Prague jsou k dispozici zde: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.669222756475644.1073741829.525039040894017&type=1