GFI MAX RemoteMananagement nyní nabízí správu cloudových služeb pro Office 365 a Google Apps

PRAHA – 31. března 2014 – Společnost GFI Software, přední poskytovatel infrastruktury pro malé a středně velké podniky (SMB), uvedla novou komponentu pro správu cloudových služeb v rámci řešení GFI MAX RemoteManagement, které umožňuje poskytovatelům řízených služeb (MSP) nabízet zákazníkům možnost využívat výhod cloudových služeb s maximální efektivitou. (TZ)

Komponenta App Control umožní nejdříve spravovat uživatelské účty, poštovní schránky a licence na Microsoft Office 365 a Google Apps – vše z jednoho ovládacího panelu. Tato nová funkcionalita umožňuje MSP poskytovatelům nabízet namísto služeb správy zařízení spíše správu uživatelských potřeb, poskytovat přidanou hodnotu v oblasti vztahů se zákazníky a lépe odpovídat na měnící se požadavky klientů. Nejrůznější organizace se stále více spoléhají na cloudové služby a MSP poskytovatelé využívající GFI MAX nyní mohou pomoci svým zákazníkům efektivněji využívat svou IT infrastrukturu, jak fyzickou tak virtualizovanou či v cloudu.

App Control dovoluje MSP poskytovatelům provozovat správu Office 365 a Google Apps pro uživatele či skupiny uživatelů z jednoho konzistentního rozhraní, přičemž eliminuje potřebu se přihlašovat do více konzolí či využívat komplikované skripty nebo rozhraní při správě různých zákaznických IT infrastruktur. Poskytovatelé řízených služeb využívající platformu App Control mají rovněž lepší předpoklady k prodeji licencí Office 365 a Google Apps a navíc dokáží lépe spravovat existující instalace. Podpora dalších cloudových služeb jako například synchronizace & sdílení či služby produktivity budou do platformy App Control přidány později.

Hlavní přínosy nového řešení zahrnují:

  • Vylepšenou administraci a monitorovací funkce pomáhají klientům zbavit se zbytečných a nevyužívaných licencí na cloudové služby.

  • Funkce rychlého přihlášení a odhlášení umožňuje MSP poskytovatelům vytvořit, aktualizovat či odstranit uživatelské účty podle toho, jak zákazníci přidávají nové zaměstnance ke cloudovým službám.

  • Výrazně jednodušší správa skupin, distribučních seznamů, organizací a týmů prostřednictvím jednotné obrazovky umožňuje zvýšit efektivitu během přidávání a správy nových služeb.

  • Reportovací funkce umožňují poskytovatelům řízených služeb lépe předpovídat budoucí trendy využívání cloudových služeb a tím pomoci zákazníkům porozumět jejich současným a budoucím nákladům na tyto služby.

„Poskytovatelé řízených služeb dnes čelí stále rychlejšímu zavádění cloudových služeb u svých zákazníků, což doposud znamenalo spíše více hrozeb než příležitostí,“ řekl Alistair Forbes, generální manažer obchodní jednotky GFI MAX. „Migrace na cloudové služby v segmentu SMB firem je v současnosti silná a určitě nebude zpomalovat. Doposud MSP poskytovatelé neměli přístup k nástrojům umožňující jim sledovat tyto služby a být proaktivní v jejich nabídce a podpoře směrem ke svým zákazníkům bez toho, že by riskovali neproplacený pracovní čas či dobré vztahy se zákazníky. S novým nástrojem App Control pro správu cloudu mají nyní poskytovatelé využívající GFI MAX RemoteManagement příležitost vytvořit dodatečný zdroj příjmů díky jednoduššímu zavádění cloudových služeb a převzetí zodpovědnosti za nové klíčové komponenty zákaznické infrastruktury. Snadno dostupná data o využívání cloudových služeb zákazníky umožní MSP poskytovatelům lépe poradit zákazníkům v oblasti cloudových strategií a současných trendů a poskytovat jim vyšší hodnotu než kdy dříve.

Více informací o App Control lze nalézt na www.gfimax.com/remote-management/app-control.

O GFI Česká republika a Slovensko

GFI je na českém a slovenském trhu zastoupena pobočkou GFI Česká republika a Slovensko se sídlem v Hradci Králové, jež dodává produkty a řešení GFI prostřednictvím rozsáhlé sítě svých autorizovaných prodejců. Vedle nabídky on-premise řešení koncovým zákazníkům dodává také infrastrukturu poskytovatelům řízených služeb umožňující zvýšit jejich obrat a koncovým zákazníkům využívat výhod cloudových řešení. GFI Česká republika a Slovensko poskytuje také servisní služby a služby technické podpory. Více informací o společnosti naleznete na http://www.gfi.cz.

O GFI

GFI Software je předním softwarovým vývojářem. Malým a středním podnikům nabízí jednotný zdroj řešení pro oblast webové a emailové bezpečnosti, archivace, zálohování a faxování, síťového a bezpečnostního softwaru i hostovaných technologií. Produkty GFI jsou dostupné formou softwaru, v rámci cloud architektury (model SaaS) nebo jako hybridní řešení nabízející to nejlepší z obou těchto modelů. Díky technologiím s řadou ocenění, vstřícné cenové politice a silnému zaměření na požadavky SMB sektoru uspokojuje GFI potřeby produktivity a kontinuity vyžadované podniky po celém světě. Společnost má pobočky v USA, Velké Británii (Londýn a Dundee), Rakousku, České republice, Austrálii, Filipínách, na Maltě a dalších částech světa, které se starají o stovky tisíc instalací. Obchodní model společnosti GFI je postaven na nepřímém prodeji přes partnerský kanál čítající celosvětově tisíce partnerů. Společnost je také Microsoft Gold Certified Partnerem. Více informací o společnosti naleznete na http://www.gfi.com.