Vynikající poměr cena-výkon. To je all-flash ETERNUS DX200

Praha, 3. dubna 2014 – Společnost Fujitsu dnes oznámila novou all-flash verzi svého diskového datového úložiště ETERNUS DX200 S3. Novinka přináší obrovskou úložnou kapacitu 9,6 TB v solid-state formátu, v podobě 24 vysoce výkonných SSD disků s kapacitou 400 GB.  ETERNUS DX200 S3 zvládne nekompromisní požadavky aplikací pracujících v reálném čase a zároveň brání vzniku prodlev v I/O operacích, které mohou způsobit problémy či dokonce pád běžících systémů. (TZ)

Systém Fujitsu ETERNUS DX200 S3 má výkon 200,500.95 IOPS podle specifikace SPC-1 a nabízí vynikající výkon za velmi výhodnou cenu. Duální řadič ETERNUS DX200 S3 nabízí výjimečný poměr cena výkon US $0,77 / SPC-1 IOPS. Čas odezvy 0,63 milisekundy při zátěži na 100% představuje nejnižší reakční dobu při plném zatížení, jaké bylo kdy v historii měření podle SPC-1 dosaženo.

ETERNUS DX200 S3 tak nabízí nový standard v poměru cena-výkon například pro databáze, obchodní aplikace, úkoly z oblasti firemní analytiky a prostředí serverové či desktopové virtualizace, které vyžadují mimořádně vysoký datový výkon.

Oproti velmi nákladným all-flash polím založeným na speciální architektuře používá systém Fujitsu ETERNUS DX200 S3 vysoce výkonnou, avšak standardní systémovou architekturu, což pomáhá snížit pořizovací cenu systému až o 80 procent. Kromě toho systém Fujitsu nevyžaduje žádné zdlouhavé a složité ladění či konfiguraci, lze jej velmi rychle nastavit a během několika minut je připraven k provozu, takže šetří čas i náklady.

Výsledky SPC-1 pro ETERNUS DX200 S3 jsou platné k 30. prosinci 2013 a lze je nalézt zde: http://www.storageperformance.org/results/benchmark_results_spc1/#a00139.

Ceny a dostupnost

Systém Fujitsu ETERNUS DX200 S3 ve verzi all-flash je ihned k dispozici. Ceny se liší podle země.

 

Poznámky pro editory

Asociace Storage Performance Council (SPC) je dodavatelsky nezávislý standardizační orgán, který se zaměřuje na odvětví úložišť. Tato asociace vytvořila první srovnávací test podle průmyslových standardů, který se soustředí na potřeby a otázky v odvětví úložišť. Srovnávací testy SPC Benchmark poskytují přísné, auditované a spolehlivé měřítko výkonu. Další informace naleznete na adrese: http://www.storageperformance.org.

Společnost Fujitsu je přihlášena k testu SPC Benchmark, který zákazníkům poskytuje platné a nezávislé informace k posouzení výkonu: http://www.storageperformance.org/results.

Systém SPC Benchmark-1 byl navržen k simulaci klíčových podnikových aplikací, které zpracovávají mnoho složitých transakcí. Tento test měří výkon při náhodném přístupu pro čtení a zápis simulací pseudoprovozní zátěže online transakcí (OLTP), databázových operací a poštovních systémů.

O společnosti Fujitsu

Fujitsu patří mezi největší japonské společnosti v oblasti informačních a komunikačních technologií (ICT), která nabízí kompletní portfolio IT produktů, řešení a služeb. Přes 170 tisíc zaměstnanců Fujitsu obsluhuje zákazníky ve více než 100 zemích světa. Společně se svými zákazníky přispívá Fujitsu svými dlouholetými zkušenostmi a znalostmi k vytváření lepší budoucnosti světové společnosti. Konsolidované tržby společnosti Fujitsu Limited (TSE:6702) za poslední fiskální období dosáhly výše 47 miliard USD (k 31. březnu 2013).

Další informace naleznete na webu http://www.fujitsu.com.

O společnosti Fujitsu Technology Solutions

Fujitsu Technology Solutions patří mezi přední evropské poskytovatele IT infrastruktury. Působí na všech hlavních trzích v Evropě, Středním východě, Africe a Indii. Společnost nabízí komplexní portfolio produktů, podnikových řešení a služeb, od pracovních stanic, přes datacentra až cloudové struktury. Fujitsu Technology Solutions zaměstnává přes 13 000 pracovníků a je součástí globální skupiny Fujitsu.

Další informace najdete na ts.fujitsu.com/aboutus

O společnosti Fujitsu Technology Solutions ČR

Fujitsu Technology Solutions ČR patří do stejnojmenné divize, která je součástí globální skupiny Fujitsu Limited. Společnost vznikla v roce 2009 odkoupením 50% podílu společnosti Siemens ve společném podniku Fujitsu – Siemens. V České republice společnost nabízí kompletní portfolio IT produktů, řešení a služeb, včetně koncepce dynamických infrastruktur (cloud computing). K jejím klientům se řadí největší společnosti a instituce, pro které zajišťuje správu datových center, infrastrukturu a infrastrukturu jako službu (IaaS). Pro střední, malé firmy a jednotlivce zajišťuje servis prostřednictvím sítě svých obchodních partnerů. Fujitsu Technology Solutions zaměstnává v ČR přes 100 lidí.

Další informace o Fujitsu Technology Solutions najdete na webu www.fujitsu.cz