Canon uvádí nové modely imagePROGRAF pro oblast technické dokumentace a in-house tisku

PRAHA, 22. dubna 2014 – Canon Europe vylepšuje svoji produktovou řadu velkoformátových tiskáren o nová zařízení imagePROGRAF včetně multifunkčních modelů. Po únorovém uvedení dvou SE modelů se systémem šesti barev pokračuje společnost Canon v posilování své produktové linie velkoformátových tiskáren pětibarevnými modely. Nová zařízení jsou ideální pro různé typy aplikací – od technického kreslení včetně prostředí CAD až po plnobarevné 3D vizualizace pro architekturu, strojírenství a stavebnictví. Novinky jsou vhodné dokonce i pro interní tisk plakátů. (TZ)

Kolekce sedmi nových modelů je tvořena dvěma zařízeními se systémem pěti barev pro tisk formátu o šířce až 610 mm (24 palce) – imagePROGRAF iPF680/iPF685, dvěma zařízeními se systémem pěti barev pro tisk formátu o šířce až 914 mm (36 palců) – imagePROGRAF iPF780/iPF785, dvěma multifunkčními řešeními imagePROGRAF iPF780 MFP a iPF785 MFP a multifunkčním zařízením iPF8400SE s pigmentovým systémem šesti barev. Toto zařízení navazuje na úspěch multifunkčních řešení značky Canon se systémem pěti barev a díky pigmentovým inkoustům nabízí trvanlivější a odolnější tiskové výstupy.

Nové modely imagePROGRAF iPF680/iPF685 a iPF780/iPF785 jsou určené pro rychlou produkci vysoce kvalitních technických dokumentů v prostředích počítačem podporovaného projektování (CAD – Computer-Aided Design), architektury, strojírenství a stavebnictví (AEC – Architecture, Engineering and Construction) a geografických informačních systémů (GIS – Geographical Information System). Ve srovnání se svými předchůdci se mohou tyto modely pochlubit vyšší produktivitou a nižšími provozními náklady. Všechny novinky jsou také rychlejší – modely iPF680/685 vytisknou formát A1 během pouhých 25 sekund a modely iPF780/785 formát A0 během 41 sekund. V modelech iPF685/iPF785 Canon navýšil velikost interního pevného disku na 320 GB a uživatelé tak mají k dispozici více úložného prostoru pro tiskové úlohy. U každé barvy se nyní uživatelé mohou rozhodnout, zda použijí standardní zásobník inkoustu s objemem 130 ml nebo velkokapacitní zásobník s objemem 300 ml. Větší kapacita zásobníků umožňuje snížit frekvenci výměny inkoustů a využívat výhod velkoobjemového kontinuálního tisku. Nové zásobníky také podstatně snižují celkové náklady na tisk, protože cena za jeden mililitr inkoustu je u velkokapacitní varianty nižší. Nová zařízení podporují také výměnu zásobníků inkoustů bez přerušení tiskového procesu. Uváděné modely se mohou pochlubit i kompaktní konstrukcí, která umožňuje snadné a plnohodnotné využití všech funkcí z přední strany zařízení, takže tiskárny lze umístit přímo ke zdi.

Společnost Canon u všech nových modelů vylepšila i kvalitu tiskového výstupu. Purpurový inkoust rozšiřuje barevný gamut a umožňuje jasnější tisk červeného textu i linií, a to jak v CAD výkresech, tak i při architektonické vizualizaci, na plakátech a POS materiálech.

Společnost Canon reaguje na poptávku po řešení nejrůznějších tiskových potřeb, a proto spolu s novým hardwarem zdokonalila i svůj populární tiskový a skenovací software. Přímý tisk a sdílení, umožňující uživatelům spolupracovat a tisknout prostřednictvím cloudu, přináší v nové verzi 2.0 podporu řady poskytovatelů cloudových služeb a tisk souborů ve formátu HPGL/2. K dispozici je také nová funkce „Shortcut“’, díky které mohou uživatelé vytisknout dokument bez otevření zdrojového souboru. Nově postačí přetáhnout soubor na zástupce, který zajistí tisk v předem definovaném nastavení. Tato funkce, která přináší úsporu času i práce a umožňuje dávkový tisk více typů souborů, je užitečná zejména v prostředích s vysokými nároky na automatizaci a centralizované řízení tisku.

Společnost Canon rovněž aktualizovala nástroje PosterArtist a PosterArtist Lit, které ve verzi 2.5 plně využívají podpory přímého tisku, ukládání plakátů do prostředí cloudu a jejich sdílení. Týmová spolupráce umožňuje zaměřit úsilí na vlastní obsah a vytvářet tak vynikající plakáty.

Od letošního srpna bude v obchodě s aplikacemi App Store k dispozici také aplikace, která umožní přímý tisk na nových tiskárnách se systémem pěti barev z tabletů společnosti Apple.

Vedle zdokonalení v oblasti tisku rozšířila u multifunkčních modelů společnost Canon také podporu skenování, zejména prostřednictvím řady technických vylepšení verze 3.5 software SmartWorks. Maximální délka skenovaného vstupu je nyní 15 metrů a uživatelé tak mohou digitalizovat velké výkresy, například rozvodné plány. Volitelná verze SmartWorks s označením Plus podporuje průběžné vytváření vícestránkových dokumentů PDF a skenování do formátu PDF/A. V režimu náhledu navíc umožňuje úpravu barev a splňuje tak požadavky velkých inženýrských projektů.

„Mezi uživateli CAD, GIS a AEC systémů již několik let vidíme růst poptávky po barevných technických výkresech i posun od centralizovaného výstupu k distribuovanému tisku,“ říká Jiří Jedlička společnosti Canon CZ. „Navíc se v oblasti tisku plakátů stále častěji setkáváme s tlakem na efektivnější provoz a rychlejší produkci, který vede k vyššímu využívání interních tisků. Na všechny tyto požadavky reaguje společnost Canon právě novými modely velkoformátových tiskáren imagePROGRAF, které zvyšují produktivitu a nabízí větší kvalitu tisku i uživatelské pohodlí.“

Všechny nové modely velkoformátových tiskáren imagePROGRAF budou u autorizovaných partnerů v prodeji od začátku května 2014.

Aktualizace Direct Print & Share v2.0 a PosterArtist na verzi 2.5 jsou k dispozici v centru pro stahování na software.canon-europe.com.

O společnosti Canon Europe

Společnost Canon Europe je dceřinou společností japonské společnosti Canon Inc., předního světového inovátora a poskytovatele fotografických a zobrazovacích technologií.

Společnost Canon, Inc., byla založena v roce 1937 a již více než 70 let úspěšně působí v oblasti výzkumu a vývoje optických systémů.

Další informace o společnosti Canon Europe a Canon CZ jsou k dispozici na www.canon.cz.