VMware byl označen za vizionáře v hodnocení Magic Quadrant pro oblast sítí v datových centrech

Praha/Palo Alto, 2. května 2014 – Společnost VMware, Inc. (NYSE:VMW), globální lídr v oblasti virtualizačních řešení a cloudové infrastruktury, oznámila, že ji agentura Gartner, Inc. zařadila do kvadrantu vizionářů ve svém hodnocení „Magic Quadrant pro oblast sítí v datových centrech“ ze dne 24. dubna 2014. (TZ)

Jak uvádí společnost Gartner: „V dnešní době se trh sítí pro datová centra výrazně mění, využívá se nová architektura i technologie a prodejci se zaměřují na řešení, která reagují na zvyšující se požadavky na zjednodušení a zlepšení síťových operací, aby bylo možné snáze dosáhnout obchodních cílů a větší pružnosti v oblasti datových center a vypořádat se s měnící se velikostí datových center a novými modely provozu aplikací.“ Zpráva také uvádí: „Oddělením hardwaru a softwaru vzniká potenciál k výraznému zlepšení v oblasti sítí, ať už z hlediska vývoje, správy nebo dalšího rozšiřování. Otevřený trh softwarově definovaných sítí přináší potenciál pro dlouhodobou inovaci a vytlačuje současný model, jehož základem je hardware.“ Nakonec ještě dodává: „Designéři sítí a architekti datových center spíše než nad kompletní přestavbou fyzických sítí stále častěji přemýšlí o softwarových technologiích.“

„Skutečnost, že Gartner zařadil VMware jako jediného čistě softwarového poskytovatele do hodnocení Magic Quadrant pro oblast sítí v datových centrech, je podle nás jasným důkazem, že svět sítí už nebude jako dřív, “ řekl Michal Stachník, country manager pro Českou Republiku a Slovensko ve společnosti VMware. „Zákazníci mají nyní na výběr ze dvou odlišných architektur datového centra, jedna je definovaná softwarem, druhá hardwarem.  Vize VMware spočívá v oddělení síťového softwaru od hardwaru a zajištění pružného softwarově definovaného datového centra budoucnosti. Naše platforma pro virtualizaci sítí VMware NSXTM osvobodí zákazníky od nepřizpůsobivého, drahého a složitého systému založeného na tradičních hardwarových sítích v datových centrech.“

VMware se umístil v hodnocení „Magic Quadrant pro oblast sítí v datových centrech“ hned první rok, co se začal této oblasti věnovat, nominaci si zasloužil díky funkčnosti a kompletnosti své vize. Platforma pro virtualizaci sítí VMware NSX je software, který virtualizuje sítě a zajišťuje celý model sítí a bezpečnosti L2-L7 v podobě softwaru. Platforma odděluje sítě od základního hardwaru, ale beze změny využívá výhody stávající infrastruktury sítí. Zajistí tak rychlejší doručení služby, vyšší pružnost a snížení nákladů.

VMware NSX zajišťuje zcela nový provozní model pro sítě, který překonává stávající překážky v oblasti sítí a umožňuje provozovatelům datových center dosáhnout vyšší pružnosti a ekonomičtějšího provozu. VMware NSX již využívají nebo nasazují stovky zákazníků po celém světě včetně společností COLT, China Telecom, eBay, NEXON America, WestJet, a ministerstvo zemědělství Spojených států.

Dodatečné zdroje (v angličtině)

O hodnocení Magic Quadrant

Gartner nepodporuje žádného prodejce, produkt nebo službu uvedenou v rámci svých publikací a nedoporučuje uživatelům technologií, aby volili pouze mezi prodejci s nejvyšším hodnocením. Výzkumné publikace Gartner vyjadřují názor výzkumné společnosti Gartner a neměly by být vydávány za všeobecný fakt. Agentura Gartner vylučuje jakékoliv záruky ať již výslovné či implicitní s ohledem na tento průzkum, včetně jakýchkoliv záruk prodejnosti nebo vhodnosti řešení pro konkrétní účely.

O VMware
Společnost VMware je lídrem v oblasti virtualizačních řešení a cloudové infrastruktury, které umožňují firmám všech velikostí dosahovat lepších výsledků v podnikání v éře cloudu. Zákazníci se na společnost VMware spoléhají při revoluční změně způsobu jak budovat, dodávat a používat informační technologie tak, aby přesně odrážely jejich potřeby. S tržbami ve výši 5,21 miliardy USD v roce 2013 má VMware více než 500 tisíc zákazníků a 75 tisíc partnerů. Společnost sídlí v Silicon Valley a disponuje pobočkami po celém světě. Další informace najdete na www.vmware.com/cz.