Cleverlance odstartovala letošní Java Clever Akademii pro studenty

Praha, 30. dubna 2014 – Loňský prázdninový pilotní projekt akademie pro studenty se vydařil nad očekávání, proto společnost Cleverlance vyhlásila nový ročník Java Clever Akademie, který se uskuteční od července do září tohoto roku v Praze. (TZ)

Zájemce o absolvování akademie se musí přihlásit do 30. června 2014. Z přihlášených budou na základě pohovorů a znalostních testů vybráni nejlepší kandidáti. V měsíci červenci se uskuteční odborná školení vedená předními specialisty z Cleverlance zaměřená na oblast JEE, např. Spring, Hibernate, Wicket, Vaadin, Liferay, webové služby, testing a další.  Následující měsíc poběží praxe a v září budou studenti akademie nabyté dovednosti uplatňovat na projektech. Úspěšným absolventům bude následně nabídnuta možnost dále pracovat v Cleverlance na plný úvazek. Pokud kandidáti nemohou pracovat na plný úvazek, např. z důvodu studií, vyžadujeme možnost pracovat alespoň 30 hodin týdně.

„Java Clever Academie mi poprvé ukázala, jak to chodí v praxi, prakticky tam jsem se od nuly naučil Javu EE a mnoho potřebných frameworků. V některých ohledech mi to dalo mnohem více, než škola,“ řekl Lukáš Daniš, absolvent Java Clever Akademie a Java Developer ve společnosti Cleverlance.

„V loňském roce jsme se přesvědčili, že o naši akademii je zájem a že z takovéto formy spolupráce získávají obě strany. Studenti se seznamují s praxí, my mezi studenty nacházíme šikovné a zapálené budoucí zaměstnance. Věříme, že i v tomto roce se akademie vydaří, a vybudujeme další tým mladých nadšenců, kteří porostou společně s naší firmou, “ uvedla Petra Rusz, HR Senior Specialist ve společnosti Cleverlance.

„Překvapila mne vysoká úroveň teoretických znalostí loňských kandidátů a jejich velký zájem o uplatnění schopností na reálných projektech. Také jsem z projektů zaznamenal pochvalnou odezvu na kreativitu a nápaditost studentů. Pochopitelně je znát určitá nezkušenost, ale pod vedením našich zkušených vývojářů se studenti již během akademie seznamují s nejnovějšími technologiemi a jejich specifickým použitím v praxi, “ doplnil Tomáš Koutný, odborný garant Java Clever Akademie.

Java Clever Akademie

Na adresu petra.rusz@cleverlance.com je možné posílat strukturované životopisy a přihlášky.

O Cleverlance Enterprise Solutions, a. s.

Společnost Cleverlance je přední český dodavatel IT konzultačních služeb a komplexních SW řešení pro finanční, telekomunikační a veřejný segment. Hlavní nabídkou společnosti je podpora obchodních procesů a nových služeb zákazníků díky efektivní implementaci SW řešení. Tým Cleverlance tvoří více než 400 specialistů se znalostmi v oblastech obchodních konzultací a analýzy, návrhu, vývoje a implementace informačních systémů, projektového řízení, testování a QA, informační bezpečnosti, technické podpory a kompletního outsourcingu informačních systémů. Dceřiné společnosti TrustPort a AEC rozšiřují portfolio o služby v oblasti bezpečnosti informačních systémů a špičkové bezpečnostní produkty, společnost CTS pak v oblasti investičního bankovnictví.

Více informací o skupině Cleverlance Group najdete na adrese: www.cleverlance.com.