Fujitsu pomáhá firmám vyřešit neustálý nárůst objemu dat

Praha, 23. dubna 2014 – Společnost Fujitsu představuje nový, snadno použitelný úložný podsystém s vysokou hustotou dat. FUJITSU ETERNUS JX60 pomůže mnoha firmám s komplexní optimalizací jejich informačních systémů. Využít jej mohou všechny od malých a středních společností, až po velká datová centra. (TZ)

Nové diskové úložiště ETERNUS JX60 představuje ideální rozšíření pro serverové systémy jako je například FUJITSU PRIMERGY. Pro společnosti s omezeným rozpočtem, nebo nedostatkem zkušeností se správou systémů nabízí systém ETERNUS JX60 nízké investiční náklady a snadnou obsluhu. ETERNUS JX60 mohou využít ale i serverové farmy v datových centrech, které spravují obrovské datové objemy.

ETERNUS JX60 přináší také flexibilní podporu různých velikostí disků – 2 TB, 3 TB nebo 4 TB. Nové diskové úložiště rovněž poskytuje základní ochranu dat s vestavěnou odolností a lze jej spravovat prostřednictvím standardního softwaru FUJITSU ServerView.

Jak neustále roste objem dat, dochází k tomu, že požadavky na datovou kapacitu často překračují interní možnosti serverů. Ve výsledku mnoho firem hledá snadný a efektivní způsob rozšíření úložné kapacity. Systém ETERNUS JX60 jde ještě o krok dále. Maximálně využívá využití vysokokapacitní 3,5palcové pevné disky Nearline-SAS, které mají minimální prostorové nároky  a jsou cenově dostupné. Tím pádem neznamená trvale rostoucím objemem dat problém.

Díky možnosti připojit přímo k serveru až čtyři zařízení, nabízí podsystém až 960 terabajtů úložného prostoru. Jde o skvělou volbu pro prostředí s pouze jedním serverem založeným na možnostech rozšíření úložné kapacity, nebo v clusterovaných konfiguracích se dvěma servery pro vysokou dostupnost.

Systém ETERNUS JX60 lze například použít k rozšíření řešení Cluster-in-a-box od společnosti Fujitsu, což je hotový systém s vysokou dostupností, určený pro středně velké firmy. Stejným způsobem lze toto předem nakonfigurované a předinstalované řešení používat rovněž jako centrální úložný zdroj, především jako systém NAS (Network Attached Storage) založený na systému Windows Server.

Dostupnost

Nový úložný systém FUJITSU ETERNUS JX60 je v současnosti dostupný na celém světě, buď přímo od společnosti Fujitsu, nebo prostřednictvím jejích distribučních partnerů.

O společnosti Fujitsu

Fujitsu patří mezi největší japonské společnosti v oblasti informačních a komunikačních technologií (ICT), která nabízí kompletní portfolio IT produktů, řešení a služeb. Přes 170 tisíc zaměstnanců Fujitsu obsluhuje zákazníky ve více než 100 zemích světa. Společně se svými zákazníky přispívá Fujitsu svými dlouholetými zkušenostmi a znalostmi k vytváření lepší budoucnosti světové společnosti. Konsolidované tržby společnosti Fujitsu Limited (TSE:6702) za poslední fiskální období dosáhly výše 47 miliard USD (k 31. březnu 2013).

Další informace naleznete na webu http://www.fujitsu.com.

O společnosti Fujitsu Technology Solutions

Fujitsu Technology Solutions patří mezi přední evropské poskytovatele IT infrastruktury. Působí na všech hlavních trzích v Evropě, Středním východě, Africe a Indii. Společnost nabízí komplexní portfolio produktů, podnikových řešení a služeb, od pracovních stanic, přes datacentra až cloudové struktury. Fujitsu Technology Solutions zaměstnává přes 13 000 pracovníků a je součástí globální skupiny Fujitsu.

Další informace najdete na ts.fujitsu.com/aboutus

O společnosti Fujitsu Technology Solutions ČR

Fujitsu Technology Solutions ČR patří do stejnojmenné divize, která je součástí globální skupiny Fujitsu Limited. Společnost vznikla v roce 2009 odkoupením 50% podílu společnosti Siemens ve společném podniku Fujitsu – Siemens. V České republice společnost nabízí kompletní portfolio IT produktů, řešení a služeb, včetně koncepce dynamických infrastruktur (cloud computing). K jejím klientům se řadí největší společnosti a instituce, pro které zajišťuje správu datových center, infrastrukturu a infrastrukturu jako službu (IaaS). Pro střední, malé firmy a jednotlivce zajišťuje servis prostřednictvím sítě svých obchodních partnerů. Fujitsu Technology Solutions zaměstnává v ČR přes 100 lidí.

Další informace o Fujitsu Technology Solutions najdete na webu www.fujitsu.cz

Všechny ostatní názvy společností a produktů uvedené v tomto dokumentu jsou ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků. Informace v této tiskové zprávě jsou platné k datu vydání a mohou se kdykoliv změnit bez předchozího upozornění.