Programování není jen doménou mužů, v Ostravě proběhne programovací workshop určený dívkám

Ostrava, 2. dubna 2014 – Společnost Tieto, přední severoevropský poskytovatel služeb v oblasti IT a produktového inženýrství, je partnerem 2. ročníku bezplatného programovacího workshopu určeného dívkám s názvem Rails Girls. Setkání proběhne ve dnech 4. – 5. dubna v prostorách Vědecko-technologického parku Ostrava. Jde o akci určenou jak úplným začátečnicím, tak mírně pokročilým programátorkám. Cílem projektu, který společnost Tieto Czech podporuje finančně a materiálně, je seznámit účastnice se základy programování v prostředí programovacího jazyka Ruby on Rails a vzbudit jejich zájem o perspektivní obor. (TZ)

„Rails Girls je mezinárodní koncept bezplatných workshopů programování pro dívky, který vznikl v roce 2010 v Helsinkách. Od té doby se rozrostl na všechny kontinenty světa a v říjnu loňského roku se dostal také do Ostravy. Skvělé na tom je, že účastnice nepotřebují žádné předchozí zkušenosti s programováním, aby se mohly zúčastnit. Stačí jen notebook, odhodlání a trocha zvědavosti,“ říká Květoslava Lišková, Communications Specialist ve společnosti Tieto Czech a hlavní organizátorka celé akce.

Akce rozložená do dvou dnů zahrnuje práci bezmála čtyř desítek dívek rozdělených do menších skupin, které vedou zkušení programátoři a kouči v jedné osobě. V přátelské a neformální atmosféře mají dívky možnost blíže se seznámit s programováním, které již není doménou pouze mužů.

„Ve společnosti Tieto Czech, která je jedním ze dvou největších zaměstnavatelů v oboru IT v České republice, v současnosti pracuje více než 14 % procent žen,“ říká Petra Karasová z personálního oddělení společnosti Tieto. „Rádi bychom, aby se počet žen pracujících v naší společnosti i v oboru IT obecně zvýšil, proto akce typu Rails Girls podporujeme. Kromě této aktivity nám od minulého týdne běží i další Tieto IT akademie, která je zaměřena na vývoj v jazyce Java a ve které máme dvě slečny z celkových 16 studentů,“ dodává Karasová.

O společnosti Tieto

Tieto je největší severoevropský dodavatel IT služeb poskytující komplexní služby v oblasti IT pro soukromý i veřejný sektor a služby pro vývoj produktů v oblasti komunikace a moderních technologií. Jako důvěryhodný partner v transformaci IT pomáháme našim zákazníkům přizpůsobit jejich procesy a podnikání požadavkům trhu. V Tietu klademe velký důraz na profesionální růst a výsledky. Společnost Tieto, založená v roce 1968, se sídlem v Helsinkách a čistými tržbami 1,7 miliard eur zaměstnává na 15 000 expertů a působí ve více než 20 zemích světa. Její akcie jsou obchodovány na burze NASDAQ OMX v Helsinkách a Stockholmu.