Vychutnejte si adrenalinové zážitky s novou kamerou Sony Action Cam

Nová přenosná voděodolná videokamera snímá vysoce kvalitní Full HD záznamy ve formátu XAVC S při přenosové rychlosti 50 Mb/s (TZ)

  • Odolná proti stříkající vodě, aniž by byl potřeba další kryt, takže celková velikost je menší

  • Zaznamenejte trasy svých dobrodružných výprav díky službě GPS Data Overlay, nebo spojujte záběry z více kamer pomocí softwaru PlayMemories Home

  • Vylepšený optický stabilizátor SteadyShot skvěle eliminuje otřesy a chvění díky 2,5x větší výkonnosti ve srovnání s dosavadními modely

  • Funkce Live-View Remote slouží pro dálkové ovládání až pěti kamer

  • Procesor BIONZ X přináší záběry ve Full HD kvalitě ve formátu XAVC S při přenosové rychlosti 50 Mb/s

Full HD videokamera Action Cam HDR-AS100VR je jako stvořená pro extrémní zábavu na cestách, na horách, ve sněhu či vodě. Díky štíhlému designu má mnohem menší odpor. Její tělo je voděodolné a nevyžaduje obal, ani když se právě proháníte cyklistickými stezkami rozmočenými deštěm. Nový bílý povrch Action Cam účinně odráží sluneční paprsky. Po nasnímání se můžete vrhnout na úpravu záznamů. Software PlayMemories Home, určený pro operační systémy Windows a Mac, umožní spojit až 4 videa a upravit stopáž při vysokorychlostním snímání, díky čemuž máte možnost snadno a rychle vytvářet souvislá videa doplněná daty GPS. Navíc si prostřednictvím funkce Map Views můžete zakreslovat trasy svých dobrodružných výprav. Ať se právě řítíte svahem na lyžích, nebo v sedle svého kola hledáte cestu mezi výmoly, zajišťuje stabilizátor Advanced SteadyShot dokonalou stabilizaci obrazu bez rozmazání a ve srovnání se svými předchůdci má až 2,5x lepší výkon. Dosahuje tak bezkonkurenční účinnosti a dokáže odolávat i mechanickým vibracím motocyklů nebo čtyřkolek.   

Přidanou hodnotou kamery Action Cam je to, že dokáže snímat videa v HD kvalitě rychlostí až 120 sn./s nebo 240 sn./s v případě snímání zvuku. Po nasnímání si můžete záznam přehrát v normální rychlosti v režimu zpomaleného pohybu.

Díky dálkovému ovladači RM-LVR1 Live-View ve stylu náramkových hodinek, který je součástí balení, mohou uživatelé poprvé v historii bezdrátově ovládat až pět kamer Action Cam AS100VR. Pouhým stisknutím tlačítka můžete přehrávat a zastavovat záznamy, dívat se na videa nebo upravovat nastavení. Vše je snadno dostupné dotykem prstu, a to dokonce i tehdy, když máte na rukou silné lyžařské rukavice.

Action Cam využívá vylepšený širokoúhlý 170stupňový objektiv ZEISS Tessar®, CMOS snímač Exmor s rozlišením 13,5 megapixelu a výkonný obrazový procesor BIONZ X.

Může také snímat Full HD záznamy s vysokou bitovou rychlostí až do 50 Mb/s, přičemž používá nový efektivní videoformát XAVC S pro kvalitnější obraz při rychlých záběrech, které na ostatních kamerách vypadají rozmazaně a roztřeseně.

Nový režim Interval Still Recording vám přináší další skvělé možnosti pro realizaci vašich kreativních nápadů. Kamera automaticky snímá v nastavitelných intervalech od 1 do 60 sekund. Můžete si je pak přehrát v sekvenci a vytvořit tak dokument z dobrodružných výprav ve stylu časosběrného snímání (time lapse). K dispozici máte i praktickou funkci „flip“, která automaticky otočí obraz, pokud je videokamera namontována na přilbě zboku nebo vzhůru nohama, nebo je připnuta na vašem mikro světle.

Přídavné signální světlo umístěné na vrchní straně kamery Action Cam slouží jako indikátor aktuálního stavu nahrávání bez ohledu na to, zda je kamera právě umístěna nad nebo pod vámi. Široké spektrum možností instalace rozšiřuje přidání nového adaptéru pro stativ, sloužícího ke snadnému upevnění bez zbytečného přidávání kosterní konstrukce.

Nová kamera Action Cam nabízí široké spektrum barevných nastavení. Například možnost „Neutral“ přináší neutrální kvalitu obrazu, režim „Vivid“ zase dodá zářivé barvy. Nároční filmoví režiséři ocení videa s časovým kódem, který během úprav umožňuje synchronizovat videozáznamy z více kamer.

„User bit“ je nová funkce, schopná zaznamenávat informace (osmimístné hexadecimální čísla), jako jsou datum, čas, číslo scény, a najde své uplatnění zejména při editování filmů nasnímaných na dvou nebo více kamerách.

Technologie NFC umožňuje okamžité připojení k telefonu Xperia nebo ostatním kompatibilním smartphonům či tabletům a okamžité sdílení. Jedním dotykem se také na vašem smartphonu spustí mobilní aplikace PlayMemories (pokud ji máte nainstalovanou) a umožní rychlou kontrolu úhlů kamery přímo na obrazovce vašeho smartphonu.

Na léto 2014 je naplánováno spuštění uživatelské aplikace, která vlastníkům kamery Action Cam umožní živě streamovat video přes smartphone a sdílet zážitky v reálném čase.

Pro všestranné využití kamery si k HDR-AS100VRB přibalte držák na kolo (Bike Mount Kit) nebo přenosný držák (Wearable Mount Kit) a vydejte se vstříc dobrodružstvím.

Nová přenosná kamera Action Cam HDR-AS100VR od společnosti Sony se začne prodávat v Evropě od dubna 2014.

– Konec –

Hlavni technické údaje o kameře Action Cam

Snímač obrazu

CMOS snímač Exmor R™ typu 1/2.3 se zadním osvětlením a rozlišením 13,5 megapixelu (efektivních, přibližná hodnota)

Obrazový procesor

BIONZ X

Video formáty

XAVC S:MPEG4-AVC/H.264

MP4: MPEG-4 AVC/H.264

Video režimy (rozlišení)

XAVC S: 60p:1920×1080 60p/50p
30p:1920×1080 30p/25p
24p:1920×1080 24p

MP4: PS (1920 x 1080 60p/50p) / HQ (1920 x 1080 30p/25p) /

STD (1280 x 720 30p/25p) / SSLOW (1280 x 720 120p/100p) /

VGA (640 x 480 30p/25p) / HS120 (HS100) (1280×720 120p/100p) /

HS240 (HS200) (800×480 240p/200p)

Typ objektivu

ZEISS® Tessar

Ohnisková vzdálenost (35 mm ekvivalent)

SteadyShot VYP: 17,1 mm (170°)

SteadyShot ZAP: 21,8mm (120°)

Stabilizace obrazu

SteadyShot™ (elektronická)

Ovládání více kamer

Až 5 kamer (jen HDR-AS100VR)

Nastavení barev

Vivid/Neutral

Scénické režimy

Auto/Pod vodou (Underwater)

Časový kód/User bit

Jen XAVC S

GPS

Je součástí

Nabíjení USB

Ano

Multi/Micro USB konektor

Ano (podporuje zařízení kompatibilní s Micro USB)

Wi-Fi /NFC

Ano, dálkové ovládání One-touch

Rozměry (ŠxVxH)

Přibližně 24,2 mm x 46,5 mm x 81,5 mm

(včetně přečnívajících částí)

Kompatibilita s paměťovými kartami

MP4: Memory Stick Micro™ (Mark 2)

MP4: Paměťová karta Micro SD/SDHC/SDXC (třída 4 a vyšší)

XAVC S: Paměťová karta Micro SDXC (třída 10)

Hmotnost (pouze hlavní jednotka)

cca 67 g

Hmotnost (s dodávanou baterií)

cca 92 g (s NP-BX1 (dodávaná baterie))

Typ baterie

NP-BX1 (dodávaná)

Dodávané doplňky

Akumulátorová baterie (NP-BX1) (1)

Micro USB kabel (1)

Návod k obsluze (1)

Vodotěsný obal (SPK-AS2) (1)

Adhezní podstavec (VCT-AM1) (1)

Adaptér na stativ (1)

Společnost Sony:

Společnost Sony je přední celosvětový výrobce inovativních audio, video, komunikačních a informačních produktů pro spotřebitelský trh i pro profesionální trhy. Společnost Sony je známá díky svým renomovaným audiovizuálním produktům, jako jsou například HD LCD televizory BRAVIA™, digitální fotoaparáty Cyber-shot™, videokamery Handycam®, digitální zrcadlovky „α“ (vyslovuj alfa), tablety Sony a MP3 přehrávače Walkman®, stejně jako osobní počítače VAIO™ a profesionální produkty pro 3D HD vysílání.

Za účelem získání dalších informací o společnosti Sony Europe prosím navštivte stránku http://www.sony-europe.com. Za účelem získání dalších informací o společnosti Sony Corporation prosím navštivte stránku http://www.sony.net.