Nový 7″ Panasonic Toughpad se zajímavou cenou

Společnost Panasonic dnes ohlásila uvedení verze Value svého 7″ odolného tabletu bez ventilátoru Toughpad FZ-M1, který pracuje s operačním systémem Windows. Ideální pro odvětví, používající mobilní aplikace a hledající náhradu za stárnoucí zařízení PDA. Díky energetické účinnosti a procesoru Intel® Celeron® pro mobilní zpracování dat představuje tento tablet flexibilní řešení za výhodnou cenu. (TZ)

Jan Šplíchal, Regional Marketing Manager ve společnosti Panasonic Computer Product Solutions, říká: „Nejnovější verze Value tabletu Toughpad FZ-M1 je dokonalou náhradou stárnoucích zařízení PDA v takových odvětvích, jako je přeprava, logistika, skladování, pohostinství a bezpečnostní složky. Tento produkt je nejnovějším příkladem našeho přístupu k vývoji řady flexibilních mobilních zařízení, která mohou být optimalizována pro různé profese a potřeby pracovníků v terénu.“

Zařízení Toughpad FZ-M1 používá procesor nejnovější generace Intel® Celeron®. Dvoujádrový procesor Intel® Celeron® N2807 byl pečlivě vybrán na základě jeho výkonu kombinovaného s efektivní spotřebou energie a speciální konstrukce určené pro mobilní zařízení. Vzhledem k tomu, že tablet Toughpad není vybaven ventilátorem, je výhodou minimální tvorba tepla

Maurizio Riva, MNCs Sales Director ve společnosti Intel® EMEA, říká: „Řada procesorů Intel® Celeron® nabízí mimořádný výkon, dlouhou výdrž baterie, vynikající služby uživateli a rozšiřuje možnosti lidí při použití takového zařízení. Použitím tohoto nového procesoru nový tablet Panasonic přináší uživatelům velké možnosti mobilního zpracování dat.“

Tablet Toughpad FZ-M1 přichází se 2 GB RAM (volitelně 4 GB) a 128GB SSD diskem a používá operační systém Windows 8.1.

Hmotnost zařízení je pouze 540 g a tloušťka činí pouhých 18 mm. Tablet Toughpad FZ-M1 je také velmi flexibilní díky svým konfiguračním portům a integrovanému profesionálnímu rozšiřujícímu modulu. Zařízení lze nakonfigurovat pro potřeby konkrétního podnikání a proměnit tablet v mobilní nástroj pro vertikální aplikace. Konfigurovatelné integrované doplňky zahrnují 4G mobilní širokopásmové připojení, GPS a anténu do automobilu. Integrovaný profesionální rozšiřující modul zahrnuje sériový port ve verzi True, LAN, NFC, čtečku čipových karet, čtečku jednorozměrných i dvojrozměrných čárových kódů, UHF RFID a možnost výměny baterie za provozu. Tablet Toughpad FZ-M1 je standardně vybaven portem USB 3.0 plné velikosti, kartou Micro SD, náhlavní soupravou, vstupem pro stejnosměrné napájení a kartou microSIM.

Bezkonkurenční kvalita zobrazení

Díky nejnovější technologii LCD poskytuje tablet Toughpad FZ-M1 bezkonkurenční úroveň kvality zobrazení pro všechny uživatele 7″ tabletů, ať už pracují v uzavřených prostorách nebo v terénu. Nabízí mimořádně široké pozorovací úhly, zesílené sklo, vysoký kontrastní poměr 500 cd/m² a vysoký jas spolu s antireflexní vrstvou Panasonic, a k tomu displej s rozlišením WXGA (1280×800), který byl vytvořen tak, aby fungoval za jakýchkoliv světelných podmínek. Displej je kapacitní dotykový a podporuje ovládání deseti prsty.

Malý, ale odolný

Rodina zařízení Toughpad splňuje podobné standardy odolnosti jako produktová řada odolných počítačů Panasonic Toughbook. Tablet Toughpad FZ-M1 prošel testy pádu z výšky 150 cm a disponuje stupněm krytí proti průniku prachu a vody IP65. Je schopen provozu při teplotách od -10 °C do +50 °C.

Dlouhá doba provozu na baterii a možnost výměny za chodu

S vestavěnou technologií pro úsporu energie, jako je čidlo okolního osvětlení, může tablet Toughpad FZ-M1 fungovat celých 8 hodin při napájení ze své vyměnitelné baterie, která se plně nabije již za 2,5 hodiny. Pro uživatele, kteří potřebují pracovat déle, je tu možnost konfigurace s baterií vyměnitelnou za provozu prostřednictvím doplňkových konfigurovatelných portů.

Kamera a konektivita jsou vám k dispozici

Uživatelům, kteří potřebují možnost videokonferencí a fotokopírování dokumentace v terénu, nabízí tablet FZ-M1 přední kameru s 2 Mpx a stereo mikrofonem a 5Mpx zadní kameru. Jako doplněk je k dispozici také 8 Mpx zadní kamera.

Tablet Toughpad FZ-M1 je postaven pro současné potřeby s možnostmi rozšíření pro budoucnost. Je optimalizován pro konektivitu a obsahuje doplňkový modul Gobi 5000 pro 4G/LTE se zpětnou kompatibilitou, a také moduly pro Bluetooth® v4.0 a bezdrátové sítě. Doplňkový konektor pro sekundární anténu umožňuje přivedení bezdrátové konektivity prostřednictvím dokovacích zařízení v interiérech vozidel a poskytuje lepší a stabilnější bezdrátové připojení. Díky stolní kolébce se tablet FZ-M1 může stát i plnohodnotnou náhradou stolního počítače.

Příslušenství, které umožní využít maximum možností tabletu Toughpad

Pro mobilní profesionály bude při uvedení tabletu Toughpad FZ-M1 na trh k dispozici komplexní sortiment příslušenství, které jim umožní využít možností tohoto zařízení na maximum. Toto příslušenství zahrnuje stolní kolébku, dokovací zařízení do automobilu, nabíječku na více baterií, popruh na rameno, poutko na ruku a otočné poutko, přenosné brašny a pasivní pero.

Verze Value bude současně uvedena na mezinárodním veletrhu přepravy a logistiky SITL v Paříži a veletrhu bezpečnostních zařízení APCO v Manchesteru v Anglii. Verze Value bude dodávána od června 2014 a doporučená maloobchodní cena je 999 euro.