Multifunkční zařízení Konica Minolta mění historii

Praha, 1. dubna 2014 – Nezávislá organizace Buyers Laboratory Inc. (BLI) ocenila sérii barevných a černobílých multifunkčních zařízení Konica Minolta v kategorii Produktová řada roku 2014. Společnost zvítězila již počtvrté v řadě, což se v šestadvacetileté historii této soutěže žádné jiné nepodařilo. Konica Minolta tím opět potvrdila svůj technologický náskok před konkurencí. Tři zařízení z vítězné produktové řady (C364e, C454e a 554e) získala také individuální ocenění „Pick“. To je udělováno za dosažení nejvyšší výkonnosti mezi porovnávanými produkty. (TZ)

„Komplexní dvouměsíční testování v laboratořích BLI bylo zaměřeno především na spolehlivost, kvalitu výkonu a užitečné funkce. Vítězství v této náročné zkoušce potvrzuje naše vedoucí postavení mezi dodavateli nejmodernějších tiskových řešení a pro naše zákazníky je významnou zárukou kvality,“ řekl Tomáš Bednář, generální ředitel Konica Minolta Business Solutions Czech a dodal: „Letošního vítězství si obzvláště cením. Konica Minolta se stala první společností na světě, která dokázala tohoto ocenění obhájit čtyřikrát v řadě.“

Mezi nejvíce vyzdvihované vlastnosti přístrojů Konica Minolta patřila zejména spolehlivost, kvalita výkonu a intuitivní uživatelské prostředí. „Zařízení Konica Minolta dosáhla vynikajících výsledků ve všech sledovaných kategoriích. Oproti konkurenci navíc tyto stroje udržely vysokou úroveň kvality i při různých rychlostech tisku,“ řekl George Mikolay, senior produkt editor A3 multifunkčních zařízení společnosti BLI.

Vítězná řada multifunkčních přístrojů zaujala také množstvím funkcí zejména z oblasti skenování. Mezi ty patří například možnost skenovat do formátu PowerPoint, šifrovaných PDF nebo funkce jednoduchého prohledávání naskenovaných dokumentů. Zařízení Konica Minolta je navíc možné doplnit o inteligentní softwarové aplikace, které dále napomáhají ke snižování provozních nákladů, zvyšování bezpečnosti informací a zefektivnění řízení digitalizovaných dokumentů.

Buyers Laboratory Inc (BLI) je přední testovací laboratoř v oboru kancelářské techniky. Byla založena v roce 1961 a od té doby působí jako hlavní nezávislý a spolehlivý zpravodaj v oblasti zobrazovacího průmyslu. BLI provádí jedny z nejkomplexnějších srovnávacích testů kancelářské techniky, které jsou založeny na mnohaměsíčním zkoumání přístrojů při jejich vysokém zatížení. Databáze společnosti obsahuje testy více než 10 000 tiskáren, kopírek, faxů, skenerů a multifunkčních zařízení.

O společnosti Konica Minolta Holding, Inc.

Konica Minolta je zastoupena v 64 zemích celého světa. Zaměstnává celkem 35 600 zaměstnanců a její výrobky a služby můžete najít na 14 000 obchodních a servisních místech. Centrálu má v Tokiu, evropská centrála sídlí v Hannoveru a americká v Ramsey (New York). Rychlý vývoj všech technologií zajišťuje více než 26 vývojových a technických center.

O společnosti Konica Minolta Business Solutions Czech

Konica Minolta Business Solutions Czech spol. s r. o. je součástí celosvětové sítě a uspokojuje potřeby, které vznikají na českém trhu, a pečuje o české zákazníky. V roce 2005 a 2010 bylo české zastoupení společnosti Konica Minolta vyhlášeno nejlepším zastoupením v evropském regionu, a to především díky kvalitě zákaznických služeb. Pozici na trhu podtrhují i tržní podíly roku 2012 – Konica Minolta je v České republice číslo jedna v produkčním tisku s podílem přes 56 %. Lídrem trhu je i v prodeji barevných multifunkčních zařízení (43,6 %) a prodeji černobílých multifunkčních zařízení (35,4 %). Více informací na www.konicaminolta.cz.