Haškovy povídky vychází poprvé kompletně a elektronicky, některé ve světové premiéře

Více než tisícovka textů z celé Haškovy povídkové tvorby vychází poprvé v kompletní podobě. Řada z povídek navíc poprvé. Dosud nebyly nikde publikovány, protože se o nich nevědělo či nebylo zřejmé Haškovo autorství. Souborné dílo vyšlo v elektronické podobě a je distribuováno zdarma prostřednictvím největšího českého prodejce eknih společnost Palmknihy. (TZ)

Jaroslav Hašek není jen autorem Švejka, nejpřekládanější knihy české literatury. Byl také aktivní v povídkové tvorbě. V průběhu svého života napsal více než tisícovku povídek. Nyní vychází Haškovo povídkové dílo poprvé v kompletní podobě, v elektronické verzi. „Souhrnné dílo v podobě eknihy přináší pro čtenáře dvě velké výhody. Tištěná kniha v tak velkém rozsahu by v knihovně zabrala poměrně dost místa. Rozdíl ve skladnosti elektronické knihy je proto nepopiratelný. Navíc je tu možnost postupného doplňování, neboť haškologové stále přichází s novými texty,“ vysvětlil výhody ředitel Palmknih, které Haškovo kompletní povídkové dílo distribuují.

Nové souborné dílo, které čítá přes 2 500 stránek, obsahuje všechny dosud nalezené Haškovy povídky. Řada z nich byla publikována v různých časopisech a novinách, některé se zatím doposud publikace nedočkaly. Stejně jako další tvorba, i povídky vznikaly v různých etapách Haškova života a řada z nich zobrazuje skutečné zážitky. „Velké otazníky však visí především kolem Haškova působení v Rusku, kde pobýval čtyři roky. Z tehdejší doby pochází významná část tvorby, ne vše se však dochovalo,“ popsal spisovatel Vlado Rýša, který této části Haškova života věnuje. Postupně tak do autorova povídkového portfolia přibývají další díla, která historikové a haškologové nalézají nejen v Rusku, ale i u nás. „Je tak velmi pravděpodobné, že se současné souhrnné dílo do budoucna ještě rozšíří. Čtenáři však o nic nepřijdou. Jakmile budou nové povídky zpracovány, přidáme je do eknihy. Ta bude v průběhu času postupně narůstat, ale vždy poskytne čtenářům opravdu kompletní dílo,“ představil výhody elektronické verze vydání Jiří Vlček.

Kompletní souhrnné povídkové dílo Jaroslava Haška je k dostání na stránkách Palmknih zdarma.

O společnosti Palmknihy:

Společnost Palmknihy je největší a zároveň i nejstarší distributor elektronických knih na českém trhu. Během svého čtrnáctiletého působení si ze stránek www.palmknihy.cz  čtenáři stáhli bezmála sedm milionů knih. Aktuálně má ve své nabídce více než 11 000 titulů a každý měsíc přibývá více než tři stovky nových knih. Eknihy ze serveru Palmknihy.cz je možné číst na všech typech zařízení – na tabletech, chytrých telefonech, počítačích, ale i na specializovaných čtečkách včetně Amazon Kindle.