Kaspersky Lab posiluje v podnikovém sektoru

Společnost Kaspersky Lab v oblasti podnikových bezpečnostních řešení v roce 2013 zaznamenala další silný růst 9 % (dle porovnání neauditovaného zisku 2012/2013). Základna podnikových klientů Kaspersky Lab překročila hranici 250 000 firem po celém světě, od malých a středních podniků po velké vládní organizace a soukromé společnosti. Nedávno byla Kaspersky Lab jmenována lídrem v hodnocení „velké trojky“ analytických agentur. (TZ)

Na bezpečnostním summitu CyberSecurity Summit v San Francisku Kaspersky Lab oznámila, že v příštích týdnech představí nové rozšíření řešení Kaspersky Security for Virtualization, které zajistí ochranu virtuálním koncovým zařízením, jež byla dosud obtížně chráněna za cenu snížení výkonu.

Summitu Kaspersky Lab se zúčastnili přední experti z podnikového, finančního a IT světa i představitelé státní správy. Nechyběli zástupci americké vlády nebo společností Facebook, Visa, Boeing či Wells Fargo & Co.

„Kybernetický zločin už dávno nejsou jen krádeže malých částek od běžných uživatelů. Protože se prostředí IT bezpečnosti rychle vyvíjí a stává stále komplexnějším, množství kampaní sofistikované kybernetické špionáže proti velkým společnostem také prudce roste. Kybernetičtí zločinci jsou o mnoho důkladnější a snaží se vždy využít nejslabšího článku. To znamená, že zásobní řetězce a smluvní partneři jsou jejich cílem také,“ řekl zakladatel a majitel Kaspersky Lab Eugene Kaspersky.

Kaspersky Lab zdůrazňuje, že je třeba se zaměřit i na ochranu kritické a průmyslové infrastruktury. To vedle produktů a řešení univerzální ochrany SCADA serverů a inženýrských pracovních stanic obsahuje i zabezpečení na síťové úrovni, PLC i vestavěné bezpečnostní řešení.

O společnosti Kaspersky Lab

Kaspersky Lab je největším soukromě vlastněným poskytovatelem koncových bezpečnostních řešení na světě. Společnost se řadí mezi čtyři největší prodejce bezpečnostních řešení pro koncové uživatele.* Již více než 16 let patří Kaspersky Lab mezi přední inovátory v oblasti informačních technologií a poskytuje efektivní digitální bezpečnostní řešení zákazníkům, malým a středním firmám i velkým podnikům. Aktuálně společnost registrovaná ve Velké Británii působí v bezmála 200 zemích a oblastech a poskytuje ochranu více než 300 milionům uživatelů. Více informací o společnosti Kaspersky Lab najdete na www.kaspersky.cz.

*Společnost zařadil na čtvrté místo žebříček „IDC Worldwide Endpoint Security Revenue by Vendor, 2012“. Žebříček vyšel ve zprávě „IDC Worldwide IT Security Products 2013-2017 Forecast and 2012 Vendor Shares – August 2013“ a řadil poskytovatele software podle zisku z prodeje koncových bezpečnostních řešení v roce 2012.