Schneider Electric ve spolupráci s Intelem připravil integrovaný software pro správu datových center

Společnost Schneider Electric, světový specialista na energetický management, přichází s prvním softwarem na správu datacenter (DCIM), který poskytuje přístup k serverům bez nutnosti dalšího hardwaru. Tento nový modul pro StruxureWare Data Center Operation je výsledkem využití programu Virtual Gateway od společnosti Intel, tedy speciální virtuální brány umožňující plnohodnotný přístup a výkon při vzdálené správě. (TZ)

„Intel a Schneider Electric vytvářejí překlenutí mezi facility a IT tím, že nabízí vKVM (virtuální klávesnici, video a myš) a DCIM v jedné integrované sadě produktů,“ říká Jennifer Koppy, research manager pro IDC. „Virtualizace a cloud computing oddělují IT od fyzických systémů a činí přidání nové zátěže stejně snadné jako nasazení virtuálních nástrojů. Propojení mezi facility a výpočetní technikou – umožněné díky StruxureWare for Data Centers – je důležité, protože tyto nové přístupy ovlivňují napájení, chlazení a konektivitu a mají celkový dopad na účinnost a kapacitu.“

Server Access díky kombinaci DCIM softwaru a KVM technologie umožňuje IT manažerům či manažerům datových center ovládat a kontrolovat servery přímo ze softwaru DCIM. Poskytuje tím komplexní řešení od zařízení budovy až na úroveň serveru, včetně fyzikálního modelu pro umístění serverů, který umožňuje identifikaci potenciálních problémů, jakými jsou dopady na napájení či chlazení.

„Virtual Gateway je rozšířením pro Data Center Manager (DCM) od Intelu a poskytuje významné technologické pokroky pro náš middleware,“ říká Jeff Klaus, generální ředitel společnosti Intel Data Center Solutions. „Společné úsilí se Schneider Electric rozšiřuje využití naší technologie a pomůže datovým centrům odstranit zbytečné výdaje do hardware,“ dodal.

KVM (klávesnice, video a myš) přepínače poskytují vzdálený přístup a umožňují ovládat více serverů najednou. Nicméně využitím softwarového KVM a eliminací potřeby dalšího hardware sníží Server Access náklady na technologie až o 50 procent.

„Díky partnerství se společností Intel a poskytnutí integrovaného řešení softwaru KVM a DCIM pro správu datového centra pokračujeme v překlenutí mezery mezi IT a příslušenstvím,“ říká Soeren Jensen, viceprezident společnosti Schneider Electric pro Enterprise Management and Software. „Jako první DCIM výrobce, který nabízí čistě softwarové řešení pro přístup k serverům, vnímáme Server Access jako důležitý prvek pro zlepšení energetické účinnosti v datových centrech a budovách.“

Data Center Operation: Server Access poskytuje:

• Přístup přes konzoli: vzdálené ovládání a správa IT zařízení prostřednictvím softwaru KVM.

• Mnohoúrovňové ovládání: umožňuje konfigurovat a ovládat multi-vendor IT zařízení prostřednictvím jediné konzoly pro bezpečnou a snadnou správu serverů.

• Ovládání napájení: přístup k serverům na dálku, zapnutým nebo vypnutým, pro okamžité ovládání i restartování.

• Fyzické umístění: Poskytuje zobrazení serverů přesně tam, kde jsou v datovém centru umístěny pro přesnou inventuru a přehled.

• Software KVM: Snižuje náklady tím, že eliminuje potřebu fyzického KVM přepínače v datovém centru.

• Out-of-band management: při výpadku hlavní sítě umožňuje připojení k postiženým zařízením pomocí přístupu do operačního systému serverů přes sekundární síť.

• Podpora zařízení více dodavatelů: Poskytuje podporu pro více typů IT aktiv a hardwarových platforem.

• Přístup do OS: Připojení k operačnímu systému přes RDP (Remote Desktop Protocol), SSH (Secure Shell) a VNC (Virtual Network Computing).

Nový modul Data Center Operation: Server Access je dostupný jako součást StruxureWare for Data Centers. Pro více informací o kompletním softwarovém řešení StruxureWare DCIM od společnosti Schneider Electric klikněte zde.

O Schneider Electric

Společnost Schneider Electric, světový specialista v energetickém managementu, nabízí integrovaná řešení napříč různými segmenty trhu. Zaujímá přední pozici v energetice a infrastruktuře, automatizovaných systémech pro průmysl a budovy a datových centrech. Silnou pozici má také v domovních elektroinstalacích. Společnost se zaměřuje na to, aby energie byla bezpečná, spolehlivá, efektivní, výkonná a ekologická.

Celosvětově působí Schneider Electric ve více než stovce zemí, kde zaměstnává přes 150 tisíc lidí. V roce 2013 dosáhl obrat celé skupiny 24 miliard eur.

Schneider Electric se v roce 2013 umístil v prestižním žebříčku Nejobdivovanějších firem světa pravidelně sestavovaným časopisem Fortune. V segmentu elektroniky získal pátou pozici. Časopis Fortune připravuje žebříček již patnáct let, přičemž monitoruje 700 společností v 30 zemích světa. Hodnoceno je vždy 57 průmyslových odvětví, z každého z nich je pak vybráno 15 nejlepších a nejobdivovanějších společností.

www.schneider-electric.com