Canon se stává celosvětovým partnerem automobilky Volkswagen v oblasti řízených tiskových služeb

PRAHA, 14. května 2014 – Společnost Canon Europe oznámila, že uzavřela globální smlouvu o poskytování služeb s automobilkou Volkswagen AG, jejíž součástí budou dodávky multifunkčních kancelářských systémů a řešení. Společnost Canon tak bude v následujících letech zastávat roli celosvětového partnera skupiny Volkswagen, které poskytne řízené tiskové služby napříč celou sítí jednotlivých poboček automobilky. (TZ)

Společnost Canon dodá všem kancelářím a továrnám skupiny Volkswagen své multifunkční kancelářské systémy a laserové tiskárny. Součástí partnerství je také poskytnutí široké škály řešení a služeb. „Jsme velmi rádi, že můžeme spolupracovat se společností Canon a efektivně tak vyřešit požadavky na tisk napříč naší celosvětovou sítí,“ hodnotí dohodu Andreas Wiedemann, ředitel automobilky Volkswagen AG zodpovědný za tiskové služby.

Společnost Canon dosáhla tohoto významného obchodního úspěchu především díky svým pokročilým technologiím a špičkové spolehlivosti zařízení, která umožňují zajistit stejně kvalitní řešení v kterékoli části světa. Významnou konkurenční výhodou společnosti Canon je také vývoj aplikací na míru dle individuálních požadavků zákazníka a proaktivní přístup v oblasti ochrany životního prostředí včetně vývoje vysoce ekologických produktů.

„Jsme velmi hrdí na to, že můžeme oznámit partnerství s prestižní a inovativní skupinou Volkswagen,“ říká Ladislav Paleček, generální ředitel společnosti Canon CZ. „Dohoda o komplexní spolupráci je zaměřená především na služby a správu tisku a uděláme vše pro to, aby Volkswagen mohl těžit z výhod celosvětové dostupnosti našeho portfolia. Samozřejmě přitom budeme dbát na konzistentnost námi poskytovaných služeb, která je spolu s celosvětovou působností klíčovým faktorem pro úspěch spolupráce na mezinárodní úrovni. Budeme navíc velmi rádi, pokud v budoucnu dojde i k dalšímu rozšíření partnerství mezi společností Canon a skupinou Volkswagen.“

Spolu s tím, jak v posledních letech rostou nároky na dodavatele kancelářských zařízení pro celosvětově působící firemní klientelu, zvyšuje se i důležitost globálního působení dodavatelů a podpory centralizace nákupů. Mezi zásadní výběrová kritéria navíc patří i schopnost poskytnout jednotné služby a zabezpečit ochranu informací v souladu s mezinárodními standardy. Nadnárodní společnosti věnují zvýšenou pozornost také dopadům na firemní společenské závazky a výběr vhodného dodavatele tak ovlivňuje nejen kvalita produktů a služeb, ale také chování a dosavadní působení potenciálního partnera.

V roce 2004 uvedl Canon program Global Account Management, pro který v rámci struktury společnosti vyčlenil specializovaný tým. Tento program umožňuje společnosti Canon reagovat na požadavky globálně působících firem a nabídnout jim správná zařízení. S cílem zdokonalit nabídku svých služeb transformoval Canon tento program do podoby samostatné divize globálních služeb a při této příležitosti zpřístupnil na adrese www.canon-europe.com/For_Work/business-services/Global-services/index.aspx také specializovaný web. Tyto stránky, které jsou dostupné ve 23 zemích, Canon pravidelně aktualizuje a přináší na nich informace o výhodách globálních služeb společnosti Canon.

Společnost Canon bude i nadále pokračovat ve svém úsilí dodávat zákazníkům multifunkční kancelářské systémy a řešení na míru, které vyhoví neustále se měnícím požadavkům pracovišť.

O společnosti Canon Europe

Společnost Canon Europe je dceřinou společností japonské společnosti Canon Inc., předního světového inovátora a poskytovatele fotografických a zobrazovacích technologií.

Společnost Canon, Inc., byla založena v roce 1937 a již více než 70 let úspěšně působí v oblasti výzkumu a vývoje optických systémů.

Další informace o společnosti Canon Europe a Canon CZ jsou k dispozici na www.canon.cz.