KCT Data se stará o mobilní infrastrukturu společnosti Ferrero

Praha, 7. 4. 2014 – KCT Data, s.r.o., přední česká společnost poskytující široké portfolio služeb v oblasti podnikových informačních systémů, převzala zodpovědnost za provoz a podporu rozsáhlé mobilní infrastruktury společnosti Ferrero. Pro správu mobilní infrastruktury založené na platformě SAP Mobile Platform  v2.3 je využíváno řešení pro správu mobilních zařízení SAP Afaria. Součástí podpory je i Service desk s nepřetržitým provozem v režimu 24×7. (TZ)

Společnost Ferrero dnes využívá 25 mobilních aplikací, ke kterým má přístup více než dva tisíce uživatelů, a to zejména ze zemí střední Evropy.

„S masovým rozvojem chytrých telefonů se výrazně změnil způsob využívání mobilních technologií a zvýšila se i užitná hodnota, kterou firmám mobilní zařízení přináší,“ říká ředitel společnosti KCT Data, Pedro Gomez. „V dnešní době považujeme za standard využití chytrých telefonů a tabletů nejen pro přístup k webům, elektronické poště příp. do firemního intranetu, ale prostřednictvím vhodných mobilních aplikací zefektivnit klíčové procesy podniku. Mobilní technologie tedy nejsou jen prázdným pojmem a reálné výhody si velmi dobře uvědomují mnohé firmy včetně společnosti Ferrero. Jsme proto velmi rádi, že můžeme převzít správu a zjistit podporu mobilního prostředí tohoto předního potravinářského výrobce.“

Společnost KCT Data se mobilním technologiím věnuje dlouhodobě a také z poslední doby se může pochlubit řadou důležitých úspěchů. Například před dvěma lety se stala prvním partnerem Sybase Products Czech pro oblast mobilingu v ČR, v roce 2013 pak prvním partnerem v programu SAP® PartnerEdge for Application Development pro vývoj mobilních aplikací v zemích střední a východní Evropy a VAR partnerem SAP® pro oblast mobilních aplikací. Díky koncepčnímu přístupu ke všem mainstreamovým mobilním platformám může společnost KCT Data nabídnout zákazníkům mobilní řešení, které splní jak stávající, tak i předvídatelné budoucí požadavky.

Prostředí SAP® Mobile Platform je moderní podniková architektura, která umožňuje vývoj a efektivní distribucí mobilních aplikací. Mezi hlavní výhody této platformy patří bezpečná komunikace mezi jednotlivými komunikačními body a vysoká nezávislosti na konkrétních mobilních technologiích. Platforma SMP je tak vhodná nejen pro nasazení a provoz standardních mobilních aplikací SAP®, ale také aplikací vyvinutých vlastními silami nebo aplikací třetích stran. První českou aplikací se statutem SAP® Certified Mobile App se ke konci loňského roku stal produkt mAsset, který vyvinula právě společnost KCT Data.

Více informací o SMP a mobilních službách společnosti KCT Data naleznete zde: http://www.sapmobility.cz/.

Logo SAP® Certified Mobile App ke stažení zde: http://www.flickr.com/photos/pramconsulting/10070782004/sizes/o/.

Logo společnosti ke stažení naleznete zde.

O společnosti KCT Data, s.r.o.

KCT Data byla založena v roce 1999. Představuje silného partnera pro řešení a podporu ERP systému SAP® u společností v ČR a SR. K významným směrům společnosti patří oblast poradenství a vývoj zákaznických řešení v SAP®. V posledním období společnost výrazně rozšířila své působení v oblasti vzdělávání a školení SAP®. Společnost KCT Data provozuje SAP Akademii a školicí centrum pro zákazníky s implementovaným řešením SAP ERP. Více na http://www.kctdata.cz/cz/.

O skupině Ferrero

Historie skupiny Ferrero spadá až do roku 1946, kdy byla založena společnost Ferrero Italia. V dnešní době se skupina Ferrero skládá z takřka čtyřiceti dceřiných společností s celkovým konsolidovaným obratem 8,1 miliard Eur.  Ferrero dlouhodobě přináší naprosto originální potravinářské produkty, které díky svým exkluzivním přísadám získávaným velmi složitými technologickými výrobními procesy vytváří nové oblasti trhu. Více na http://www.ferrero.com.