Čtvrtina českých firem zvažuje přechod na IT Outsourcing

Praha – 2. dubna 2014 – Ness Technologies, Inc., globální poskytovatel komplexních řešení a business služeb v oblasti informačních technologií, zveřejnil už druhou ze série studií v rámci projektu InFact, tentokrát průzkum na téma outsourcing v českých společnostech. Ten ukázal, že téměř 25 % z nich zvažuje přechod na IT outsourcing s cílem snížit náklady a změnit jejich strukturu. Firmám to umožní věnovat více sil i financí na inovace, rozvoj nových produktů a služeb a tím zvyšovat svou konkurenceschopnost. (TZ)

Výzkum potvrdil trend přechodu na outsourcing a ukázal potenciál růstu v několika oblastech. Více než 34 % společností, které už část služeb outsourcují, zvažuje využít tento model i u dalších služeb, například business proces outsourcingu. Výsledky průzkumu jsou zdarma k dispozici na: www.in-fact.cz.

„Firmy dnes dávají jen nanejvýš 30 % IT rozpočtů na podporu růstu společnosti a generování nových produktů a služeb. To je žalostně málo a neodpovídá to současné realitě businessu. Bez potřebných investic do nových technologií a služeb se firmy dostávají do technologického dluhu, který je dříve či později nepříznivě dožene,“ varuje Hana Součková, ředitelka Marketingu Ness Technologies Europe. „Proto je dobře, že jako outsourcingový partner registrujeme rostoucí trend napříč všemi obory podnikání. Máme nové zákazníky z oblasti energetiky, financí i z výrobního sektoru. V loňském roce nám jen outsourcingové služby tvořily čtvrtinu obratu,“ dodává Součková.

Sekundárně se výzkum zaměřil na cloud computing, využití e-mailových platforem v českých společnostech a vývoj v této oblasti. Z výsledků vyplývá, že přes 35 % společností zvažuje do dvou let přechod na cloudovou platformu, přičemž nejmenší zájem je v sektoru veřejné správy a financí. Ve zvažovaných platformách vede Google Apps (přes 47 %), na druhém místě je Office 365 (více než 30 %).

Průzkum se uskutečnil v rámci projektu InFact, jehož účelem je ukázat aktuální situaci na trhu a zároveň poskytnout přehled aktivit a postupů pro úspěšné využití nových IT trendů ve firmách. Cílem výzkumů a studií InFact přitom není jednorázová analýza, ale opakování průzkumu, doplňování nových informací i oblastí a porovnávání výsledků. Zájemci získají nejen studie a zpracované výsledky, ale připraveny jsou i navázané speciální akce a workshopy, kde mj. získají „kuchařku“, jak při inovacích a využívání technologií postupovat.

O průzkumu InFact

Průzkum navazuje na lednovou studii Mobilizace informačních systémů. Do průzkumu se zapojilo více než 150 firem z TOP 1000 společností v ČR (podle obratu) a odpovídalo přes 220 IT a finančních ředitelů oslovených společností. Průzkum probíhal převážně v období leden-únor 2014 telefonickým šetřením.

O Ness Technologies

Společnost Ness Technologies je globálním partnerem v oblasti business procesů a technologií. Řešení a služby pokrývají všechny vertikály i procesy v podnikání jejích zákazníků – softwarové inženýrství, systémovou integraci, vývoj aplikací, poradenství a distribuci software. Své služby staví na dlouhodobě budovaných a ověřených kompetencích, včetně nabídky outsourcingu, near shore i off shore dodávek. Se 7000 zaměstnanci v pobočkách v Severní Americe, Evropě, Izraeli a Indii má Ness potřebnou sílu a invenci pro realizaci obchodních i technologických cílů svých zákazníků ve více než 20 zemích. Ness spojuje výhody globálního know-how a místních odborných i obchodních znalostí. Na českém trhu patří k leaderům v oblasti business a IT služeb. Tým 600 odborníků v Praze, Brně a Ostravě je strukturován tak, aby byl vždy blízko zákazníkům a jejich potřebám. Více na www.ness.com/cz/.