Blesk Česká Miss Earth budoucí studentkou Akademie žurnalistiky a nových médií

V sobotu 29. března se v Hudebním divadle Karlín konal jubilejní desátý ročník soutěže krásy Česká Miss. Kromě korunovace vítězky České Miss 2014, proběhlo i udělování titulů na dalších dvou místech. A právě o královně krásy Blesk Česká Miss Earth 2014 rozhodli čtenáři deníku Blesk a jeho internetového portálu Blesk.cz. Vítězce Nikole Buranské předal hlavní cenu v podobě stipendia na Akademii žurnalistiky a nových médií její odborný garant Vadim Petrov. (TZ)

Hlavní cenu pro vítězku Blesk České Miss Earth věnovala Akademie žurnalistiky a nových médií společně s deníkem Blesk, jehož čtenáři již pravidelně rozhodují o královně krásy, které bude reprezentovat Českou republiky na mezinárodní soutěži Miss Earth. „Čtenáři Blesku mají na talentované dívky odhad. Každá z vítězek Blesk Česká Miss Earth dala po svém zvolení o sobě vždy významně vědět. Například předloňská vítězka Tereza Fajksová dokázala zvítězit i v prestižním kole této soutěže a na Filipínách se tak stala historicky první českou Miss Earth ze 79 dívek z celého světa.  A loňskou vítězku Moniku Leovou můžete vídat na televizní obrazovce jako moderátorku zpráv“, říká ke vkusu čtenářů deníku Blesk jeho šéfredaktor Radek Lain.

Jednadvacetiletá Nikola Buranská pochází z Přerova a miluje adrenalin a nové výzvy. Mezi ně tak určitě patří i její další směřování v oblasti médií prostřednictvím studia na Akademii žurnalistiky a nových médií. „Jsem velice nadšená z této ceny, neboť jsem sama plánovala, že bych se v oboru žurnalistiky ráda vzdělávala. Svět médií mě fascinuje a zajímá takřka od malička. V budoucnu bych se ráda stala moderátorkou nebo reportérkou, a proto je pro mě získání stipendia na Akademii žurnalistiky a nových médií opravdu osudovou výhrou. Už se velmi těším na září, kdy do školy nastoupím a doufám, že zde zužitkuji své zážitky z nového života po finále České Miss, “ prozradila své plány čerstvá držitelka titulu Nikola Buranská.

„Součástí přijímacího řízení je vstupní pohovor. Nepochybuji o tom, že Nikola jím úspěšně projde. Dobrý novinář musí mít v sobě také nadšení, vytrvalost a tah na výsledek, což jsou vlastnosti, které Nikola má. Budeme rádi, když ji v září přivítáme ve škole“, říká Vadim Petrov.

Akademie žurnalistiky a nových médií je společný projekt vydavatelství Ringier Axel Springer CZ  a PB – Vyšší odborné školy a Střední školy managementu. Tříletý pomaturitní studium je určeno pro všechny, kteří by se rádi stali profesionály v oblasti médií. Akreditovaný studijní program Žurnalistika a nová média je možné studovat v prezenční i kombinované formě. Důkladná teoretická příprava a především aktivní odborná praxe dělá z Akademie žurnalistiky a nových medií naprosto ojedinělý vzdělávací projekt v České republice. O průběhu studia se mohou zájemci dozvědět více na dnech otevřených dveří, které se konají 13. 5. a 10. 6. Bližší informace jsou také k dispozici na www.akaz.cz

   

Akademi žurnalistiky a nových médií byla založena v roce 2013 ve spolupráci vydavatelství Ringier Axel Springer CZ a PB – Vyšší odborné školy a Střední školy managementu. Na Akademii žurnalistiky a nových médiích lze studovat tříletý akreditovaných studijní program Žurnalistika a nová média. Studium je poskytováno v prezenční a kombinované formě. Teoretická příprava probíhá v prostorách PB – Vyšší odborné školy a Střední školy managementu. Kromě všeobecných vzdělávacích předmětů se studenti zabývají studijními moduly, jako je tvorba tiskových a audiovizuálních sdělení, žurnalistika, bulvární, ekonomická  a  sportovní  a dalšími předměty jako je  moderování, tvorba marketingových eventů, které přednáší zaměstnanci vydavatelství Ringier Axel Springer CZ. Budoucí novináři si i vyzkouší praxi v integrovaných newsroomech Blesk, Sport, Auto-Moto. I v redakcích Reflexu, ABC či GEO. Absolvent získává označení diplomovaný specialista (DiS.), které se uvádí za jménem. Více informací na www.akaz.cz