Portfolio Fujitsu All New in Touch je kompletně dostupné na veletrhu CeBIT

Praha/Hanover, 12. března 2014 – Řada All New in Touch, jedna z nejširších v segmentu firemních notebooků a tabletů, je nyní kompletně dostupná. Prostřednictvím bezpečnostních funkcí na firemní úrovni, jež chrání data společnosti, umožňuje nové portfolio zaměstnancům plně rozvinout jejich potenciál, v kanceláři i v terénu. Všechny modely si mohou vyzkoušet návštěvníci mezinárodního veletrhu informačních technologií CeBIT, který se koná v německém Hanoveru od 10. do 14. března 2014. Výrobky Fujitsu jsou vystaveny na stánku A28 v hale 7. (TZ)

„Jak lidé stále více využívají informační a komunikační technologie, dostává se do centra pozornosti uživatel. Ten stanovuje technologie, které potřebuje ke své práci a ke každodennímu životu. Portfolio Fujitsu s názvem ‘All New in Touch’ má pomáhat lidem naplno rozvinout svůj potenciál, aniž by hrozilo narušení firemní bezpečnosti. Právě proto je společnost Fujitsu, s více než dvacetiletou zkušeností s vývojem počítačů a tabletů určených pro firmy, uznávaná pro svá inovativní řešení. Odráží to i poslední ocenění CeBIT Preview Award za ultrabook FUJITSU LIFEBOOK U904 s integrovanou technologií FUJITSU PalmSecure,“ říká Jörg Hartmann, viceprezident Fujitsu pro výpočetní techniku.

V záři reflektorů letošního CeBITu se ocitá ultrabook FUJITSU LIFEBOOK U904 s připojením 4G/LTE pro uživatele, kteří potřebují sofistikovaný výkon, komplexní ergonomii a vynikající konektivitu. To vše v ultratenkém provedení. Nejtenčí firemní ultrabook ve čtrnáctipalcové třídě byl nominován na titul CeBIT Highlight Product, vyhrál ocenění CeBIT Preview Award za inovace a jde o první ultrabook, který obsahuje přední biometrickou technologii společnosti Fujitsu pro rozeznávání žil na dlani s názvem PalmSecure.

PalmSecure je uživatelsky příjemná biometrická technologie, která využívá jedinečné struktury žil s odkysličenou krví v ruce uživatele k jeho identifikaci. Vykazuje mnohem nižší četnost falešných identifikací (méně než 0,00008 procenta – neboo 1 z 1 250 000 případů) ve srovnání s ostatními biometrickými metodami. PalmSecure je desetkrát bezpečnější než skenování oční duhovky, 100krát bezpečnější než otisky prstů a 1000krát spolehlivější než rozeznávání tváří. Četnost chybných odmítnutí přístupu (FRR), což představuje počet případů, kdy aplikace odmítne přihlášení oprávněné osoby, je rovněž nepatrná, na úrovni 0,01 procenta při použití fixních snímačů PalmSecure.

Dalším členem portfolia je LIFEBOOK S904, rovněž nominovaný na titul CeBIT Highlight Product. Přináší plnou produktivitu při 24hodinovém provozu na akumulátor, konektivitu 4G/LTE a displej WQHD-IGZO s vysokým rozlišením, mimořádným kontrastem a vysokou ostrostí obrazu. Jeho tenké, lehké provedení přináší neomezenou mobilitu.

Všechny nové modely podporují bezpečnostní řešení na úrovni velkých firem a obsahují Microsoft Windows 8.1. V celé výrobní řadě jsou k dispozici dotykové obrazovky. Další informace o nových modelech naleznete na stránce http://fujitsu.com/fts/mobile .

Portfolio Fujitsu ‘All New in Touch’ zahrnuje:

 • Dotykové notebooky slouží uživatelům, kteří vyžadují inteligentní výkon, komplexní ergonomii a konektivitu – například IT profesionálové, finanční analytici nebo lékaři. Nové portfolio zahrnuje:

  • FUJITSU LIFEBOOK U904, což je nejtenčí firemní Ultrabook™ ve 14palcové třídě, s tloušťkou pouhých 15,5 mm a hmotností 1,39 kg, s křišťálově čistým 14,0palcovým IZGO displejem Revolutionary (3200×1800) a možností ovládání dotykem, s nejvyšším standardem zabezpečení, prosvětlenou klávesnicí a doplňkovým replikátorem portů.

  • FUJITSU LIFEBOOK S904 s průzračným 13,3palcovým antireflexním displejem Evolutionary (2560×1440) pro použití v místnosti i venku, s možností ovládání dotykem, až 24hodinovým* během na baterie bez omezení výkonu a modulární koncepcí pro připojení optické jednotky, druhého pevného disku, druhé baterie nebo Bay projektoru.

*až 24 hodin s první a druhou baterií.

 • Notebooky 2-v-1 jsou produkty pro zkušené pracovníky s požadavky na vyšší produktivitu. Nové portfolio zahrnuje:

  • FUJITSU LIFEBOOK T904, což je jedinečný 13,3palcový klasický konvertibilní ultrabook s displejem IZGO, mimořádně nízkou hmotností 1,6 kg a tloušťkou 17,1 mm. Obsahuje vyměnitelnou baterii, dvojsměrný otočný displej s mimořádně vysokým rozlišením (2560×1600), dvojitý digitizér pro ovládání pomocí pera a prstu, podsvětlenou klávesnici a vytahovací konektor LAN.

  • FUJITSU LIFEBOOK T734 s dvojsměrným otočným displejem s ovládáním pomocí pera a prstů, kompletní sadou bezpečnostních funkcí – včetně čtečky karet SmartCard, a modulární šachtou, jenž přináší univerzálnost a mobilitu.

 • Firemní tablety slouží pro pracovníky v terénu, kteří sdílejí a prohlížejí informace, například prodejci, učitelé, stevardi nebo pracovníci u informačních terminálů.

 • Specializované tablety slouží pro vysoce mobilní pracovníky, kteří potřebují dodatečné funkce, například inženýři, výrobní kontroloři, chemici, zdravotní sestry, přepravci, zeměměřiči nebo maloobchodní prodejci.

  • FUJITSU STYLISTIC Q584, což je supertenký, lehký a odolný tablet o úhlopříčce 10,1 palce, s displejem Revolutionary s vysokým rozlišením (2560×1600), s perem a dotykovým ovládáním, doplňkovým NFC, podpěrou a možností připojení klávesnice.

  • FUJITSU STYLISTIC Q704, což je jedinečný 12,5palcový (1920×1080) odolný tablet s perem a dotykovým ovládáním, procesory až do výkonné 4. generace Core i7 vPro, s duálním výkonovým režimem s možností až 16 hodin práce, doplňkovým NFC, podpěrou a 2 variantami připojení klávesnice.
   * 16 hodin s první a druhou baterií v klávesnici

  • Ostatním speciálním potřebám se společnost Fujitsu snaží vyhovět pomocí doplňkových možností ‘Shell’ u obou nových tabletů STYLISTIC. Mezi první z těchto možností patří:

   • Functional Shell, další vyztužený model s úchyty pro dodatečné příslušenství, například pro pás na ruku pro snadné a bezpečné používání v mnoha různých situacích. Je také k dispozici základní platforma VESA pro příslušenství s přípravou na montáž pomocí úchytů VESA.

   • SmartCard Shell nabízí dodatečné zabezpečení díky slotu pro SmartCard, což však narušuje odolnost proti prachu a vodě, ale zároveň přináší stejnou flexibilitu příslušenství jako Functional Shell.

Ceny a dostupnost

Novou generaci počítačů FUJITSU LIFEBOOK a tabletů STYLISTIC je nyní možné objednávat přímo od Fujitsu nebo prostřednictvím distribučních partnerů. Ceny se liší podle modelu a konfigurace.

O společnosti Fujitsu

Fujitsu patří mezi největší japonské společnosti v oblasti informačních a komunikačních technologií (ICT), která nabízí kompletní portfolio IT produktů, řešení a služeb. Přes 170 tisíc zaměstnanců Fujitsu obsluhuje zákazníky ve více než 100 zemích světa. Společně se svými zákazníky přispívá Fujitsu svými dlouholetými zkušenostmi a znalostmi k vytváření lepší budoucnosti světové společnosti. Konsolidované tržby společnosti Fujitsu Limited (TSE:6702) za poslední fiskální období dosáhly výše 47 miliard USD (k 31. březnu 2013).

Další informace naleznete na webu http://www.fujitsu.com.

O společnosti Fujitsu Technology Solutions

Fujitsu Technology Solutions patří mezi přední evropské poskytovatele IT infrastruktury. Působí na všech hlavních trzích v Evropě, Středním východě, Africe a Indii. Společnost nabízí komplexní portfolio produktů, podnikových řešení a služeb, od pracovních stanic, přes datacentra až cloudové struktury. Fujitsu Technology Solutions zaměstnává přes 13 000 pracovníků a je součástí globální skupiny Fujitsu.

Další informace najdete na ts.fujitsu.com/aboutus

O společnosti Fujitsu Technology Solutions ČR

Fujitsu Technology Solutions ČR patří do stejnojmenné divize, která je součástí globální skupiny Fujitsu Limited. Společnost vznikla v roce 2009 odkoupením 50% podílu společnosti Siemens ve společném podniku Fujitsu – Siemens. V České republice společnost nabízí kompletní portfolio IT produktů, řešení a služeb, včetně koncepce dynamických infrastruktur (cloud computing). K jejím klientům se řadí největší společnosti a instituce, pro které zajišťuje správu datových center, infrastrukturu a infrastrukturu jako službu (IaaS). Pro střední, malé firmy a jednotlivce zajišťuje servis prostřednictvím sítě svých obchodních partnerů. Fujitsu Technology Solutions zaměstnává v ČR přes 100 lidí.

Další informace o Fujitsu Technology Solutions najdete na webu www.fujitsu.cz