Bezpečnostní expert společnosti ESET Petr Šnajdr pomáhá seniorům zvládat nástrahy internetu.

Společnost ESET uspořádala ve spolupráci s neziskovou organizací „Svaz postižených civilizačními chorobami“ školení bezpečného chování na internetu pro seniory. Na třech přednáškách, z nichž jedna se konala v Ústí nad Labem a dvě v Praze, se senioři dozvěděli, jaké nástrahy na ně na internetu číhají
a jak se proti nim mohou chránit. (TZ)

„Senioři bývají důvěřiví, a navíc nemívají hluboké technické znalosti. Je proto důležité, aby měli alespoň základní představu, jak se na internetu chovat,“

říká bezpečnostní expert společnosti ESET Petr Šnajdr, který seniorům přednášel.

Senioři se na přednáškách dozvěděli, proč a jak mají chránit své osobní údaje a jaké jsou zásady bezpečné mailové komunikace a bezpečného brouzdání po webu. Dostali také informace o hrozbách na sociálních sítích a jak bezpečně používat mobilní telefon.

„Internet a mobilní komunikace se stávají významnou součástí života seniorů, ale ti na to často nejsou připraveni. ESET, jakožto společensky odpovědná společnost, přispívá k tomu, aby i senioři mohli využívat výhody internetu naplno a bez obav,“ říká k přednáškám pro seniory Jaroslav Fabián, marketingový ředitel společnosti ESET.

O ESET software

Společnost ESET, která byla založena v roce 1992, je světovým poskytovatelem bezpečnostního softwaru pro firemní klientelu a domácnosti. Společnost vyvinula špičkové bezpečnostní řešení a stále si udržuje přední místo na trhu proaktivní detekce počítačových hrozeb.

Softwarové řešení ESET NOD32 Antivirus drží světový rekord v počtu ocenění v testu „VB100“, který provádí magazín Virus Bulletin, a od počátku testování v roce 1998 nebyl jediný výskyt volně šířeného počítačového červa nebo viru, který by v testu tento program nezachytil. Podle analytické společnosti Gartner je ESET šestým největším hráčem na globálním trhu korporátních řešení pro ochranu koncových zařízení.

Na řešení ESET NOD32 Antivirus, ESET Smart Security a ESET Cybersecurity pro Mac spoléhají miliony uživatelů na celém světě a patří mezi nejvíce doporučovaná bezpečnostní řešení na světě.

Společnost ESET má celosvětovou centrálu v Bratislavě (Slovensko), regionální distribuční centra jsou v San Diegu (USA), Buenos Aires (Argentina), v Německu a v Singapuru. Výzkumná centra ESET pro analýzu malware se nacházejí v Bratislavě, San Diegu, Buenos Aires, Praze (Česká republika), Krakově (Polsko), Montrealu (Kanada) a v Moskvě (Rusko), přičemž společnost ESET disponuje rozsáhlou sítí partnerů ve více než 180 zemích světa.