Společnost Fortinet uvádí tři nové výkonné řadiče pro poskytování aplikací

Praha, 31. března 2014  – Společnost Fortinet® (NASDAQ: FTNT), světový dodavatel špičkových síťových bezpečnostních řešení, oznámila tři nové řadiče pro poskytování aplikací (application delivery controller, ADC). Tyto produkty jsou určeny pro podniková datová centra a poskytovatele řízených služeb. Umožňují škálovatelnost a dostupnost internetových aplikací, ať už jsou implementovány v rámci jednoho nebo více datových center. Zařízení FortiADC-1500D, FortiADC-2000D a FortiADC-4000D představují rozšíření produktové řady ADC společnosti Fortinet. (TZ)

Vladimír Brož, Country Manager spol. Fortinet pro ČR, SR a Maďarsko uvádí: „Zařízení nabízejí vysoký výkon pro náročná aplikační prostředí, bohatou funkcionalitu a robustní zabezpečení, současně snižují celkové náklady na vlastnictví (total cost of ownership, TCO).      Na rozdíl od dodavatelů konkurenčních systémů ADC, kdy je zařízení často třeba speciálně rozšiřovat, nabízí naše nové produkty už v základních provedeních (a bez dodatečných poplatků) až 16 portů pro gigabitový Ethernet a 8 vysoce výkonných portů pro deseti gigabitový Ethernet SFP+.“

Nové produkty FortiADC poskytují vynikající výkon díky implementaci vyvažování zátěže (Global Server Load Balancing – rozdělení provozu mezi různé geografické lokality; Link Load Balancing – rozdělení provozu mezi více poskytovatelů). Používají hardwarovou akceleraci pro protokol SSL, což je důležitá funkce, protože objem přenosů přes tento zabezpečený protokol neustále roste.

Společnost Fortinet rovněž oznámila aktualizaci svého operačního systému FortiADC OS. K hlavním novým funkcím patří IP reputace a podpora pro virtuální domény. Vylepšeno bylo grafické uživatelské rozhraní a podrobněji jsou zaznamenávány protokoly (logy). Služba IP Reputation, která je k dispozici na bázi předplatného, využívá dat z laboratoří FortiGuard Labs a umožňuje zařízením FortiADC zjistit a zablokovat provoz pocházející ze škodlivých zdrojů. Rozšíření této služby i pro zařízení FortiADC odpovídá pokračujícímu úsilí společnosti Fortinet dodávat produkty, které spolu s vysokým výkonem zajistí i maximální zabezpečení.

Zařízení FortiADC dále podporují SSL offloading (šifrování a dešifrování na speciálním prvku, což šetří výkon serveru), nabízejí vestavěný firewall a další bezpečnostní funkce, které konkurenční produkty ADC srovnatelné cenové třídy poskytnout nedokáží.

Podpora pro virtuální domény umožňuje poskytovatelům řízených služeb a velkým podnikům spravovat samostatná virtuální zařízení ADC pomocí jediného fyzického zařízení FortiADC. Tato funkcionalita, která rovněž předčí konkurenci, je k dispozici i v rámci platformy FortiGate společnosti Fortinet.

Další zdroje Fortinet na webu:

Přihlášení k odběru zpráv: http://blog.fortinet.com/feed/

Twitter: www.twitter.com/fortinet
Facebook: www.facebook.com/fortinet

YouTube: http://www.youtube.com/user/SecureNetworks

O společnosti Fortinet

Společnost Fortinet (NASDAQ: FTNT) chrání sítě, uživatele i data před neustále se vyvíjejícími hrozbami.  Společnost je předním světovým dodavatelem výkonných síťových bezpečnostních řešení, která umožňují podnikům i vládám konsolidovat a integrovat různorodé technologie bez omezení výkonu celého řešení. Na rozdíl od nákladných, nepružných a málo výkonných alternativ, umožňují řešení společnosti Fortinet zákazníkům využívat nové technologie i obchodní příležitosti a současně chránit klíčové systémy a data. Podrobnější informace viz www.fortinet.com.